Jump to content


Οι καλύτερες μας ψηφιακές φωτογραφίες


Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Καταπληκτικό χρώμα!

Άλλη μια, μόνο levels sto CS3 και resize στο ACDSee.

http://i427.photobucket.com/albums/pp358/Marinap_1985/000_1624.jpg

Επίσης η παραπάνω μου, racer, λέει έτσι γιατί την έκανα resize με το ACDSee, τσέκαρα την original.

Link to comment
Share on other sites

για να είμαι ειλικρινής, αν και θεωρώ το κάδρο εκπληκτικό, το τόσο έντονο βινιετάρισμα κάπως με ενοχλεί στο μάτι :)

πολύ πιο έντονο το ήθελα, αλλά δεν είμαι και ιδιαίτερος λάτρης του dodge/burn.

img2046aq5.th.jpgthpix.gif

thpix.gif

img2055aa7.th.jpgthpix.gif

:p

κόψε τη θάλασα στην πρώτη, για να έρθει όπως στη 2η, αλλά λίγο πιο ψηλά (αυτό που γράφω δε βγάζει νόημα, το ξέρω).

@ PetrosD

τον κουρμπαρισμένο το γιαλό που τον βρήκες; :p

Link to comment
Share on other sites

@ deninho

Στα Λιμανάκια ήμουν με τον Nikkor 50mm/f:1.4 MF του 1979 περίπου. Καλός φακός, πολύ τον φχαριστιέμαι.

@ .38-.45

Τον έβαλα σε κουρμπαδόρο, χαχα!

Είναι ο Fisheye-Nikkor 16mm/f:2.8 MF από τα μέσα της δεκαετίας του '80.

Link to comment
Share on other sites

κόψε τη θάλασα στην πρώτη, για να έρθει όπως στη 2η, αλλά λίγο πιο ψηλά (αυτό που γράφω δε βγάζει νόημα, το ξέρω).

Βεβαια βγαζει. Υπαρχει κι αυτη η εκδοχη στο σκληρο.:toomuchne

@ρασερ: ωραια αλλα λιγο κουνημενη; το μονο που δε μαρεσει ειναι το κτηριο στο βαθος, ισως το χρωμα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε δεν ντρέπεσαι;;;; 400 χιλιάρικα φακός και μου τον έκανες... απαραμόρφωτο;;;; κλαψ, κλαψ...

EDIT: Μη μου πεις ότι έχεις εκείνο το plugin για photoshop που διορθώνει τους fisheye, το θέλω. Γιατί με Filter>Distort>Lens Correction δεν έρχεται με μια φορά (θέλει 2 και +63 ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Μη μου πεις ότι έχεις εκείνο το plugin για photoshop που διορθώνει τους fisheye, το θέλω. Γιατί με Filter>Distort>Lens Correction δεν έρχεται με μια φορά (θέλει 2 και +63 ακόμα).

http://epaperpress.com/ptlens/

εδώ είσαι.

και standalone και plugin είναι.

ο άνθρωπος είναι ωραίος, αν και με έκραξε όταν του είπα ότι έχασα την άδεια.

Link to comment
Share on other sites

jois21 η τελευταία είναι αρκετά καλή.

Ζαννή άσε αυτά και τράβα κανένα τοπίο, όπως σου είπα, είδες ο .38-.45.

38-.45 πολύ καλή αυτά τα σκοτεινιάσματα αριστερά-δεξιά να μην είχε και θα ήταν καλύτερη ακόμα. βάλε λιγότερα (σκοτεινιάσματα ).

dubber η 2η όλα τα λεφτά και στις 2 εκδόσεις.:T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι εφόσον έτσι το το "είδε" και το ολοκλήρωσε, έτσι είναι το τελικό του. :)

Δεν θα ήθελα να δω αλλαγές για τον καθένα, προτιμώ να δεχτώ το τελικό από το μάτι του ίδιου (ισχύει για όλους), παρά να δω 10 παραλλαγές για να αρέσει σε όλους..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.