Jump to content



Κανιστρο και οδηγιες...!!!!!


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Y.Γ. Μην δω μπροστα μου τον GoriLLa θα το σφαξω με αυτο το Plastelini

Γιατί, ποιος σου πε ότι ο Γορίλλας το βγαλε :hehe:

Απλά το postαρε :hehe:

---

Μπορεί να σας έρθω κι εγώ μετά τη δουλειά, αν έρθει και ο Στελούκος άνετα το κανονίζουμε :dirol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Να σας φέρω ένα bench table κομπλέ με Ε8600,rampage extreme , 2 4870 και ένα Tagan 1100w για να παίξεται κι ότι σκορ βγάλεται δικό σας.Τα παραπάνω έτοιμα μονωμένα με γόμα και με κάνιστρα σε cpu και northbridge.Αν κ**λώσω σας βάζω και κάνιστρα στις κάρτες.Το μόνο που θέλει είναι ένας σκληρός (ίσως και μνήμες) γιατί ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τον δικό μου όπως θέλω.Μία μόνο χάρη να μην καεί τίποτα και να κεράσετε μπυρίτσα παγωμένη στους -70 :) pm

Link to comment
Share on other sites

Σε μια ώρα αρχίζω το στύσημο των συστηματων για το βράδυ.Ξήρος πάγος υπάρχει γύρω στα 8-9 κιλά..........Πάμε για ολονυχτία.

Edit.:Crustyclown φυσικά και είσαι ευπρόσδεκτος με η χωρίς hardwqare.(ddr3 δεν έχουμε)

Ελπίζω όλα πάνε κατ'ευχήν σήμερα.

Αν γίνει αυτό την άλλη εβδομάδα (μετά απο συνενόηση με τον φίλο μου τον pastelidi) θα ξαναέχουμε session και αν κάποιος θελήσει να φέρει hardware ας φέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό με την CPU στα 1.7V+ είναι αρκετό για να πέσει η temp και να μπουτάρει το εργαλείο.

Μα το θεμα ειναι οτι εφοσον δε μπουταρει,δε παιρνει ρευμα το cpu,αρα forget it.Το καλητερο που εχεις να κανεις σε αυτη την περιπτωση για να μην περιμενεις καμια ωριτσα και βαλε,ειναι να τουμπαρεις την μητρικη μαζι με το κανιστο(μιας και δεν μπορεις να το ξεκολησεις λογο θερμοκρασιας)ωστε να το αδειασεις και αν το coldboot ειναι πολυ χαμηλα ισως χρειαστει και κανενα πιστολακι της γυναικας:laughing:

Μετα ξαναριχνεις μεσα στο κανιστρο αυτα που αδειασες για να μη πανε και χαμενα;)

Καλη επιτυχεια παιδες και πανω απολα καλα να περασετε:T:

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι εφοσον δε μπουταρει,δε παιρνει ρευμα το cpu,αρα forget it.Το καλητερο που εχεις να κανεις σε αυτη την περιπτωση για να μην περιμενεις καμια ωριτσα και βαλε,ειναι να τουμπαρεις την μητρικη μαζι με το κανιστο(μιας και δεν μπορεις να το ξεκολησεις λογο θερμοκρασιας)ωστε να το αδειασεις και αν το coldboot ειναι πολυ χαμηλα ισως χρειαστει και κανενα πιστολακι της γυναικας:laughing:

Μετα ξαναριχνεις μεσα στο κανιστρο αυτα που αδειασες για να μη πανε και χαμενα;)

Καλη επιτυχεια παιδες και πανω απολα καλα να περασετε:T:

Παίρνει ρεύμα η CPU.

Βεβαίως ένα φλόγιστρο ή το πιστολάκι της γυναίκας βελτιώνει τους χρόνους ( είναι κάτι σαν το copy-waza :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.