Jump to content



Samsung LE40A536T


Aligator21

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

εντυπώσεις... παρα πολύ καλή. Αν αναλογιστείς και το κόστος... ΘΕΪΚΗ!!!!!

Τι setup θες? Απλά βάλτην μπρος και παίξε με τις ρυθμίσεις να δεις τι σε ικανοποιεί περισσότερο στο μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν καλησπέρα.Είμαι καινούργιος εδώ και θέλω να ρωτήσω κανα δυό πραγματάκια.Αγόρασα εχθές τη συγκεκριμένη tv μετά από πολύ ψάξιμο(όλοι μου είπαν ότι είναι αστεράκι) αν και θα ήθελα να πάρω μία που να έχει καλύτερη απόκριση σε ms και 100Hz,αλλά τι να κάνουμε που τα καρτέλ στην Ελλάδα δεν ρίχνουν τις τιμές με τίποτα(δεν καταλαβαίνουν ούτε από γιορτές)!Την αγόρασα 610 λόγο προσφοράς μιας μέρας μόνο σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα.Έχω σκοπό να την έχω μόνιμα συνδεδενένη με το pc,γιατί κατεβάζω συνεχώς ταινίες HD & BLURAY.Όπως επίσης και με το xbox360.Λοιπόν 3 είναι οι έρωτήσεις μου! 1)Έχω την Asus 4670 με θύρα Hdmi,αν πάρω καλώδιο hdmi σε hdmi,θα δώ ανάλυση 1080 η πρέπει να πάρω καλώδιο dvi σε hdmi γιατί μόνο αυτό αναγνωρίζει η tv που διάβασα κάπου πιο πάνω? 2)Σκέφτομαι να πάρω το καλώδιο AC RYAN 1,3v που πουλάει το Ε-Shop,αξίζει(είναι και αρκετα οικονομικό)? 3)Έπειδή θα την παραλάβω την Τρίτη και επειδή με έχει φάει η αναμόνη,είναι πράγματι τόσο καλή όσο λένε? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν καλησπέρα.Είμαι καινούργιος εδώ και θέλω να ρωτήσω κανα δυό πραγματάκια.Αγόρασα εχθές τη συγκεκριμένη tv μετά από πολύ ψάξιμο(όλοι μου είπαν ότι είναι αστεράκι) αν και θα ήθελα να πάρω μία που να έχει καλύτερη απόκριση σε ms και 100Hz,αλλά τι να κάνουμε που τα καρτέλ στην Ελλάδα δεν ρίχνουν τις τιμές με τίποτα(δεν καταλαβαίνουν ούτε από γιορτές)!Την αγόρασα 610 λόγο προσφοράς μιας μέρας μόνο σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα.Έχω σκοπό να την έχω μόνιμα συνδεδενένη με το pc,γιατί κατεβάζω συνεχώς ταινίες HD & BLURAY.Όπως επίσης και με το xbox360.Λοιπόν 3 είναι οι έρωτήσεις μου! 1)Έχω την Asus 4670 με θύρα Hdmi,αν πάρω καλώδιο hdmi σε hdmi,θα δώ ανάλυση 1080 η πρέπει να πάρω καλώδιο dvi σε hdmi γιατί μόνο αυτό αναγνωρίζει η tv που διάβασα κάπου πιο πάνω? 2)Σκέφτομαι να πάρω το καλώδιο AC RYAN 1,3v που πουλάει το Ε-Shop,αξίζει(είναι και αρκετα οικονομικό)? 3)Έπειδή θα την παραλάβω την Τρίτη και επειδή με έχει φάει η αναμόνη,είναι πράγματι τόσο καλή όσο λένε? Ευχαριστώ.

1) μια χαρα θα παιξει και με τα δυο απλα βαλτο στη hdmi2 θυρα

2) αφου εχει μικρο μηκος το καλωδιο δεν θα εχεις προβλημα.

