Jump to content


voltmods-pencil mods- help


armored

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Το vgpu mod πρέπει να γίνεται στην πίσω πλευρά της...

Στην φωτό που έβγαλες πάνω δεξιά (μάλλον αυτό εννοούσες, απ'ότι κατάλαβα) φαίνεται το Anpec APL1581...

Tην αντίσταση R607 την εντόπισες?

Αν δεν μοιάζει η περιοχή αυτή με της κάρτας σου,βρες ποιό είναι το δικό σου controller αντίστοιχο με του vgpu-mod και κατέβασε τo datasheet...

(λογικά η φωτό σου βγαίνει θολή λόγω φωτισμού και κουνήματος...προσπάθησε να φωτίσεις καλύτερα την κάρτα και να ακουμπάς τα χέρια σου κάπου...)

Link to comment
Share on other sites

όλες οι αντιστάσεις τριγύρω από το κεντρικό τσιπάκι (με τα πολλά pins) είναι το ίδιο τοποθετημένες όπως στην δική μου κάρτα!

έχω βρει το σημείο r607 όμως δεν μπορω να καταλάβω στο άλλο σήμειο (u502), που πρέπει να κολλήσω την αντίσταση, γιατί είναι ένα τσιπάκι με πέντε pins και δεν το δείχνει η φωτογραφία σε ποιο pin γίνεται η κόλληση!

Επίσης μέτρησα το vgpu, αν χρησιμεύει κάπου, και δείχνει 1.32 volt.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανένα voltmod για 4870 χ2? ειδηκα για το gpu αφού αυτό είναι που ανεβάζει τις επιδόσεις...

αμέ όλα υπάρχουν ψάξε λίγο ή περίμενε λίγες μέρες εγώ περιμένω μία από Κύπρο για να την μοντάρω

για τους πυρήνες υπάρχει σίγουρα δεν έχω λίνκ όμως γιατί είμαι στην δουλειά τώρα

για τις μνήμες δεν το έχω ψάξει αλλά καλύτερα άστες....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.