Jump to content



Extreme members?


AN7 OverClocker

Recommended Posts

Να ρωτήσετε τα μεγαλύτερα καταστήματα αν ενδιαφέρονται.Θα μου πεις τι λες ρε μάστορα και θα χεις δίκιο,αλλά...
αλλά τι; Αν θέλει κάποιος να φαίνεται στα fora, το κάνει. Κι αν δε θέλει να το κάνει με τον ένα τρόπο, το κάνει με τον άλλο.
Τι λές όμως να πιστέψουν τα 9100+ όταν βλέπουν Extreme Members και Sub-forum Multirama Extreme Προσφορές/Feedback ktlp?
δεν ξέρω τι θα πιστέψουν, αλλά δε άλλο τρόπο να ξεχωρίζουν οι εκπρόσωποι των εταιρειών μέσα σε ένα forum, δε μπορώ να φανταστώ.

Ποιος του διοικεί και τους κατευθύνει όμως ρε Κώστα?
σε μεγάλη υπόληψη έχεις τον κόσμο του TheLab, ωστέ να θεωρείς ότι μια ομάδα 5-10 μπορούν να τους διοικούν και να τους κουμαντάρουν.

για να τελειώνει το θέμα, τα ΜΕ έχουν ρίξει τόσα πολλά λεφτά στο TheLab, που απλά πλέον δε χρειάζεται να δουλέψουμε ξανά ποτέ στη ζωή μας, εμείς και τα παιδιά μας και τα εγγόνια τους. Γι αυτό και πλέον από admin γίναμε founders: θα μπορέσουμε να αποτραβηχτούμε στις πισίνες μας και να αποκτήσουμε το μαύρισμα που πάντα επιθυμούσαμε.

και επειδή ήμαστε οι πλέον διαβρωμένοι από την εξουσία, έχουμε τους newposters απλήρωτους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
Ποιος του διοικεί και τους κατευθύνει όμως ρε Κώστα?

Για πέτα την κυβέρνηση όξω και άσε τον λαό να κατευθύνει την χώρα.

Θα υπάρχει χώρα?

Όντως,αλλά ποιοι είναι αυτοί που παίζουν με τις λέξεις?

Άκη είσαι προκατειλημμένος. Άσε να ξεκινήσει, να δουλέψει και μετά το κρίνεις. Όταν πας και μου βγαίνεις με την έναρξη και αρχίσεις και κάνεις ερωτήματα μόνο καπνό μπορώ να δω από τη μεριά σου. Άραξε, δες πως θα πάει και κρίνε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είμαι υπέρ της κίνησης, αλλά ούτε και κατά.

Για μένα το Lab είναι το σπίτι, των mods/admins. Ένα σπίτι με ανοιχτή πόρτα. Μπαίνουμε μέσα λοιπόν και ανταλλάζουμε απόψεις, γνωριζόμαστε, γελάμε, θλιβόμαστε. Το lab λοιπόν για μένα δεν είναι δικό ΜΑΣ, αλλά δικό ΣΑΣ.

Είναι το "σπίτι" σας στο οποίο κάνετε κουμάντο εσείς και εμείς ως σωστοί επισκέπτες σεβόμαστε τους κανόνες που τίθενται από τους σπιτονοικοκύρηδες.

Αλλά από τη στιγμή που ηγετικά μέλη λένε πως το Lab ανήκει στο λαό του, γιατί δε γινόταν ένα Poll για να ακούσετε και τη γνώμη μας?

Από τη στιγμή που μπαίνει το banner, η διαφήμιση υπάρχει θέλουμε δε θέλουμε. Μια άλλη ιδέα θα ήταν τα banners να φαίνονται μόνο στο subforum.

Η αρχική ιδέα βέβαια της τεχνικής υποστήριξης με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, αλλά κατά τη γνώμη μου η υλοποίηση θα μπορούσε να είναι και διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολλά παρασάνταλα πράγματα εδώ...

Εδώ μέσα θα υπάρχουν μέλη που δουλεύουν και στο ΜΕ και στο Πλαίσιο και στον Πρασσά. Και θα πούνε και την άποψή τους και θα επεφημίσουν και θα γιουχάρουν, όπως όλοι οι χρήστες.

