Jump to content


Seagate 500GB HDD (32MB ST3500320AS)


isaios

Recommended Posts

ισχύει τελικά αυτό περί κακής παρτίδας; γιατι έχω σε 2 τέτοιους όλα μου τα δεδομένα...:hm: και ακουω πολυ συχνότερα τις κεφαλές σε σχεση με τον wd που είχα...

Link to comment
Share on other sites

Για τους WD το μόνο που έχω ακούσει, όχι ζήσει όπως με τους @@ Seagate, είναι οτι μερικοί παλιότερα δέν έπαιρναν με τίποτα όμως κανένα λειτουργικό, τουλάχιστον του φίλου μας του Bill, δέν ξέρω για διανομές linux

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.

τι να πω κι εγω που εχω 4 seagate,2 500αρηδες και 2 750gb

απο το 2000 μονο WD ειχα,τον τελευταιο χρονο κατι με τσιμπησε και τους αλλαξα ολους με seagate.

ελπιζω να μην εχω ντραβαλα.

τους βλεπω και τους ακουω μια χαρα ομως,και οι θερμοκρασιες τους ολοι στους 29-31 βαθμους,εχουν υποθερμια.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.

τι να πω κι εγω που εχω 4 seagate,2 500αρηδες και 2 750gb

απο το 2000 μονο WD ειχα,τον τελευταιο χρονο κατι με τσιμπησε και τους αλλαξα ολους με seagate.

ελπιζω να μην εχω ντραβαλα.

τους βλεπω και τους ακουω μια χαρα ομως,και οι θερμοκρασιες τους ολοι στους 29-31 βαθμους,εχουν υποθερμια.

πιστευω οτι θα αντεξουν...

και εμενα καλα παει...:T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στην κατοχή μου 2 250ρηδες barracuda εδώ και δεν ξέρω γω πόσα χρονια (3 σίγουρα) τους έχω ξεφτιλίσει και είναι μπουριά. Επίσης έχω έναν 80ρη και έναν 120ρη ΑΤΑ barracuda και κρατάνε επίσης μια χαρά (5 χρόνια+ ).

Ελπίζω να μην διαβάζει ο Μητσο...ης δε-λαμπ και φάμε καμιά μούτζα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το χρονο μου εχουν χαλασει 1 500αρης Seagate απο τους αχρηστους του πλασιου 1.5 μηνα αντεξε ομως τα εχουν κλασει 2x320 1x500 ολοι τους WD ουτε ενα χρονο τους ειχα ολα βεβαια σε 24/7 λειτουργια.Απλα πιστευω οτι δεν κανουν ποιοτικο ελεγχο οτι δουλευει δουλευει οι παλιοι δισκοι ηταν πολυ ποιο ανθεκτικοι ακομα εχω ενα 40αρι WD που απο το 2000 εχει δουλεψει ατελειωτες ωρες χωρις να κανει κιχ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.