Jump to content



Τελικα,ο επεξεργαστης επηρεαζει τα fps των παιχνιδιων?(ingame benches/not for 56k)


GoMaR

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

αστα να πανε τι τραβηξα με αυτο το παιχνιδι.....ενα ολοκληρο μεσημερι εψαχνα να βρω πως τραβαω recorddemo klp..

Εφαγα ολα τα φορουμς , εκανα αυτα που επρεπε αλλα δε μου βγαινε...Πραγματικα.Ειχα σκοπο ειχα αρχισει αλλα δε τα καταφερα.Ισως την επομενη φορα με πιο πολυ hw , να το κανω ακομα πιο οργανομενο:)

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε τι τραβηξα με αυτο το παιχνιδι.....ενα ολοκληρο μεσημερι εψαχνα να βρω πως τραβαω recorddemo klp..

Εφαγα ολα τα φορουμς , εκανα αυτα που επρεπε αλλα δε μου βγαινε...Πραγματικα.Ειχα σκοπο ειχα αρχισει αλλα δε τα καταφερα.Ισως την επομενη φορα με πιο πολυ hw , να το κανω ακομα πιο οργανομενο:)

Βασικά άμα σκοπεύεις να το κάνεις στείλε μου pm και μπορώ να σε βοηθήσω,ξέρω όλα τα cod4 commands[καμμένος mode]

Link to comment
Share on other sites

Το COD4 θέλει λίγο περίεργη διαδικασία.

Μπαίνεις σε έναν server, γράφεις /record demoname ( όπου demoname βάζεις ότι όνομα θες για το demo σου )

Στο τέλος γράφεις /stoprecord

Για να παίξεις το timedemo:

Στον φάκελο ModWarfare ( Mods\ModWarfare ) φτιάχνεις έναν φάκελο demos και βάζεις μέσα το demo file σου ( που θα το βρείς στον κεντρικό folder του COD4 στον φάκελο demos ).

Ανοίγεις το COD4 ( MP φυσικά ) πας στο Mods, φορτώνεις το ModWarfare.

Έπειτα στην κονσόλα γράφεις timedemo demoname και ξεκινάει το bench.

Στο τέλος σε πετάει στο κεντρικό μενού πάλι.

Πατώντας το Shift + ~ σου βγάζει ολόκληρη την κονσόλα και βλέπεις τα average FPS.

Link to comment
Share on other sites

Ε,οχι....

ετσι το εκανα αλλα σε SP mode.....και μετα μεσω MP το ανοιγα.Δεν ειδα πουθενα να αναφερει κανενας οτι πρεπει ΜΟΝΟ σε MP @#$@^@#$

Γιαυτο δε μπορουσα να κανω τη δουλεια μου.....:(

Thnx angel :)

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρίες λογισμικού γράφουν μάπα κώδικα γιατί με τα κτήνη CPUs που κυκλοφορούν δεν έχουν ανάγκη να κάνουν optimization. Μέχρι και οι Ρώσσοι έχουν χαλάσει που κάποτε έγραφαν super κώδικα γιατί ήταν με 286 σε εποχές 486 και "στράγγιζαν" τη CPU.

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι το TheLab θάπρεπε να βάλει το ποστ του GoMar ως παρουσίαση στην πρώτη σελίδα, ώστε να τόχουμε μόνιμα.

Χίλια μπράβο από μένα στον GoMar για τον κόπο του και για την έξυπνη, χρήσιμη και ωραία παρουσίαση.

Link to comment
Share on other sites

το test ειναι αυτο που χρειαζοταν ,τωρα με την ελευση της νεας πλατφορμας.

αφου ειδαμε οτι σε τεραστιο ποσοστο ,τα παιχνιδια δεν επηρεαζονται τοσο αμεσα απο τον επεξεργαστη ,η πιο σοφη κινηση ειναι να παραμεινουν οι εχοντες ηδη "καλο" πισι στην πλατφορμα τους ,και οσοι αγορασουν κατι νεοι να μεταβουν στην μπραντ νιου πλατφορμα της Ιντελ.

ευχαριστουμε GomaR.

Link to comment
Share on other sites

To ζήτημα man είναι να καταλάβει ο κόσμος τους λόγους για τους οποίους αγοράζει κάτι.

Αυτοί που θα τη χρειαστούν τη δύναμη των Nehalem να τους πάρουν και να τους καταχαρούν (είτε μιλάμε για δουλειά είτε για benching είτε και για απόλαυση στο φινάλε) - οι άλλοι όμως, ας μην κινηθούν (όπως έτρεχαν να πάρουν 4πύρηνο όταν η μόνη τους δουλειά ήταν gaming, msn, mozilla και winamp).

Εγώ π.χ. εδώ πέρα με το 2πύρηνο έχω στενάξει, μου λείπει ο 4πύρηνος απίστευτα. Τι να κάνω, περιμένω για τους Nehalem. Δε χρειάζεται όμως να το κάνουν και τόσοι άλλοι, που με έναν 8xxx είναι μια χαρά (και θα είναι και στο μέλλον).

Δυστυχώς βέβαια, όταν ακούς ότι ο πιο πετυχημένος CPU της Intel ήταν ο Q6600, καταλαβαίνεις πολλά....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.