Το θέμα είναι τι προτιμάς, να βγαίνει ο χρήστης Άκυρος_Καράκυρος και να ποστάρει thread και καλά "ωπ παιδιά κοιτάξτε τι ωραία προσφορά βρήκα σήμερα στο τάδε μαγαζί" ή να ξέρεις ότι οι χρήστες Α, Β και Γ δουλεύουν εκεί;

Δηλαδή στο XS που έχεις χρήστες που δουλεύουν στην Gskill και παρέχουνε υποστήριξη και απαντάνε σε ερωτήσεις, σε χάλασαν; Ή λέει πουθενά ότι το XS προωθεί τις Gskill;

Τι ακριβώς φοβάσαι;

Link to comment
Share on other sites

Άκη είσαι προκατειλημμένος. Άσε να ξεκινήσει, να δουλέψει και μετά το κρίνεις. Όταν πας και μου βγαίνεις με την έναρξη και αρχίσεις και κάνεις ερωτήματα μόνο καπνό μπορώ να δω από τη μεριά σου. Άραξε, δες πως θα πάει και κρίνε.

ρε παιδιά.

Αυτήν την στιγμή δεν κρίνω το αν είναι αποτελεσματικό ή όχι στην πράξη.

Δεν ασχολούμαι με αυτό.

Πόσες φορές να το πώ?

Link to comment
Share on other sites

να το ξανα πω?

Δεν νομίζω ότι ασχολήθηκα με το αν είναι καλό/κακο/τελειο το να γίνει αυτό το πράγμα.

Κανένα πρόβλημα δεν έχω με το μαγαζί.

Κανένα πρόβλημα δεν έχω με τα παιδιά(που όποτε χρειάστηκε ήταν σπαθί).

Η απορία μου είναι πώς ξαφνικά το thelab κάνει μια τέτοια κίνηση που αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν καθαρό promotarisma του ΜΕ(αφού είναι το μοναδικό που θα εφαρμοστεί αυτό) όταν παλιά είχαν γίνει τα χίλια μίρια με άτομα που δούλευαν εκεί και με το κατάστημα και η πολιτική του lab ήταν να μην προωθεί μαγαζιά(έτσι νομίζω δλδ).

Τι άλλαξε.

Αυτό ρωτάω απ το πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που ψάχνεις ήρθε στο δεύτερο ποστ. Ξαναδιάβασε το. Δεν άλλαξε κάτι, εξελισσόμαστε για να προσφέρουμε κάτι διαφορετικό στον κόσμο. Αν πιάσει καλώς, αν δεν πιάσει θα είναι μια αποτυχημένη επιλογή που θα την αφήσουμε με τον καιρό πίσω μας.

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι πώς ξαφνικά το thelab κάνει μια τέτοια κίνηση που αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν καθαρό promotarisma του ΜΕ(αφού είναι το μοναδικό που θα εφαρμοστεί αυτό)

1) δε φαίνεται, εσύ το βλέπεις έτσι.

2) επειδή είναι οι μοναδικοί που το ζήτησαν, έπρεπε να μη γίνει, για να μην πληγωθούν οι υπόλοιποι;

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι πώς ξαφνικά το thelab κάνει μια τέτοια κίνηση που αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν καθαρό promotarisma του ΜΕ(αφού είναι το μοναδικό που θα εφαρμοστεί αυτό) όταν παλιά είχαν γίνει τα χίλια μίρια με άτομα που δούλευαν εκεί και με το κατάστημα και η πολιτική του lab ήταν να μην προωθεί μαγαζιά(έτσι νομίζω δλδ).

Τα Multirama Extreme members είναι ένα καινούριο usergroup χρηστών το οποίο - προφανώς - περιλαμβάνει τους εργαζόμενους του Multirama Extreme της Στουρνάρη και γίνεται στα πλαίσια μιας γενικότερης συνεργασίας που υπάρχει με τα Multirama εδώ και καιρό. Θα έχεις προσέξει τα banners, θα έχεις προσέξει τις προσφορές και τις ανακοινώσεις για events.

Τα Multirama δεν συνδέονται κάπως με το TheLab.gr εκτός από τα σημεία που διευκρίνησα παραπάνω. Τα μέλη του καθώς και το ειδικό sub-forum που θα ανοίξει σε λίγες μέρες βρίσκονται - θα βρίσκονται εκεί για υποστήριξη κι ενημέρωση.

Plaisio Tuning store members θα υπάρξουν αν το Πλαίσιο δηλώσει επιθυμία να γίνει κάτι τέτοιο.

