Jump to content



Που θα βρω back plates-mounting bars για scythe Katana?


Tsakonas

Recommended Posts

Oh hai!Βασικα σημερα ανακαλυψα οτι η ψυκτα πουχα παρει περσι απο το e-direct θελει και τετοια για να μπει σωστα...Εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γενικα εχει κανεις μια ιδεα που θα βρω backplate για socket 775?φοβαμαι να βαλω waterblock με σκετες βιδες.
Και που κουμπώνουν οι βίδες;

Για μπλόκ μιλάμε.

Είναι βιδωμένες στο m/b

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω waterblock έχω και έχει backplate, αλλιώς δεν βιδώνουν οι βίδες.....
άρα λοιπόν αφού του Τσάκωνα δεν έχει, πάει να πει ότι δεν χρειάζεται να έχει...Συνεπώς το βιδώνεις ώς έχει και κοιμάσαι ήσυχος :)

To αυτό.

Εμάς που δεν εχει backplate οι βίδες είναι βιδωμένες στο mobo.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργια και μόνο ποιά μητρική είναι αυτή που δεν θέλει backplate;Φιλικά πάντα....

Έρχεται καμιά 775 με backplate?

Γιατί τρελένεστε τόσο με το backplate?

Ποιο πολύ χρειάζεται στις γομαρο-αερόψυκτρες παρά στα μπλοκ

Link to comment
Share on other sites

(θενξ εβριμποντι για την αθροα συμμετοχη)

P5N-T deluxe εχω,δεν ειχε backplate η συσκευασια της και τωρα ειμαι με την κατανα ακομη η οποια δεν αποδιδει καλα (6600duo@3200 @1.32 55c idle-stepping L629B004) και προσπαθωντας να βρω τι φταιει θελω να δοκιμασω και ενα bp...το waterblock δεν τοχω εγκαταστησει ακομη,αλλα διαβασα σε ενα ριβιου αλλου waterblock οτι ο τυπος το εγκατεστησε χωρις backplate και απτο τσιτωμα της μητρικης χαλασαν κατι traces και παπαλα η μητρικη... δεν ελεγε δηλ ο κατασκευαστης τιποτα για backplate,αλλα ο ριβιουερ ελεγε πως χρειαζοταν κ εχω ψιλοτρομαξει...και επειδη το δικο μου μπλοκ ειναι της ιδιας εταιριας και κουμπωνει με τον ιδιο τροπο(βιδες παξιμαδακια ελατηρια) σκεφτηκα μηπως να εβαζα κι εγω backplate για ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά μητρική δεν έχει μέσα στην συσκευασία της backplate.

Αυτός που είπε ότι χάλασε traces επειδή δεν είχε backplate μάλλον το βίδωσε το μπλοκ με καστάνια και παρατρίχα να ανοίξει τρύπα όχι μόνο στην μητρική αλλά και στην πλάτη του κουτιού.

Μην αγχώνεσαι.Δεν έχεις κανένα πρόβλημα και χωρίς Backplate.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.