Jump to content


Αντικατάσταση AGP


marioboni

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
το dx 10 το ξεχνας μιας και ουτε για πλακα δε θα καταφερεις να τρεξεις παιχνιδι τετοιο.

αν θες εχω μια 9800pro agp με aftermarket ψυκτρα:to_pick_ones_nose:

δώσε μου ένα λινκ και το msn σου να επικοινωνήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε ποια να πάρει μεταξύ 3850 και χ1950pro. Για το μηχάνημα που έχει είναι κυριολεκτικά πεταμένα λεφτά η 3850. Ούτε τη χ1950pro δε θα την έχει τσίτα, αλλά παλεύεται. Πάλι καλά που δεν του πρότειναν κανα quad sli δηλαδή :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρόσφατα έκανα μία αναβάθμιση σε έναν πελάτη με την ASUS HD3450 256MB AGP DDR2 64BIT. Η καρτούλα είναι μια χαρά και πολύ οικονομική (<50€), διαθέτει DirectX 10.1 και OpenGL 2. Είναι ASUS (3 χρόνια εγγύηση, βέβαια δεν ξέρω αν θα υπάρχει σε 2 χρόνια ίδια να σου δώσουν αλλά ξεκρέμαστος δεν μένεις.)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρόσφατα έκανα μία αναβάθμιση σε έναν πελάτη με την ASUS HD3450 256MB AGP DDR2 64BIT. Η καρτούλα είναι μια χαρά και πολύ οικονομική (<50€), διαθέτει DirectX 10.1 και OpenGL 2. Είναι ASUS (3 χρόνια εγγύηση, βέβαια δεν ξέρω αν θα υπάρχει σε 2 χρόνια ίδια να σου δώσουν αλλά ξεκρέμαστος δεν μένεις.)

:nono: ddr2 ? 64bit? Μόνο για δώρο σε καναν εχθρό σου - εκτός και αν τη θες αποκλειστικά για δουλειά γραφείου.

Link to comment
Share on other sites

:nono: ddr2 ? 64bit? Μόνο για δώρο σε καναν εχθρό σου - εκτός και αν τη θες αποκλειστικά για δουλειά γραφείου.

+1 Και πάλι συμφωνώ απόλυτα :nono:

Κοίταξε για καμιά 1950 pro έχει και 256ΒΙΤ καί ddr3 και 512 ή 256 μνήμη, ψάξε λίγο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

+1 Και πάλι συμφωνώ απόλυτα :nono:

Κοίταξε για καμιά 1950 pro έχει και 256ΒΙΤ καί ddr3 και 512 ή 256 μνήμη, ψάξε λίγο ακόμα...

έχω φάει τον τόπο πίστεψε με

αν έχετε κάτι υπόψιν σας καλό θα ήταν

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελαίνεστε με την 1950, όλες οι κάρτες πρίν από την 8 sthn nvidia και την 2 στην ATI, δηλαδή πριν Unified Shader Architecture δεν τραβάνε καθόλου στα νέα παιχνίδια. Δηλαδή η 3650 θα είναι σαφώς καλύτερη, εγώ για παράδειγμα σε ένα p4 3.4 με 7950 χ2 και 3650 στα νέα παιχνίδια cod4 κλπ είδα παρόμια frame. Σε αυτό βοηθάει και το CPU Bottleneck. οπότε πάρε την 3650, είναι και φτηνότερη. Βεβαιώσου ότι δεν έχεις μητρική VIA έχουν πρόβλημα με τις νέες ATI....

Link to comment
Share on other sites

:nono: ddr2 ? 64bit? Μόνο για δώρο σε καναν εχθρό σου - εκτός και αν τη θες αποκλειστικά για δουλειά γραφείου.

Σωστά, μιας και μιλάμε για παλιό PC που ίσα ίσα θέλουμε να το κάνουμε να ξαναπαίξει χωρίς να τα χώσουμε. Η πρότασή μου είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό από το κριτίριο "δεν θέλω να τα σκάσω για κάτι παλιό". Αν και παιδιά μάλλον η DDR3 όπως και το >128bit είναι πλεονασμός και θεωρητικά στην AGP, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.