Jump to content



ποια απο τις 2 μητρικες να διαλεξω?


redbighunter

Recommended Posts

Αυτά που λες τα έχει πάνω-κάτω και η DFI, αλλά το θέμα δεν είναι εκεί... το παλληκάρι δεν θέλει πολλά και καλά κάνει. Γύρω στα 100 ευρώ να βρεί μια κάρτα και θα είναι super. Η P5Q η σκέτη π.χ. είναι μια χαρά.

μισό λεπτό , εγώ απάντησα σε συγκεκριμένη ερώτηση του φίλου redbighunter που ρωτούσε ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο. τίποτα παραπάνω! ούτε ποια να πάρει ούτε τί προτείνω εγώ.

επίσης αν τις δυνατότητες αυτές τις έχει η DFI τι σχέση έχει ? προφανως δεν θέλει DFI .

Link to comment
Share on other sites

μισό λεπτό , εγώ απάντησα σε συγκεκριμένη ερώτηση του φίλου redbighunter που ρωτούσε ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο. τίποτα παραπάνω! ούτε ποια να πάρει ούτε τί προτείνω εγώ.

επίσης αν τις δυνατότητες αυτές τις έχει η DFI τι σχέση έχει ? προφανως δεν θέλει DFI .

απλα θελω να δω αν αξιζει τα εξτρα € που εχει η maximus formula II σε σχεση με την P5Q Deluxe! DFI δεν θελω γιατι δεν εχω την καταλληλη ψυχικη κατασταση για πολλα πολλα ψαξιματα!

Link to comment
Share on other sites

απλα θελω να δω αν αξιζει τα εξτρα € που εχει η maximus formula II σε σχεση με την P5Q Deluxe! DFI δεν θελω γιατι δεν εχω την καταλληλη ψυχικη κατασταση για πολλα πολλα ψαξιματα!

για εμένα αν δεν σε ενδιαφέρει το cf , πάρε την p5q , ούτε καν την deluxe.

Link to comment
Share on other sites

+1

Όσο για την DFI (αλλά και για όλες τις μητρικές) δεν σε υποχρεώνει κανείς να την πειράξεις. Παίζει και χωρίς πείραγμα όπως όλες. Επίσης κλοκάρεται χωρίς πολύ πείραγμα όπως σχεδόν όλες. Αν θες όμως να βρεις τα όρια της, εκεί ναι, θες κατάλληλη ψυχική κατάσταση γιατί σου δίνει πολλαπλάσιες παραμέτρους να πειράξεις.

Link to comment
Share on other sites

για εμένα αν δεν σε ενδιαφέρει το cf , πάρε την p5q , ούτε καν την deluxe.

στην p5q δεν μου αρεσει που εχει το 24πινο απο τη μεσα μερια και θα φαινεται ολη αυτη η καλωδιαρα! γι'αυτο κοιταω αλλου!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.Είμαι στην αναζήτηση μητρικής DDR3.Αυτές που έχω υπόψη μου είναι η Rampage Extreme (πρωτότυπο...),η P5E64 WS Evolution (επίσης...) ,η P5Q3 Deluxe και έξω έξω στο φλοιό του κρανίου περιστρέφεται και η E-VGA 790i :p Ποιά να προτιμήσω σαν σύνολο..?Overclocking,σταθερότητα...τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.