3) γενικα σαν οθονη παιρνει ενα 7αρακι αν σκεφτεις και το κοστος παιρνει 10' :D

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν καλησπέρα.Είμαι καινούργιος εδώ και θέλω να ρωτήσω κανα δυό πραγματάκια.Αγόρασα εχθές τη συγκεκριμένη tv μετά από πολύ ψάξιμο(όλοι μου είπαν ότι είναι αστεράκι) αν και θα ήθελα να πάρω μία που να έχει καλύτερη απόκριση σε ms και 100Hz,αλλά τι να κάνουμε που τα καρτέλ στην Ελλάδα δεν ρίχνουν τις τιμές με τίποτα(δεν καταλαβαίνουν ούτε από γιορτές)!Την αγόρασα 610 λόγο προσφοράς μιας μέρας μόνο σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα.Έχω σκοπό να την έχω μόνιμα συνδεδενένη με το pc,γιατί κατεβάζω συνεχώς ταινίες HD & BLURAY.Όπως επίσης και με το xbox360.Λοιπόν 3 είναι οι έρωτήσεις μου! 1)Έχω την Asus 4670 με θύρα Hdmi,αν πάρω καλώδιο hdmi σε hdmi,θα δώ ανάλυση 1080 η πρέπει να πάρω καλώδιο dvi σε hdmi γιατί μόνο αυτό αναγνωρίζει η tv που διάβασα κάπου πιο πάνω? 2)Σκέφτομαι να πάρω το καλώδιο AC RYAN 1,3v που πουλάει το Ε-Shop,αξίζει(είναι και αρκετα οικονομικό)? 3)Έπειδή θα την παραλάβω την Τρίτη και επειδή με έχει φάει η αναμόνη,είναι πράγματι τόσο καλή όσο λένε? Ευχαριστώ.

αδερφε τι καρτελ λες ποσο να κατεβει η τιμη δηλαδη?

ειναι ηδη τσαμπα:p

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τις 100hz Τv.Δεν γίνεται να έχουν βγεί οι LED και οι 200hz και ακόμη οι 100άρες να έχουν τέτοιες τιμές και εν'όψει Χριστουγέννων και οικονομικής κρίσης.Όπως επίσης σπάζομαι με τις δήθεν προσφορές των φυλλαδίων,βλέπε 350euro 32' με ανάλυση 1366χ768,δηλαδή ποιά θα πρέπει να είναι η τιμή της,700?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τις 100hz Τv.Δεν γίνεται να έχουν βγεί οι LED και οι 200hz και ακόμη οι 100άρες να έχουν τέτοιες τιμές και εν'όψει Χριστουγέννων και οικονομικής κρίσης.Όπως επίσης σπάζομαι με τις δήθεν προσφορές των φυλλαδίων,βλέπε 350euro 32' με ανάλυση 1366χ768,δηλαδή ποιά θα πρέπει να είναι η τιμή της,700?

ακριβως τοσο πρεπει ναναι

εκτος και αν δεν βλεπεις διαφορα εσυ απο το fullHD σε 1366χ768 που απλα ειναι για πεταμα...

η οικονομικη κριση δεν επηρεαζει μονο το δικο σου πορτοφολι

καντα και σε δραχμες και πες μου πριν 3 χρονια τι επαιρνες με αυτα τα λεφτα

700 ευρω ειναι αριστη τιμη για 40αρα fullhd 100hz

υπαρχουν ακομα στα ραφια 20αρες sony με 520 ευρω ,κανε μια γυρα να δεις,ειδικα στον κωτσοβολο

υπαρχουν και δευτερες και τριτες μαρκες με τις τιμες που λες

δεν ειναι υποχρεωτικο η lg ας πουμε να κατεβει στην τιμη της τριτης μαρκας

ειναι και "αντι-μαρκετινιστικο"

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι 40αρα 100 Hz με 700euro είναι super τιμή,αλλά αυτή τη στιγμή πού μιλάμε δεν υπάρχει Tv 100Hz κάτω απο 980euro(και μιλάω για 37αρα,όχι 40αρα).Αυτή που αγόρασα δεν είναι 100Hz,τουλάχιστον έτσι μου είπαν.Οπότε στα λόγια μου έρχεσαι,μακάρι να υπήρχε 40αρα,απ'τις πρώτες μάρκες βέβαια,που να κοστίζει έστω και σε προσφορά 700euro!Το θέμα είναι ότι οι εκπτώσεις και οι προσφορές δεν ακουμπάνε καθόλου τις 100αρες,παρ'όλο(το τονίζω αυτο) που έχουν βγει στην αγορά οι Led και οι 200αρες!:hmm:

E

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.