Απαντά σε ότι ρωτάς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που ψάχνεις ήρθε στο δεύτερο ποστ. Ξαναδιάβασε το. Δεν άλλαξε κάτι, εξελισσόμαστε για να προσφέρουμε κάτι διαφορετικό στον κόσμο. Αν πιάσει καλώς, αν δεν πιάσει θα είναι μια αποτυχημένη επιλογή που θα την αφήσουμε με τον καιρό πίσω μας.

Αφού απαντήθηκε αμέσως, κλειδώστε το γιατί δεν έχει νόημα να συζητάμε για την αξία της σιωπής, είναι βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

Αφού απαντήθηκε αμέσως, κλειδώστε το γιατί δεν έχει νόημα να συζητάμε για την αξία της σιωπής, είναι βλακεία.

βρε μανία με το κλείδωμα... ο Άκης είπε την γνώμη του, κάποιοι είπαμε ποια σημεία μας παραξενέψανε και που συμφωνήσαμε, να μην μπορεί κάποιος άλλος να πει κάτι αν θέλει?

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι φαίνονται τα άτομα που δουλεύουν στα γνωστά μαγαζιά για να μαθαίνουμε για διαθεσιμότητες προιόντων, ίσως να μπορούμε να προτείνουμε προιόντα που θέλουμε να φέρουν, να μας λένε απόψεις μιας και ασχολούνται με άλλης ποσότητας υλικό μα και να κρίνουμε καλύτερα και αυτά που γράφουν.

Όμως ρε παιδιά άλλο ο τυπάς που δουλεύει για τη gskill και την όποια gskill και άλλο αυτός που δουλεύει στο μαγαζί που πουλάει gskill....

O τυπάς θα κατέβει απο το γραφείο στη γραμμή παραγωγής (λέμε τώρα) και θα δεί τι τσιπάκια έχει το τάδε κιτ. Ο φίλος στο μουλτιράμα τι θα κάνει; Θα μου πεί στάκα να ξηλώσω ένα κιτάκι να σου πώ τι έχει; Εκεί είναι η διαφορά του XS με το lab(με βάση αυτό που ειπώθηκε για gskill π.χ).

Link to comment
Share on other sites

Σωστο, αδικο δεν με νοιαζει.

Το μονο σωστο που εχει πει/ρωτησει ο Ακης, ειναι τί αλλαξε και αυτο απαντηθηκε νομιζω επαρκως με την λεξη "εξελισσομαστε". Αν σου αρεσει το συγκερκιμενο βημα, καλως, αν οχι, παλι καλως.

Τωρα "επιχειρηματα" να μην μπαινει ταμπελα στα ΜΕ, γιατι θα νιωσει ασχημα π.χ ο Γοριλλας που βοηθαει/ενημερωνει χωρις ταμπελα ειναι προσβλητικα πανω απ'ολα στον Μπιλλυ και μετα στους Ιρλανδους founders που τα τσεπωσαν και την κανουν για θερμοτερα κλιματα.

Ο ενας λεει να μην μπαινει ταμπελα γιατι δεν εχουν ολοι, (αντε να του δωσουμε ενα δικιο) Δηλαδη ο αλλος που λεει "αμα θελει ο αλλος "ταμπελα" ας ερθει να το συζητησουμε και θα την παρει με τους ιδιους ορους" δεν εχει καθολου δικιο?

Οσο συμφωνο με βρισκει η ιδεα του XS με τους εκπροσωπους, αλλο τοσο με βρισκει η ντοπια. Δηλαδη εκει περα με την μια μπηκανε και η ocz ΚΑΙ η Gskill και η ΑΒΙT και η corsair??? Δεν εκανε καποιος την αρχη? Αμα του λεγανε, περιμενε, να μαζευτειτε 6-7 και μετα βλεπουμε, ακομα στα τηλεφωνα θα ητανε...

Παρατραγουδα σιγουρα (μπορει) να υπαρξουν οπως υπαρχουν με ολους. Και με τον Andy και με τον Ryan κλπ κλπ και με τον OPB οτι προμοταρουνε.

Στα παπακια μου/τους.

Εγω αν θελετε την πρoσωπικη μου γνωμη το βρισκω "χωσιμο" για το παιδι να μπαινει ταμπελα. Γιατι επισημα πλεον γινεται sh*t magnet για οτιδηποτε στραβο (ή και καλο) κανει μια ολοκληρη αλυσιδα.

