Jump to content



Οι καλύτερες μας ψηφιακές φωτογραφίες


Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας.

εμένα μου άρεσε (δεν έχω δεί όλες τις σελίδες ακόμα) και η ασπρόμαυρη απο την Κύμη. Είδα οτι ειναι και με 40D, που αγόρασα πρόσφατα, και χάρηκα για την ποιότητα και κυρίως την καθαρότητα της.

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες, πήγαινε μια βόλτα Πράγα και τα ξαναλέμε :)

Με την SD9 Καί νύχτα; με τίποτα..............

Edit.

@@johnrasta Αδικείς τον εαυτό σου η φώτο είναι δικιά σου και όχι τις d40,το είδες πολύ ωραία το θέμα και η γωνία οντως είναι απίστευτη..

Link to comment
Share on other sites

κατάβαση απο το χιονοδρομικο του Παρνασσου στα Κελλαρια, προς το Λιβαδι και την Αράχωβα. 6/1/2009

Τώρα το είδα αυτό ρε, 7,8 και 9 ήμουν εκεί :/

Τι ώρα ήταν το σκηνικό; Ανατολη;

Link to comment
Share on other sites

...

@@johnrasta Αδικείς τον εαυτό σου η φώτο είναι δικιά σου και όχι τις d40,το είδες πολύ ωραία το θέμα και η γωνία οντως είναι απίστευτη..

Συμφωνώ και ευχαριστώ πολύ, αλλά και το εργαλείο βοηθάει πάρα πολύ, ειδικά σε φάσεις οπου κινείσαι και δεν προλαβαίνεις να φτιάξεις το κάδρο με την ησυχία σου. Αν ειχα την παλία μου μηχανή, ειμαι σίγουρος οτι δεν θα προλάβαινα το θέμα και αν το προλάβαινα, είτε θα ήταν κουνημένη είτε θα είχε πολύ θόρυβο λόγω παλαιάς τεχνολογίας επεξεργαστή.Κάτι που θα χάλαγε τη ομορφία της συγκεκριμένης φωτό.

θα ανεβάσω κάτι action απο τύπους που κάναν άλματα snowboard. Με τα 10MPixels + 6,3καρέ/δευτ + super συμπεριφορά σε υψηλά ISO, μπορείς να κάνεις θαύματα.(δεν τα έκανα, αλλά για πρώτη φορά σε action φωτογράφηση νομίζω πως πήγα σχετικά καλά)

Αν τώρα έχεις σχετική άνεση χρόνου, τότε σίγουρα μετράει περισσότερο το μάτι και όχι το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.