Jump to content



site για αυτοκίνητα (πείτε μου εντυπώσεις)


neuromancer

Recommended Posts

FireFox 3.5? beta είναι? Σε 3.0.11 που φαίνεται ως τελευταίος όλα παίζουν οκ. Σε τι λειτουργικό είσαι?

Σε Chrome η αλήθεια είναι ότι δεν επιμείναμε.

Η διόρθωση καταγράφηκε στα errata (βασικά ξαναγράφουμε τα UI messages γιατί βρήκαμε χρόνο να τα διαβάσουμε και τα βρήκαμε ολίγο προβληματικά :yes4:) Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
FireFox 3.5? beta είναι? Σε 3.0.11 που φαίνεται ως τελευταίος όλα παίζουν οκ. Σε τι λειτουργικό είσαι?

Σε Chrome η αλήθεια είναι ότι δεν επιμείναμε.

Η διόρθωση καταγράφηκε στα errata (βασικά ξαναγράφουμε τα UI messages γιατί βρήκαμε χρόνο να τα διαβάσουμε και τα βρήκαμε ολίγο προβληματικά :yes4:) Thanks.

Όντως σε άλλο υπολογιστή με τον 3.0.11 δουλεύει σωστά.

Δε νομίζω ότι φταίει ο 3.5 beta όμως... Κάτι άλλο θα είναι. Θα δώσω αναλυτικό feedback όταν πάω σπίτι. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όντως, οι φωτός θέλουν φτιάξιμο.

Σχετικά με το παραπάνω που είπα, δεν υπάρχει πρόβλημα πλέον. Όλα καλά. :)

EDIT:

Πολυ καλη δουλεια παιδια και τα συγχαρητηρια μου!!

Να ρωτησω ομως κατι...

δεν ειναι εναντια στους κανονες του lab η διαφημιση αλλων σελιδων?(δικων μας πιο πολυ)

Ο άνθρωπος θέλει να μάθει αν βρίσκουμε bugs και αν έχουμε παρατηρήσεις. Είδες κάπου πρόθεση προβολής και διαφήμισης?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος μαν.

Πολύ καλή δουλειά και μεφανησιακά ΑΨΟΓΟ.

Κάποιο Bug δεν έχω βρεί απλά θα σου πρότεινα για μια πιο user friendly λυση μόλις στην αναζήτης της αρχικής με το που επιλέγεις μαρκα/μοντελο/αριθμό πορτών/τύπο κινητήρα να σου κλείνει το αναδιόμενο παράθυρο.

Επίσης απο φωτογραφίες εχει πολύ θέμα το site.

Πρώτο πράγμα που πρόσεξα ήταν ας πούμε στα Mazda 2 ;opου έχετε ξεχάσει μια έκδοση(Exclusive SAP) και οι φωτογραφίες είναι όλες ίδιες ενώ οι εκδόσεις SAP απ τα απλά είναι τελείως διαφορετικές.

Εδώ που λές "Κίνηση Τροχών: 2490" είναι το Λεγόμενο Μεταξόνιο.Καμία σχέση με αυτό.

Επίσης θέλει και πολύ δουλίτσα στα specs του εξοπλισμού των αυτοκινήτων.Βέβαια αν είστε 2 άτομα αυτό είναι υπερβολικά δύσκολο :(

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος μαν.

Πολύ καλή δουλειά και μεφανησιακά ΑΨΟΓΟ.

thanks

Κάποιο Bug δεν έχω βρεί απλά θα σου πρότεινα για μια πιο user friendly λυση μόλις στην αναζήτης της αρχικής με το που επιλέγεις μαρκα/μοντελο/αριθμό πορτών/τύπο κινητήρα να σου κλείνει το αναδιόμενο παράθυρο.

τα περισσότερα πλαίσια είναι για multi-select οπότε αυτό που λες δε γίνεται εκτός αν πάμε σε κλασικό single select όπως λες και multi-select με π.χ. πατημένο το Ctrl (το οποίο προσπάθησα να αποφύγω από την πρώτη στιγμή)

Επίσης απο φωτογραφίες εχει πολύ θέμα το site.

Πρώτο πράγμα που πρόσεξα ήταν ας πούμε στα Mazda 2 ;opου έχετε ξεχάσει μια έκδοση(Exclusive SAP) και οι φωτογραφίες είναι όλες ίδιες ενώ οι εκδόσεις SAP απ τα απλά είναι τελείως διαφορετικές.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό να είναι up-to-date σε 100% ποσοστό. Θα είναι τόσο καλό όσο οι πηγές μου + ότι πάρει το μάτι μου + ότι μου επισημάνετε εσείς :worship:

Εδώ που λές "Κίνηση Τροχών: 2490" είναι το Λεγόμενο Μεταξόνιο.Καμία σχέση με αυτό.

