Jump to content



Recommended Posts

εγω γιατι το εχω βαρεθει ηδη? ολο μιλα με τον εναν, μιλα με τον αλλον ειναι!:hmm::hmm::hmm:

Ετσι ειναι τα πραγματικα RPG αρχηγε.

Και δεν μιλαω για τυπου Diablo η WoW που ολη την ωρα πατας ενα κουμπι και σκοτωνεις σχεδον οποιον βρεθει μπροστα σου, αυτο μπορει να το κανει ευκολα και ο 13χρονος ξαδερφος μου εξαλλου...

ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ DLC ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...

FALLOUT 3 - Operation: Anchorage (release date January 2009)

Operation: Anchorage, which let players re-create a massive battle between American and Chinese forces in Alaska. Though details were thin, Bethesda said that this feat is accomplished via "military simulator," presumably something similar to the Matrix-meets-Mad Men virtual reality in the mission "Tranquility Lane."

screen03B.jpg

Στρατιωτης με M72 Gauss rifle (οποιος εχει παιξει Fallout 2 θα το θυμαται...)

screen01B.jpg

Στρατιωτες με T-51b Power Armor (o προγονος των power armor που υπαρχουν στο παιχνιδι)

screen02B.jpg

screen04B.jpg

screen05B.jpg

screen06B.jpg

Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι είναι το Anchorage ? Πως θα το βάζεις ; Κάτι σαν addon και έτσι;

Το τερμάτισα και στεναχωρήθηκα, διότι είδα λίγο στο net κάτι ανοιχτούς χάρτες με το πόσα πράγματα έχει να κάνεις και μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα LOL, πάντως κάτι περίεργο όσο το έπαιζα όλα καλά και ωραία σε 1920 και μόλις το τερμάτισα και πάω να το ξαναρχίσω από ένα save μου, όλη την ώρα τρώει κολλήματα grrr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ωραίο παιχνιδάκι σε γενικές γραμμές, αλλά πολύ σύντομο. Το τερμάτισα πολύ γρήγορα και ας προσπαθούσα επίτηδες να το τρενάρω με το κωλοβάρεμα στα subquests...

To oblivion, αν και κατώτερο στα rpg στοιχεία, με μικρότερη έμφαση στη λεπτομέρεια και γενικά με λιγότερο βάθος, ήταν σίγουρα εκτενέστερο...

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραιο παιχνιδακι!!

Η κεντρικη ιστορια ειναι στα αληθεια πολυ μικρη αλλα με τα subquest χανεσε....

Εγω εχω αφησει μονο το τελευταιο mainquest κ εχω αρχισει το ψαξιμο.

(ενα ακομα + ειναι οτι δεν χρειαζεσαι top μηχανημα για να το παιξεις)

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους κολλάει το Fallout 3 μπορούν να δοκιμάσουν το εξής...

Στο φάκελο My Documents\My Games\Fallout 3

υπάρχει το αρχείο fallout.ini.

Κάνουμε edit και ψάχνουμε τη γραμμή bUseThreadedAI=

Την αλλάζουμε σε bUseThreadedAI=1 και μετά προσθέτουμε από κάτω την

iNumHWThreads=2

Δηλ. μετά τις αλλαγές το αρχείο θα δείχνει έτσι...

SSaveGameSafeCellID=2AEEA
bUseThreadedAI=[B]1
iNumHWThreads=2[/B]
bChangeTimeMultSlowly=1

Με bold είναι οι αλλαγές.

Δείχνει να έχει πρόβλημα με τους 4πύρηνους οπότε περιορίζοντας το engine στους 2 πυρήνες βελτιώνεται.

Σε όσους συνεχίσει να κολλάει μπορούν να δοκιμάσουν επίσης να κάνουν disable το φίλτρο ffdshow ( video & audio ). Στο configuration του ffdshow υπάρχει επιλογή "Do not use ffdshow in:" και να πείτε να μη τρέχει το φίλτρο όταν φορτώνει το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και εγω το βαρεθηκα μετα απο 2ωριτσες δεν σε κραταει στην τσιτα!!! ...Γραφικα κ gameplay ειναι κορυφη ομως... Θα του δωσω μια ευκαιρια ακομα . (μετα απο αυτα που διαβασα εδω)!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο συστημα μου στα vista 64 bit δεν μπαινει με τιποτα στο παιχνιδι, κολλαει μετα τα menu στο loading! Aντιθετα με τα XP 64 BIT παιζει μια χαρα!

Ξερεις κανεις τι παιζει στα vista και δεν παιζει με τιποτα?

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο συστημα μου στα vista 64 bit δεν μπαινει με τιποτα στο παιχνιδι, κολλαει μετα τα menu στο loading! Aντιθετα με τα XP 64 BIT παιζει μια χαρα!

Ξερεις κανεις τι παιζει στα vista και δεν παιζει με τιποτα?

Μια χαρά παίζει εδώ όπως και σε άλλους που ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο συστημα μου στα vista 64 bit δεν μπαινει με τιποτα στο παιχνιδι, κολλαει μετα τα menu στο loading! Aντιθετα με τα XP 64 BIT παιζει μια χαρα!

Ξερεις κανεις τι παιζει στα vista και δεν παιζει με τιποτα?

Κ εγω σε vista 64 bit το παιζω και ολα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παιζει οντως

ειμαι και εγω απο αυτους που το παρατησαν παντως....στην αρχη μου φανικε πολυ ενδιαφερων αλλα μετα το χασα καπου.Ισως το ξαναπιασω να δουμε:meeting:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.