Jump to content


Asus Rampage 2 Xtreme SVGA (1366, DDR3, X58)


sstav

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Έστειλα mail στον Gabe και μου είπε ότι το block που έχουν βγάλει για Rampage Extreme 1 και Maximus 2 Formula είναι συμβατό...:happy:

Σιγα το Block..γτπκ απο αποδοση ..η φτηνια η ιδια.

Κατοχος εδω..

Link to comment
Share on other sites

Σιγα το Block..γτπκ απο αποδοση ..η φτηνια η ιδια.

Κατοχος εδω..

Sorry αλλα αν περιμένεις απόδοση καλή από μπλοκ που πατάει σε υπάρχουσα ψύκτρα,είσαι λάθος.

Αν θες απόδοση πας σε block που πατάει πάνω στο chip,αλλά για κάποιον που δε θέλει να ξηλώνει όλο το σύστημα ψύξης είναι πάρα πολύ καλή λύση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα αν περιμένεις απόδοση καλή από μπλοκ που πατάει σε υπάρχουσα ψύκτρα,είσαι λάθος.

Αν θες απόδοση πας σε block που πατάει πάνω στο chip,αλλά για κάποιον που δε θέλει να ξηλώνει όλο το σύστημα ψύξης είναι πάρα πολύ καλή λύση.

:)

Μια σκέτη λεία πλακά χαλκού 3mm προφανώς και δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στην θερμότητα που βγάζουν τo ΝΒ και τα Heatpipe του SB και PWM μαζί.Αναμενόμενο είναι.

Σου φαίνεται καλή λύση εσένα 47 βαθμοί Idle και 58 σε Load?(Everest και probe).

Αμφιβάλλω αν το δοκίμασαν καν με την M2F..

Προφανώς και αν ήμουν ικανοποιημένος από το block και γενικά από όλη την διάταξη.. (επειδή ούτε εγώ ήθελα να ξηλώνω και ήθελα μια πολύ καλή λύση)..απλά δεν θα ποστάριζα και δεν θα σχολίαζα το ποστ σου και συγκεκριμένα το Swiftech FTW.

ΒΤW..

Και για να μην παν και τα 30 ευρα μου χαμένα..

έχω μπει ειδη στην διαδικασία να φτιάξω άλλο πάτο από χονδρότερο χαλκό με αυλακιά..για το Block (και εδώ κόλαει το Eleven FTW) οπότε αναμένουμε αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Μια σκέτη λεία πλακά χαλκού 3mm προφανώς και δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στην θερμότητα που βγάζουν τo ΝΒ και τα Heatpipe του SB και PWM μαζί.Αναμενόμενο είναι.

Σου φαίνεται καλή λύση εσένα 47 βαθμοί Idle και 58 σε Load?(Everest και probe).

Αμφιβάλλω αν το δοκίμασαν καν με την M2F..

Προφανώς και αν ήμουν ικανοποιημένος από το block και γενικά από όλη την διάταξη.. (επειδή ούτε εγώ ήθελα να ξηλώνω και ήθελα μια πολύ καλή λύση)..απλά δεν θα ποστάριζα και δεν θα σχολίαζα το ποστ σου και συγκεκριμένα το Swiftech FTW.

ΒΤW..

Και για να μην παν και τα 30 ευρα μου χαμένα..

έχω μπει ειδη στην διαδικασία να φτιάξω άλλο πάτο από χονδρότερο χαλκό με αυλακιά..για το Block (και εδώ κόλαει το Eleven FTW) οπότε αναμένουμε αποτελέσματα.

Πάστα άλλαξες στην ψύκτρα της μητρικής??Γιατί τέτοιες θερμοκρασίες ούτε με τη μούφα που είχε η Maximus Special Edition δεν είδα.

(βασικά είδα σε άλλους,αλλά είχαν αφήσει το μαμά τσιμέντο :hehe: )

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1192213

ξεκίνησε ήδη να πέφτει! Καλό αυτό!

Σχετικό,γιατί ουσιαστικά απλά πήρε web offer...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ...εχει δρόμο ακόμα για τα 250 ....:p

Καμία κίνηση από τους λαμπίτες δεν βλέπω προς την νέα πλατφόρμα.....ούτε μια υπογραφή αλλαγμένη με nehalem...ούτε bios settings για overclocking...

για δες καλυτερα....:to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

Πάστα άλλαξες στην ψύκτρα της μητρικής??Γιατί τέτοιες θερμοκρασίες ούτε με τη μούφα που είχε η Maximus Special Edition δεν είδα.

(βασικά είδα σε άλλους,αλλά είχαν αφήσει το μαμά τσιμέντο :hehe: )

Εμενα δεν ειχε τσιμεντομ@λακια..:D

Τα συστημα πατουσε αψογα απο την πρωτη φορα..αφου ποιανει με βιδες..

Εχω αλλαξει 2 φορες...παστα.:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.