Jump to content


Extreme members?


AN7 OverClocker

Recommended Posts

Ο hipro5 πιστευω πως θα επρεπε να εχει δικο του subforum ως νεος κατασκευαστης, αν και απο οτι ξερω δεν εχει καθολου χρονο...

Και μην μιλατε συνεχεια για το XS admin's/mods... Γιατι εκει υπαρχουν εκπροσωποι εταιριων,καμια σχεση με αυτο που γινεται εδω,για αυτο και η παραπανω προταση μου...

Τωρα για το θεμα του ΜΕ μακαρι να υπαρξουν και αλλα καταστηματα του χωρου...Γιατι απλα εαν υπαρχει μονο ενας εκπροσωπος,για αυτους που δεν εχουν γνωσει εκ των εσω ..."βρωμαει" καπως...

Υ.Γ.: Δεν με απασχολει καθολου το θεμα(ο καθενας κανει οτι θελει σπιτι του, αρκει να μην παρακεινει και δημαγωγει τη μαζα) απλα επειδη διαβασα ολο το thread ωφειλα να γραψω κατι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Ας γίνει πρώτα το sub-forum να δούμε πως θα λειτουργίσει και μετά λέμε ότι προβλήματα-αντιθέσεις-απορίες έχουμε.

Ποτέ δεν πρέπει να σκοτώνεις μια ιδεα πριν αυτή υλοποιηθεί.Μπορεί αυτή η κίνηση να γίνει πρόδρομος ώστε και άλλα μαγαζιά να ακολουθήσουν και το thelab να προοδεύσει και να γίνει ακόμα μεγαλύτερο.....Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γκρίνια ρε παιδί μου απο μερικούς εδω μέσα πάντως... πολύ τα ψειρίζετε... ελεος...:giveup:

δλδ τόσο κακό είναι να πούμε την γνώμη μας? το post του Mischeif δεν εμπεριέχει ερωτηματικά? Γιαυτό είναι τα forums anyway, αν είναι να μην λέμε την γνώμη μας, δεν έχουν και ιδιαίτερο νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Κατ' εμέ καλό θα είναι να υπάρχουν subforums από όλα τα καταστήματα,

αλλά αυτό δυστυχώς θα λειτουργήσει μονοπωλιακά ενάντια στα άλλα

pc-forums... και αυτό δεν είναι καλό για την εξέλιξη του είδους...

εάν πάλι υπάρχει μόνο το multi και κανένα άλλο τότε πιθανότατα

τα άλλα καταστήματα θα απευθυνθούν σε άλλα φόρουμ

και έτσι το κάθε φόρουμ θα γίνει έμμεσα "προβοκάτορας" του εκάστοτε καταστήματος...

τέσπα άντε καλή αρχή...

δεν θέλω να παρεξηγηθώ μια σκέψη εκφράζω

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω: Γιατί φαντάζεστε πράγματα;

Υ.Γ.: Δεν με απασχολει καθολου το θεμα(ο καθενας κανει οτι θελει σπιτι του, αρκει να μην παρακεινει και δημαγωγει τη μαζα) απλα επειδη διαβασα ολο το thread ωφειλα να γραψω κατι...

Απαξιώ να απαντήσω, είσαι τραγικός. Είσαι μέλος εδώ και πολύ καιρό, με ξέρεις και προσωπικά και προσβάλλεις και τον εαυτό σου με αυτό που λες.

Dark22: Θα το πω για μία ακόμα τελευταία φορά και δε πρόκειται να ξανασχοληθώ με το θέμα.

Τα Multirama Extreme members είναι ένα καινούριο usergroup χρηστών το οποίο - προφανώς - περιλαμβάνει τους εργαζόμενους του Multirama Extreme της Στουρνάρη και γίνεται στα πλαίσια μιας γενικότερης συνεργασίας που υπάρχει με τα Multirama εδώ και καιρό. Θα έχεις προσέξει τα banners, θα έχεις προσέξει τις προσφορές και τις ανακοινώσεις για events.

