Jump to content



Δωρεάν λειτουργικό για φοιτητές,ισχύει?Ε ΝΑΙ ΙΣΧΥΕΙ!!!!


crio

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

λοιπων παιδια απο σω γνωριζω & εχω καταλαβει η υπηρεσια παρεχεται μονο σε σχολες που εχουν σχεση με πληροφορικη\ηλεκτρονιη αν κανω λαθος διωρθωστε με

τωρα οταν περισυ ειχα προσπαθησει απο MSDN να κανω εγγραφη μ ελεγε να παρω εν συγκεκριμενο κωδικο απο τον υπευθηνο καθηγητη π ηταν αρμοδιος για αυτη τη δουλεια!οσο και αν προσπαθησα ο καθηγητης ελεγε ενα σωρο δικαιολογιες και ελα αυριο και δε μπορω και θελει διαδικασια και ιστοριες !

Σημερα εκανα ομως επιτυχη εγγραφη στο dream spark

  1. μπηκα και εβαλα το live ID μου
  2. στη συνεχεια πηγα να κανω verifly to id moy me to id της σχολης
  3. βγηκε η λιστα με τα ιδρυματα π συνεργαζοντε και διαλεξα τη σχολη μ (συγκεκριμενα ΤΕΙ Μεσολογγίου)
  4. Στην συνεχεια με παρεπεμψε στη σχολη μ σε ενα συνδεσμο και εβαλα τα στοιχεια μ που εχω για την ηλεκτρονικη γραμματεια (student web)
  5. Τελος εγινε επαληθευση και ολα μια χαρα!!!!!!

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

λοιπων παιδια απο σω γνωριζω & εχω καταλαβει η υπηρεσια παρεχεται μονο σε σχολες που εχουν σχεση με πληροφορικη\ηλεκτρονιη αν κανω λαθος διωρθωστε με

Οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων Πανεπιστήμιο Πειραιώς

έχει πρόσβαση

Link to comment
Share on other sites

Win vista και Xp δεν έχει.Αυτά μόνο απο τη σχολή νομίζω.Πας στο εργαστήρι πληροφορική και το ζητάς.

Στο MSDNA έχει τα πάντα εκτός office.

Το Dreamspark είναι κοροϊδία σε σχέση με το MSDNA πάντως λίγο που το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι για όλα τα τμήματα, οχι μονο τα πληροφορικής. Μόνο για φοιτητές και μόνο για εκπαιδευτικούς λόγους (όχι δηλαδή για να βγάλεις λεφτά ή να υποστηρίξεις παραγωγική θέση εργασίας (γραμματεία, κτλ).)

Link to comment
Share on other sites

Στο Παν. Πατρών, όλες οι σχολές πάιζουν στο MSDNA.

Εχει τα πάντα...

Για Office, είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα και κάθε σχολή τα κανονίζει μόνη της.

http://msvlp.admin.upatras.gr/Default.aspx

http://msdn63.e-academy.com/elms/Storefront/Home.aspx?campus=upatras_appsci

post-3473-1416073760,3644_thumb.jpg

post-3473-1416073760,4094_thumb.jpg

post-3473-1416073760,4252_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Παν. Πατρών, όλες οι σχολές πάιζουν στο MSDNA.

Εχει τα πάντα...

Για Office, είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα και κάθε σχολή τα κανονίζει μόνη της.

http://msvlp.admin.upatras.gr/Default.aspx

http://msdn63.e-academy.com/elms/Storefront/Home.aspx?campus=upatras_appsci

Και στο ΑΠΘ τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν λίγες εβδομάδες το θέμα με απασχόλησε, κατάλαβα πως επικρατεί ένα είδος ασυννενοησίας...Οι γραμματείες λένε πως δεν είναι ενημερωμένες για τίποτα τέτοιο και τελικά υπεύθυνος καταλήγει να είναι ένα μόνο άτομο το οποίο πρέπει να το πετύχεις να έχει και τα κέφια του για να σε βοηθήσει....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, το Office δεν το δίνει η Microsoft σε καμία σχολή. Δεν ξέρω γιατί.

Γιατί είναι η χρυσή αγελάδα της, γι'αυτό! Τα υπόλοιπα στα δίνει για να εθιστείς :hehe:. Το Office είναι productivity software και το πουλάει μόνο.

Έχει βέβαια student/educational άδειες με 70 ευρώ νομίζω. Από το Office, στο MSDNAA υπάρχει η Access, το Visio και το Project (όλα σε εκδόσεις 2007).

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον το θέμα. νομίζω ότι θα εξυπηρετούσε πολύ να γράψει κάποιος αναλυτικά τη διαδικασία εγγραφής και κατεβάσματος γιατί το ψάξιμο στις σελίδες είναι εξαντλητικό...

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον το θέμα. νομίζω ότι θα εξυπηρετούσε πολύ να γράψει κάποιος αναλυτικά τη διαδικασία εγγραφής και κατεβάσματος γιατί το ψάξιμο στις σελίδες είναι εξαντλητικό...

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία. Πηγαίνεις στη σχολή σου και σου δίνουν site, username και password.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το παρουσιάζετε μερικοί, αφήνετε να φανεί ότι οι σχολές σας (τα πανεπιστήμιά σας) είναι τελείως χύμα. Δεν έχετε κάποια κεντρική υπηρεσία διαχείρισης δικτύου που εκδίδει email accounts, κτλ? Αυτοί είναι οι υπεύθυνοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

στείλε mail στο NOC (Network operations center) του πανεπιστημίου σου και ρώτα τους. Καλό θα είναι να διευκρινήσεις εξ αρχής σε ποια σχολή είσαι και αν είσαι προπτυχιακός ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.