Jump to content



Windows Vista & Server 2008 Service Pack 2?


mariosalice

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Λοιπόν, κατέβασα και εγκατέστησα αυτό που πόσταρε ο DJD, και βρήκε κατ' ευθείαν το "προπαρασκευαστικό" update (KB955430) όπου το έκανα και install. Από κει και πέρα δεν έχει γίνει τίποτα, δεν μου βγάζει καινούριο update για να κατεβάσω το SP2..... :(

Μήπως θα πρέπει να περιμένω λίγο για να μου εμφανιστεί το update?

ΥΓ.(Έχω δοκιμάσει καμιά 10αρια φορές το check for updates)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εβαλε το πρωτο αλλα δεν βρισκει το SP2.

Αγγλικα και γω...

Λοιπόν μιας και πάω για format είπα να το δοκιμάσω, αλλά μου έγινε ότι ακριβώς και στον kallileo.

Στη συνέχεια δοκίμασα αυτό που γράφει ο DJD, αλλά και πάλι μου εμφάνισε δύο updates μερικών KB (δεν θυμάμαι τώρα τις ονομασίες τους) χωρίς όμως να εμφανίσει το SP. Vista 64 ult με τις πλήρως ενημερωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μιλάμε μόνο για αγγλικά windows.

Δεν εμφανίζει αμέσως το SP2. Γίνεται install πρώτα ένα patch που προετοιμάζει το σύστημα για το sp2 και μετά κατεβαίνει. Αν έχετε πρόβλημα δοκιμάστε να σβήσετε το κλειδί από την registry και να το ξαναπεράσετε. Σημασία επίσης έχει να είναι κλειστό το UAC.

Link to comment
Share on other sites

Ναί ξέχασα να αναφέρω πως έχω αγγλικά. Το patch το είχε βρει και το είχε εγκαταστήσει κανονικά.

Το κλειδί πως το αφαιρώ απο τη registry;

Μπορείτε να τη διαγράψετε χειροκίνητα ή με την εντολή

REG DELETE "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\VistaSp2" /f

Ρε nooba Παναγιώτη διάβασε το θρεντ :p:kiss:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μην περιμένετε το SP2 να σας διορθώσει το σύστημα.

Δεν το διορθώνει. Ότι σφάλματα υπήρχαν σε μένα από δική μου υπαιτιότητα (έπαιζα με αρχεία που είχαν ownership trusted installer και τους έπαιρνα το ownership) δεν διορθώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

lefteriz είναι πιο φρέσκια έκδοση, και μένα την v.113 εγκατέστησε.

post-2485-1416073706,7459_thumb.jpg

Για όποιον θέλει έχω και τα patched dlls για τα themes για 64bit (δεν ξέρω αν κάνει να τα ανεβάσω εδώ). Δάσκαλε Μάριε αν θυμάμαι υπάρχει και κάποιο άλλο dll που "patchάρεται" για να μην φαίνεται το Evaluation Copy message κάτω δεξιά (νομίζω είναι το user32.dll). Υπάρχει το αντίστοιχο για το sp2? Δεν το έχω βρει πουθενά ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά.. δοκιμάζω σε ενα pc με φρέσκα windows vista x86, με τα τελευταία Updates. βαζω το REG κ το αρχείο του DJD.

βρίσκει το update KB953631, το βαζω, στο καπάκι SP2 build 16497.... κατεβάζει μέχρι 19% και στο τέλος βγάζει error... μετα δοκιμαζω windows update ξανα βρίσκει το KB953631... κοκ

το κατε΄βασα το SP2 και σαν standalone... στο τέλος πάλι πετάει έρρορ... καμιά ιδέα ; ; :(

capturedp4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.