Τα Multirama δεν συνδέονται κάπως με το TheLab.gr εκτός από τα σημεία που διευκρίνησα παραπάνω. Τα μέλη του καθώς και το ειδικό sub-forum που θα ανοίξει σε λίγες μέρες βρίσκονται - θα βρίσκονται εκεί για υποστήριξη κι ενημέρωση.

Αν κάποιος άλλος επιθυμεί παρόμοια συνεργασία οι ΠΟΡΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΕΣ.

Σταματήστε επιτέλους με τα φαντάσματα και δείτε ότι αυτό είναι κάτι επιπλέον για εμάς τους "δύσκολους" καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το κακό να υπάρχουν εκπρόσωποι κάποιων μαγαζιών ? Και στο xs υπάρχουν αντίστοιχα φορουμ και εκπρόσωποι εταιρειών. Το βρίσκω πολύ σωστό και λογικό, οσοι δουλεύουν σε τέτοια μαγαζιά να το δηλώνουν ώστε ολοι να γνωρίζουμε οτι η αποψή τους ενδέχεται να επηρεάζεται και απο το μέρος που δουλεύουν.

Το lab αν θυμάμαι καλά ήταν κατά ανθρώπων που "τρολλαρανε" το φόρουμ και ενώ δουλεύανε σε καποια εταιρία/μαγαζί, προωθούσανε το δικό τους χωρίς να το ξέρει κανεις.

/thread.

υγ. μακαρι να χωθουν και αλλα μαγαζια, θα ειναι ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εάν στο μέλλον "πιάσει" κάτι τέτοιο και μπουν στο παιχνίδι και άλλα καταστήματα θα ήθελα να προτείνω κάτι.

Ας πούμε οτι υπάρχουν 2 καταστήματα "x" "y" και το κάθε ένα από μια υποκατηγορία στο forum.

Θα ήθελα τα μέλη του ενός καταστήματος να ΜΗΝ έχουν πρόσβαση στις υποκατηγορίες των άλλων καταστημάτων.

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τους λόγους :fist:

Link to comment
Share on other sites

είπα ότι δεν θέλω να παρεξηγηθώ...

δεν εξέφρασα κάποιο ερώτημα,

οπότε δεν χρειάζετε να μου απαντήσεις....

απλά εξέφρασα μια σκέψη μου δημόσια...

σκοπός μου δεν είναι ούτε να δημιουργήσω εντυπώσεις

ούτε βλέπω αρνητικά την συγκεκριμένη κίνηση...

αλλά στην Ελλάδα κάπως έτσι δουλεύουν τα πράγματα...

εμένα προσωπικά το thelab είναι το αγαπημένο μου φόρουμ

και για αυτό μπαίνω εδώ... και θέλω να το δω να γίνετε καλύτερο...

ειλικρινά...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρέσει η ιδέα να έχω υποστήριξη στο TheLab από εμπορικά καταστήματα, με προσφορές, ενημέρωση και μέλη με ταμπέλες που θα απαντούν επίσημα και επώνυμα στα προβλήματα μας.

Τουλάχιστον θα ξέρω με ποιον μιλάω και τα κίνητρα του για ότι μας λέει.

Για το θέμα του μαρουλιού, είμαι υπέρ των διαφημίσεων.

Είναι ο μόνος τρόπος για να συντηρηθεί, να μεγαλώσει και να βελτιώσει τις υπηρεσίες του το TheLab.

Δεν μπορώ όμως να δω κάποια σχέση ανάμεσα στο παρόν θέμα και στα banners.

Για τα banners, το αντίτιμο υπολογίζεται, καταβάλλεται και εκεί τελειώνει η συναλλαγή.

Δεν με αφορά.

Εν τούτοις, η άποψη μου είναι ότι η προτίμηση του TheLab για διαφήμιση από ένα κατάστημα, δείχνει σεβασμό στα μέλη του πρώτα απ' όλα.

Αυτό με αφορά.

Πάντως, η διαφάνεια μέσω κανόνων αν και δεν απαιτείται, θα δημιουργήσει εμπιστοσύνη προς το νέο θεσμό και θα τον βοηθήσει να περπατήσει.

