Jump to content



Αγορα απο αγγλικο ebay - Hong Kong


JohnnyX

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
Κοιτα, περα απο την πλακα, εμενα ενα προιον εχει δεν εχει ταμπελα απο ΕΟΦ λιγο με νοιαζει. Αλλωστε πιο πριν

εχει περασει και εχει πιστοποιηση(εις) απο ενα σωρο πολυ πιο αυστηρους οργανισμους στο εξωτερικο. Για τον ημιμαθη κοσμο το λεω που ακουει τις λεξεις "συμπληρωματα διατροφης" και νομιζει οτι παιρνοντας τα θα γινει σαν τον Κινγκ Κονγκ. Αμ δε ...

Λιγο off topic αλλα νομιζω πολυ σημαντικο..Προσωπικα απο συμπληρωματα διατροφης, πρωτεινη 90%, πριν αρκετα χρονια-θαναι πλεον 9- ειχα ανεβασει τα επιπεδα στις τρανσαμινασες κατα το 5πλασιο++...παλι καλα ο γgt ητανε normal. Με το που σταματησα μεσα σε 1 εβδομαδα ηρθαν ολα στα κανονικα επιπεδα.

Προσωπικα ακομα και αυτα τα ακακα συμπληρωματα, θεωρω οτι χρειαζονται προσοχη.

..Τελωνια απο Αγγλια δεν παιζουν :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τι πρωτεΐνη ήταν αυτή;; :p Μήπως σου πέταξαν τίποτα μέσα;; Η πρωτεΐνη από μόνη της δεν ανεβάζει τρανσαμινάσες, μια αύξηση έρχεται λόγω προπόνησης, αλλά όχι τόσο τραγική όσο λες... Κάτι άλλο έπαιζε...

Πάντως δεν είναι άκακα τα συμπληρώματα, ακόμα και η καθαρή whey, αν κάποιος τα παίρνει όπως να 'ναι και χωρίς να έχει μάθει έστω τα βασικά πράγματα ή αν τα παίρνει με υπερβολή για να γίνει ο Κινγκ Κόνγκ και υπάρχουν πολλοίοιοι τέτοιοι!! Είναι ακριβώς όπως το είπες, θέλουν όλα προσοχή και μέτρο να προσθέσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τι πρωτεΐνη ήταν αυτή;; :p Μήπως σου πέταξαν τίποτα μέσα;; Η πρωτεΐνη από μόνη της δεν ανεβάζει τρανσαμινάσες, μια αύξηση έρχεται λόγω προπόνησης, αλλά όχι τόσο τραγική όσο λες... Κάτι άλλο έπαιζε...

Πάντως δεν είναι άκακα τα συμπληρώματα, ακόμα και η καθαρή whey, αν κάποιος τα παίρνει όπως να 'ναι και χωρίς να έχει μάθει έστω τα βασικά πράγματα ή αν τα παίρνει με υπερβολή για να γίνει ο Κινγκ Κόνγκ και υπάρχουν πολλοίοιοι τέτοιοι!! Είναι ακριβώς όπως το είπες, θέλουν όλα προσοχή και μέτρο να προσθέσω!

Τα κακό με αυτούς είναι ότι εκτός από το σώμα, γίνονται και στο κεφάλι Kink Kong. Βέβαια έχουμε μπλέξει τον King Kong με το Hong Kong :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τι πρωτεΐνη ήταν αυτή;; :p Μήπως σου πέταξαν τίποτα μέσα;; Η πρωτεΐνη από μόνη της δεν ανεβάζει τρανσαμινάσες, μια αύξηση έρχεται λόγω προπόνησης, αλλά όχι τόσο τραγική όσο λες... Κάτι άλλο έπαιζε...

Πάντως δεν είναι άκακα τα συμπληρώματα, ακόμα και η καθαρή whey, αν κάποιος τα παίρνει όπως να 'ναι και χωρίς να έχει μάθει έστω τα βασικά πράγματα ή αν τα παίρνει με υπερβολή για να γίνει ο Κινγκ Κόνγκ και υπάρχουν πολλοίοιοι τέτοιοι!! Είναι ακριβώς όπως το είπες, θέλουν όλα προσοχή και μέτρο να προσθέσω!

