Jump to content



Οι καλύτερες μας ψηφιακές φωτογραφίες


Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply
Έχεις βρώμικο αισθητήρα, το ξέρεις ε? :)

Μη το λες μπορεί να είναι και ο φακός γιατί στην 2 δεν βλέπω τίποτα.

Πάντως Ζαννή γρήγορα ανεβαίνεις :clap: (πες μας εάν είναι ο ίδιος φακός ή διαφορετικός στη 1 ή στην 2)

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες μπορεί να είναι και ο φακός γιατί στην 2 δεν βλέπω τίποτα.

Πάντως Ζαννή γρήγορα ανεβαίνεις :clap: (πες μας εάν είναι ο ίδιος φακός ή διαφορετικός στη 1 ή στην 2)

ο ίδιος είναι Bill. Sigma 105mm EX DG Macro :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι λέω, με το άπειρο το μάτι μου :)

Φαντάζομαι θα πρόσεξες ότι είναι και τραβηγμένες με διαφορετικές ρυθμίσεις ε? Παίζει ρόλο?

Όσο και να προσπάθησα στην 2 δεν βλέπω τίποτα ενώ στην 1 βλέπω 4 μαύρα στίγματα δεξιά από την μύγα και 1 αριστερά της.

Και βέβαια δεν κατάλαβα ότι είναι με διαφορετικές ρυθμίσεις, αλλά το υποπτεύομαι γιατί η φωτεινότητα του θέματος είναι διαφορετική.

Έλα διαβασμένε,:victory: έχω να ασχοληθώ και αρκετά χρόνια, με την ψηφιακή δεν έχω και τόσο καλές σχέσεις είμαι (λίγο κλασικός).:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να προσπάθησα στην 2 δεν βλέπω τίποτα ενώ στην 1 βλέπω 4 μαύρα στίγματα δεξιά από την μύγα και 1 αριστερά της.

Και βέβαια δεν κατάλαβα ότι είναι με διαφορετικές ρυθμίσεις, αλλά το υποπτεύομαι γιατί η φωτεινότητα του θέματος είναι διαφορετική.

Έλα διαβασμένε,:victory: έχω να ασχοληθώ και αρκετά χρόνια, με την ψηφιακή δεν έχω και τόσο καλές σχέσεις είμαι (λίγο κλασικός).:crazy_pilot:

Αρχηγόπουλο μη θίγεσαι και μην ειρωνεύεσαι, δεν υπάρχει λόγος. Είσαι πολύ εύθικτος σε ότι αφορά τις φωτογραφικές σου γνώσεις, το είδα και κάπου αλλού αν δεν κάνω λάθος.

Αφού βλέπεις τους λεκέδες του αισθητήρα προς τι η ειρωνεία?

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε παιδιά. Δεν πρόκειται για ξέσπασμα, άλλωστε η φωτογραφία του cherry μου αρέσει και μένα. Αλλά οι 2η,3η φώτο του mischief και σαφώς η πρώτη λόγω focus, θα ανοίξουν τον δρόμο για πολλές άλλες παρόμοιες. Απλά αν δεν είναι "ότι καλύτερο απο πλευρά ποιότητας", όπως γράφει ο ίδιος ο φίλος, να μην ποστάρονται εδώ, αλλά στο άλλο θέμα. Αλλιώς δεν έχει και νόημα η ύπαρξει αυτού του thread. Αλλά και πάλι χωρίς αυξημένη "αστυνόμευση" (με την καλή έννοια), δεν βλέπω να ξεφεύγουμε ένα ίδιο thread, διότι "αγαπημένη" και "elite" φωτογραφία είναι αυτή που θέλει ο καθένας να δείξει ΤΩΡΑ στους άλλους παρασυρόμενος από τον ενθουσιασμό του. Εξού και η πρόταση μου για "έλεγχο" πρωτίστως από 2-3 ειδικούς. ;)

Πιστεύω οτί η ποιότητα καθορίζεται από τον εξοπλισμό που έχεις τη δεδομένη στιγμή. Ακόμα θεωρώ πως δεν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να πει τι είναι σωστό και τη οχί! Εκτός και αν μπει κάποιο πλαφόν <<ταδε φακός,τάδε mp και μπλα μπλα>>.

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγόπουλο μη θίγεσαι και μην ειρωνεύεσαι, δεν υπάρχει λόγος. Είσαι πολύ εύθικτος σε ότι αφορά τις φωτογραφικές σου γνώσεις, το είδα και κάπου αλλού αν δεν κάνω λάθος.

Αφού βλέπεις τους λεκέδες του αισθητήρα προς τι η ειρωνεία?

Που βλέπεις την ειρωνεία βρε? με το (έλα διαβασμένε)? αστείο ήταν, πιθανά να το πείρες και εσύ στραβά πάντως δεν είχα τέτοια πρόθεση.:giveup:

Σου ζητώ συγνώμη.:daisy:

Είναι γεγονός ότι έχω ασχοληθεί με το άθλημα πολλά χρόνια και τώρα στα 52 μου δεν θέλω να αποδείξω τίποτα και σε κανένα, σας παρακολουθώ με μεγάλη ικανοποίηση και απλά λέω την γνώμη μου.

Σας καμαρώνω βρε. :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγόπουλο μη θίγεσαι και μην ειρωνεύεσαι, δεν υπάρχει λόγος. Είσαι πολύ εύθικτος σε ότι αφορά τις φωτογραφικές σου γνώσεις, το είδα και κάπου αλλού αν δεν κάνω λάθος.

Αφού βλέπεις τους λεκέδες του αισθητήρα προς τι η ειρωνεία?

Και εγώ χτες που τα λέγαμε δεν πίστευα ότι είχα βρώμικο αισθητήρα. Τελικά πήγα σήμερα και μου τον καθαρίσανε, έσκασα και το 20αρικάκι....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από τις καλές μου, οπότε την βάζω εδώ.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον εαυτό μου βέβαια που είμαι τόσο καλός στη φωτογραφία και να ευχηθώ από του χρόνου με μια D3.

18491d03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.