Ναι - διορθώθηκε - ανεβαίνει Παρασκευή λογικά μαζί με data update.

Επίσης θέλει και πολύ δουλίτσα στα specs του εξοπλισμού των αυτοκινήτων.Βέβαια αν είστε 2 άτομα αυτό είναι υπερβολικά δύσκολο :(

Αυτό στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι ούτε τα μαμά-sites δεν έχουν σωστά specs. :rant: Αντίθετα υπάρχουν απλοί χρήστες που σε κάποιο μοντέλο ξέρουν τα πάντα. Θα μπορούσα π.χ. να σε αφήσω να κάνεις edit αλλά δεν μπορώ προς το παρόν να διασφαλίστω από τον κακόβουλο χρήστη που θα θελήσει να κάνει ζημιά.

many thanks

Link to comment
Share on other sites

thanks

τα περισσότερα πλαίσια είναι για multi-select οπότε αυτό που λες δε γίνεται εκτός αν πάμε σε κλασικό single select όπως λες και multi-select με π.χ. πατημένο το Ctrl (το οποίο προσπάθησα να αποφύγω από την πρώτη στιγμή)

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό να είναι up-to-date σε 100% ποσοστό. Θα είναι τόσο καλό όσο οι πηγές μου + ότι πάρει το μάτι μου + ότι μου επισημάνετε εσείς :worship:

Αυτό στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι ούτε τα μαμά-sites δεν έχουν σωστά specs. :rant: Αντίθετα υπάρχουν απλοί χρήστες που σε κάποιο μοντέλο ξέρουν τα πάντα. Θα μπορούσα π.χ. να σε αφήσω να κάνεις edit αλλά δεν μπορώ προς το παρόν να διασφαλίστω από τον κακόβουλο χρήστη που θα θελήσει να κάνει ζημιά.

many thanks

Όντως έχεις δίκιο,αυτό δεν γίνεται να αλλάξει.Δεν έλαβα υπ όψιν μου ότι είναι multi select ;)

Αυτό σου λέω ότι άμα είστε 2 άτομα είναι αδύνατο να είναι πάντα up to date Και να είναι όλα σωστά.Το ξέρω αυτό τις ελληνικές σελίδες των εταιριών αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν εισάγεται ο εξοπλισμός των αυτοκινήτων αυτούσιος σε όλες τι χώρες το ίδιο.Δυστυχώς εκεί θέλει λίγο ψάξιμο.

Εννοείται μην αφήσεις τπτ free για αλλαγή στον κεθένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Mazda 2 Exclusive SAP δε φαίνεται να υπάρχει....

Μήπως υπήρχε παλαιότερα? Έχω μόνο τρέχοντα μοντέλα. Το έψαξα σε 2-3 site και δεν το βρήκα. Σε Ελλάδα βρήκα σκέτο Exclusive όπως επίσης και Touring Alloy SAP. Μήπως υπάρχει σε αγορά άλλης χώρας?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βρε,αφού αυτό έχω :p

Επιλεγμένο Αυτοκίνητο

NEO Mazda2 3ΘΥΡΟ HATCHBACK

Μοντέλο:

Mazda2 3HB 1.5L (103PS) Exclusive SAP

Τιμή:

15.470,00 €

Χρώμα:

0,00 €

Έξοδα Προετοιμασίας:

60,00 €

Σύνολο:

15.530,00 €

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω ότι το έχεις - είναι τρέχων μοντέλο ? Από που πήρες τα παραπάνω specs ?

edit: ΑΚΥΡΟ!! Σε βρήκα!

Πάντως και στο update που έρχετε δεν σε έχω. Λογικά θα είσαι στο μεθεπόμενο (μέσα Ιουλίου) - φαίνεται ότι η μαμά εταιρία δεν το κυκλοφόρησε το νέο ακόμη ευρέως ;) .

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αλλα καλο θα ηταν να υπηρχε κρητιριο αναζητησης βασει καταναλωσης.

Πιστευω διευκολυνει αρκετα και ειναι βασικο κρητιριο.

οπως επισης στην αναζητηση μαρκας που εχεις μονο τα σηματα , καλο θα ηταν να υπηρχε και λιστα με τις εταιριες γιατι καποιος μπορει να μη γνωριζει ποιο ειναι το σημα της porsche ας πουμε και να μην ψαχνει ενα ενα σημα.

επισης δε πολυ προσεξα αν γραφεις και ποιος ειναι ο αντιπροσωπος που εχει και πουλαει τα αμαξια.Αυτα απο μενα και συνεχισε τη καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.