Jump to content


Σβήνει το PC!


TheoDV

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Προσωπικά θα πήγαινα με ενα Pc Power & Cooling, έχω το 500αρι και ειμαι απλά απίστευτα χαρούμενος. Η σειρά silencer είναι τόσο καλή που δεν ξαναγοράζω άλλης εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε πρωτα τροφοδοτικο θα παρω...Σκεφτομαι coolermaster 620 watt modular...Πως σου φαινεται? Η enemax καλυτερα?

Μιά χαρά είναι και οι δύο εταιρίες. Πάρε αυτό που σε συμφέρει πιο πολύ οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ωραία...Και αγοράζω τροφοδοτικο...Αλλά γιατί τοσο καιρό ( απο τοτε που πήρα τον υπολογιστή) δεν είχα πρόβλημα και τωρα εμφανίστηκε? Νωρίτερα έφταναν τα 400 watt και τώρα οχι???:hmm:

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα μου κλεινει τρις τιν ωρα μια απο 5 λεπτα μια απο 30 μια απο 2 ωρες

το μηχανιμα το εχω σχεδων δευτερο ετος και ολα ΟΚ ηταν μεχρη σημερα που εσβισα εναν ιο δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα απο τοτε που το εσβησαν αρχισαν τα κολπα

CPU : e6750

RAm: 2giga kingston

PSu: malon 450wat

VGA: 8600gts gigabyte

HD/: hitachi 160giga

MOBOS:asus p5N-E sli

θερμοκρασιες TEMp CPU 37(CPU core 1 40/core 2 40)

motherboard 41

GPU diode 62C

HDD->37C

program Everest

παιδες θα παλαβωσω(σχεδων παλαβωσα) τι μμμ ειναι αυτες??? τοσο καιρο ολα καλα ηταν εσβησα εναν ιο και δεν ξερω αν ειναι συμπτωση αλλα αρχισε η ανοισια

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδιά αλλά για μένα συστημα με SLI δυο καρτες και 450W είναι οχι μονο επικινδυνο αλλά και παράλογο γιατι οι κάρτες δεν παιρνουν σωστη τροφοδοσία. Στην ουσία τσιτώνεις το κακόμοιρο τροφοδοτικό με αποτέλεσμα ενα ωραίο πρωινό να το ανοιξεις το μηχάνημα, η ΔΕΗ να σου κάνει τρελά κόλπα και τροφοδοτικό να παίξει μπαλοθιά και μετά να ψάχνεσαι με μητρικές κλπ. Όταν κάτι παίζει στο όριο του τότε είναι πιο εύκολο με διάφορους παράγοντες να αρχίσουν τα πράγματα να γίνονται unstable.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ωραία το καταλαβαίνω οτι δεν φτάνει τόσο μικρό τροφοδοτικο αλλά πρώτον γιατί δεν μου το έκανε απ την αρχή (ο υπολογιστης ειναι καινουριος και δεν εχει χαλάσει τιποτα) και δευτερον γιατί δεν μου το κανει καθε μέρα ίσες φορες πχ(εφοσον εκτελώ σχεδόν τα ίδια προγραμματα)? Τέλος, έχω να το πάθω 4 μέρες...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ωραία...Και αγοράζω τροφοδοτικο...Αλλά γιατί τοσο καιρό ( απο τοτε που πήρα τον υπολογιστή) δεν είχα πρόβλημα και τωρα εμφανίστηκε? Νωρίτερα έφταναν τα 400 watt και τώρα οχι???:hmm:
Οχι δεν έφταναν, αλλά τώρα τα έχει φτύσει εντελώς και δεν πάει άλλο, γι αυτό ;)

:hm:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.