Jump to content



Ποιά από τις δύο?


venom7

Recommended Posts

1450 x2 στην μνημη...πολυ δυσκολο ! Με τιποτα θα ελεγα....κατι λαθος θα παιζει!

Δεν παίζει κανένα λάθος.Δηλαδή δεν γίνεται να φτάσει κάρτα στι 1350 που πάει επί δύο,δηλαδή 2700?Η πρώτη είναι ή η τελευταία!!!Άμα είναι ανεβάζω και φωτο.Αν μου πείτε μόνο πως γιατί δεν το έχω ξανα κάνει!!!:laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
Για να ανεβάσεις εικόνα χρησιμοποίησε το imageshack. Έχει οδηγίες και είναι αρκετά εύκολο. Αν χρειαστείς οτιδήποτε εδώ είμαστε.

Τι εννοείς εικόνα?core & shader clock δηλαδή?Επειδή αυτά ανεβαίνουν και με το riva tuner που χρησιμοποιώ!

Link to comment
Share on other sites

www.imageshack.us

Έχει μια μπάρα όπου επιλέγεις το αρχείο που θες να ανεβάσεις, πατάς host it και μετά από λίγο σου βγάζει κάτι link, επιλέγεις αυτό που λέει για forums το κάνεις αντιγραφή και μετά επικόλληση στο post σου....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κατάφερα ή τουλάχιστον κατα κάποιο τρόπο!!!

Αλλά τώρα άμα θέλω να ξανα κάνω copy την εικόνα, πρέπει να ξανα κάνω την διαδικασία από την αρχή ή είναι κάπου αποθηκευμένη?

Link to comment
Share on other sites

στην 9800 gtx+ είναι πολύ σημαντικό να ανέβει η μνήμη, είσαι τυχερός . δτα νέα games είναι ποιό σημαντικό και από τον πυρήνα (στη σειρά 9, η gtx και οι 4870 έχουν άνεση στη μνήμη και παίζει ρόλο ο πυρήνας)

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη δεν παίζει πουθενά σημαντικότερο ρόλο από τον πυρήνα. Απλά όπως είπες, στην 9800gtx+ παίζει λίγο σημαντικότερο ρόλο λόγω μειωμένου συνολικού bandwidth συγκριτικά με 4870 (λόγω ddr5) και gtx 260-280 (λόγω 448 και 512bit διαύλου). Ζήτημα είναι αν έχεi κερδίσει πουθενά πάνω από 3 fps με τη μνήμη στα 2700 από στοκ. Με αυτή τη μικρή έστω αύξηση του πυρήνα όμως, έχει κερδίσει πολύ περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

στα benchmark μου έβγαζε πιο καλά αποτελέσματα η μνήμη, σε games δεν την έχω τεσταρει με overclocked μόνο το ένα, αλλά υποθέτω ότι λόγω του μικρού διαύλου η μνήμη μπλοκάρει την κάρτα περισσότερο, ειδικά σε υψηλές αναλύσεις και ΑΑ. πάντως είναι τρομερό το overclock που πέτυχε....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.