Ένα δείγμα κανόνων θα μπορούσε να απαντάει για παράδειγμα στις παρακάτω ερωτήσεις.

Υπάρχει ανοικτή πρόσκληση προς όλα τα καταστήματα που θέλουν να βοηθήσουν τα μέλη του TheLab να το κάνουν, εφ όσον δηλώσουν ότι το επιθυμούν?

Κάθε κατάστημα θα έχει το δικό του ισότιμο thread?

Θα έχουν όλοι οι εκπρόσωποι ίδιου μεγέθους διακριτική ταμπέλα?

Θα μπορούν να επιλέξουν το λογότυπο της επιθυμίας τους?

Θα τη φέρουν υποχρεωτικά όλα τα μέλη του TheLab που είναι υπάλληλοι του καταστήματος ή μόνο συγκεκριμένα μέλη?

Θα μπορούν όλοι να κάνουν διαφημίσεις των προιόντων τους μέσα από το forum στα thread που θα τους παραχωρηθούν?

Θα υπάρχουν προυποθέσεις για τις διαφημίσεις? πχ. μόνο σε συγκεκριμένο thread, για προσφορά (πολύ καλή τιμή), για ενδιαφέρον προιόν (πχ SSD, εξαρτήματα O/C, υδρόψυξης) ή για όποια προιόντα επιθυμούν.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του μαρουλιού, είμαι υπέρ των διαφημίσεων.

Είναι ο μόνος τρόπος για να συντηρηθεί, να μεγαλώσει και να βελτιώσει τις υπηρεσίες του το TheLab.

Δεν μπορώ όμως να δω κάποια σχέση ανάμεσα στο παρόν θέμα και στα banners.

Το αντίτιμο υπολογίζεται, καταβάλλεται και εκεί τελειώνει η συναλλαγή.

Δεν με αφορά.

αρκεί το μαρούλι να μην κινεί και να κατευθύνει την εξέλιξη.....

Αυτό είναι το κολλημά μου.

Link to comment
Share on other sites

Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.

Τεσπα,η γνωμη μου ούτως η άλλως περισσεύει,αλλά δεν γουστάρω και δεν θέλω να πιστεύω ότι τα πράγματα αλλάζουν εξαιτίας του μαρουλιού.

Καταλαβαίνω ότι σε ένα forum που ο άλλος βλέπει ένα banner του Extreme και μετά subforum του μαγαζιού και μέλη με το ταμπελάκι, κατευθείαν σκέφτεται το "έπεσε χρήμα εδώ".

Το ζήτημα για μένα όμως είναι ότι:

1) Εμείς αυτό το κάνουμε για την όσο καλύτερη εξυπηρέτηση των μελών του Lab

2) Το Lab, από τη στιγμή που η Δ.Ο. υποσχέθηκε παρόμοιες κινήσεις και από άλλα καταστήματα αν αυτά το επιθυμούν, ίσως και άνευ banner και λοιπής διαφήμισης, στην ουσία θα αποδείξει τη φερεγγυότητά του σε όλους όσους την αμφισβητούν (οπότε το θέμα θα θεωρείται λήξαν) ;)

Link to comment
Share on other sites

αρκεί το μαρούλι να μην κινεί και να κατευθύνει την εξέλιξη.....

Αυτό είναι το κολλημά μου.

Εξήγησα το λόγο που τα banner δεν μπορεί να κινούν και να κατευθύνουν τις εξελίξεις.

Η συναλλαγή τελειώνει με προσδιορισμό του αντίτιιμου που καταβάλλεται από το κατάστημα.

Αν το TheLab θέλει να βοηθήσει ένα κατάστημα, γιατί υπάρχει συνεργασία σε επίπεδο νέου hardware για παρουσιάσεις (για το δικό μας καλό), έχει τη διακριτική ευχέρεια να τους παρέχει δωρεάν το banner.

Δεν βρίσκω κανένα λόγο να δώσει ακόμα περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.