Οντως οι τρανσαμινασες δεν ανεβαινουν απο την υψηλη δοση πρωτεινης και ΝΑΙ, οποιοι αθλουνται εχουν διαφορετικες ενδειξεις λογω προπονησης η οποια μεταφραζεται σαν καταπονηση στο σωμα. Προπονηση = καταβολισμος. Σωστο φαι και νανι = αναβολισμος.

Εννοειται ολα μετρο πως θελουν :dirol:

Τωρα λιγο on topic ... απο ebay.co.uk οταν ειχα παραγγειλει και το ebay store ηταν located στο hong kong δεν ειχα πληρωσει ποτε τελωνειο αλλα τα στελνουν παντα σαν "gift" απο hong kong με low value συνηθως ωστε να μην περνανε τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Τα κακό με αυτούς είναι ότι εκτός από το σώμα, γίνονται και στο κεφάλι Kink Kong. Βέβαια έχουμε μπλέξει τον King Kong με το Hong Kong :hehe:

Είναι ξαδέρφια και είμαστε ον τόπικ λοιπόν!!! :D:D:D

Από γερμανία ό,τι έχω πάρει δεν πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι όταν αγοράζεις από αγγλικό ebay πράγματα που στέλνονατι από Hong Kong πχ δεν περνάνε τελωνείο γιατί έρχονται μέσω Αγγλίας. Ισχύει κάτι τέτοιο? Γιατί φίλοι μου που έχουν αγοράσει έτσι δεν είχαν κανένα πρόβλημα και έγραφε πάνω στο δέμα, από ΕΕ :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σας λεω η μια ηταν διπλασια απτο οριο και η αλλη sky out !! Και δεν την επαιρνα καιρο, μου την ειχε συστησει ενας σφηχτης συμφοιτητης μου στο πρωτο ετος, σε φαση "το εχω ψαξει ειναι top δεν σοιυ κανει τιποτα κλπ.." και γυρισα χριστουγεννα ελλαδα την επαιρνα 1-2 φορες την μερα, μπριζολες κανονικα καθημερινα (ειχα γυρισει πεινασμενος απεξω!!) και το βραδυ αλκολια...αντε αυτο για 20 μερες, πηγα για γενικη και νομιζανε για υπατητιδα...η γκομενα μου χεστηκε αλλα και με εχεσε..οταν του ειπα οτι επαιρνα αυτο και εκανα αυτη την διατροφη, μου βρηκαν την αιτια...μετα απο μια εβδομαδα ολα τα επιπεδα κανονικα..τοτε απλα δοκιμασα δεν ειχα σκοπο να καλουποθω, ακομα και αν ποτε θα εχω, τετοια σκηνικα δεν θα παρω...

ontopic παντως honk kong δεν εχω δοκιμασει, περαν απο κατι μεμβρανες που αγορασα προσφατα ...οταν μου παραδωθουν θα σου πω, αν και νομιζω οτι θα ερθουν σαν γραμμα..

Τουε εχεις ρωτησει αν παιρνανε customs?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κοιτάς τα αρχικά Bids. Η τιμή θα έχει ανεβεί από τις προσφορές μέχρι να πουληθεί.

π.χ: http://cgi.ebay.co.uk/PDA-Dell-Axim-x5-pocket-pc-Windows-SD-MMC-CF_W0QQitemZ320345592846QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_PDAs_JN?hash=item320345592846&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66:2|65:1|39:1|240:1309#ht_2317wt_958

Kαι φτηνοτερα ειδα...

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως από www.ebay.co.uk. Όλα από πωλητές με έδρα το hk. Τα δεματάκια (από μέγεθος φακέλου αλληλογραφίας έως μεγάλο κουτί Α4 περίπου) έρχονται με ταχυδρομείο με ένδειξη δώρου και αξία πολύ μικρή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

παιδια βρηκα καποια παπουτσια ευκαιρια στο ebay...η αποστολη γινεται απο χονγκ κονγκ...τα παπουτσια κανουν 160 δολαρια κ γραφει δωρεαν αποστολη...θα πληρωσω κατι αλλο? πχ τελωνειο..παρακαλω απαντηστε μ :)

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.