Ποσες φορες δεν εχει βρεθει ο Βασιλης να καθεται να δικαιολογειται για τα "καλα/κακα" του Πλαισιου? Και μαλιστα το κακο ειναι οτι τις πιο πολλες φορες δικαιολογειται για τα ΚΑΛΑ (προσφορες κλπ κλπ) Αυτη ειναι η δουλεια του?? Γιαυτο πληρωνεται? Δε νομιζω...

Με αυτη την λογικη, ΑΝ αφου αυτοι που πηραν την ταμπελα δεν εχουν προβλημα για τις μλκς που εχουνε να ακουσουνε απο δω και στο εξης, γιατι να εχω εγω?

Μακαρι να βρεθουνε κι αλλα κοροιδ... εκπροσωποι απο αλλα μαγαζια να τους πρηζουμε με το μακρυ μας και το κοντο μας.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η κίνηση είναι σωστή...το αν θα πετύχει δεν ξέρω.

Εμένα η παρουσία της ταμπελίτσας με κάνει να θέλω σε μεγαλύτερο βαθμό να επεξεργαστώ/φιλτράρω/διασταυρώσω (ίσως και να μην πιστέψω εύκολα) τα λεγόμενα ενός που την έχει.....και όχι να χρησιμοποιώ σαν "Βίβλο" και μπούσουλα τα λεγόμενα του καθενός με ταμπέλα.

Πραγματικά θα ήθελα να δω τι θα γινόταν αν βλέπαμε και eShop ταμπέλα. Κόλαση! Θα φτάναμε τα 1000 post σε 1 ώρα. Και αυτό το λέω γιατί πιστεύω ότι η τρίχα γίνεται τριχιά με το συγκεκριμένο κατάστημα αρκετές φορές (το ξέρω συμφωνούν ελάχιστοι με αυτό και ίσως φάω ντομάτες).

Υ.Γ. Σέλω και γω ταμπέλα :baby:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα "επιχειρηματα" να μην μπαινει ταμπελα στα ΜΕ, γιατι θα νιωσει ασχημα π.χ ο Γοριλλας που βοηθαει/ενημερωνει χωρις ταμπελα ειναι προσβλητικα πανω απ'ολα στον Μπιλλυ

Απλά να διευκρινίσω για να μην έχουμε παρατράγουδα.

Δεν κάνω τον δικηγόρο του Μπίλλυ απλά σαν παράδειγμα τον ανέφερα εκείνη την στιγμή γιατί εκείνος μου ήρθε στο μυαλό(είναι ο ερωτάς μου).

Ότι βοήθεια έχει προσφέρει ο Μπίλλυ,άλλη τόση έχει προσφέρει ο μιχάλης,ο κοπρίτης ο γκουζούνουπας κτλπ.

+ το ότι το point μου στην περίπτωση αυτή είναι,ότι όταν κάποιος θέλει να βοηθήσει θα το κάνει και χωρίς τα "γαλόνια".

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είμαι υπέρ της κίνησης, αλλά ούτε και κατά.

Για μένα το Lab είναι το σπίτι, των mods/admins. Ένα σπίτι με ανοιχτή πόρτα. Μπαίνουμε μέσα λοιπόν και ανταλλάζουμε απόψεις, γνωριζόμαστε, γελάμε, θλιβόμαστε. Το lab λοιπόν για μένα δεν είναι δικό ΜΑΣ, αλλά δικό ΣΑΣ.

Είναι το "σπίτι" σας στο οποίο κάνετε κουμάντο εσείς και εμείς ως σωστοί επισκέπτες σεβόμαστε τους κανόνες που τίθενται από τους σπιτονοικοκύρηδες.

Αλλά από τη στιγμή που ηγετικά μέλη λένε πως το Lab ανήκει στο λαό του, γιατί δε γινόταν ένα Poll για να ακούσετε και τη γνώμη μας?

Από τη στιγμή που μπαίνει το banner, η διαφήμιση υπάρχει θέλουμε δε θέλουμε. Μια άλλη ιδέα θα ήταν τα banners να φαίνονται μόνο στο subforum.

Η αρχική ιδέα βέβαια της τεχνικής υποστήριξης με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, αλλά κατά τη γνώμη μου η υλοποίηση θα μπορούσε να είναι και διαφορετική.

+1 με βρίσκει πολύ σύμφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά.......κάντε μου κι εμένα το χρώμα του "hipro5" κάτι σε μωβάκι η κιτρινάκι.....καλό το μπλε δε λέω αλλά δεν είναι το χρώμα μου.... :D

Μια χαρά το βλέπω εγώ να υπάρχουν και "groups members"..... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.