Jump to content



Γιατί ο 8300 duo κάνει 78€??


stratakisggiioo

Recommended Posts

Ακυρώθηκε και η δική μου.

Μάλιστα, δεν υπήρχε τίποτα από τα 3 που παρήγγειλα (2x2 GB Geil, kross kati ψύκτρα, και ο 8300). :hehe:

Βασικά από το plaisio το μόνο που έχω προλάβει σε online παραγγελία ήταν μνήμες ram 1gb ddr400 @ 5 euro το stick, όπου παρήγγειλα 10 stick και "πρόλαβα" τα 2. Δεν με χάλασαν πάντως :)

Άντε τι θα γίνει με το extreme, θέλουμε cpu !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

UPDATE

μόλις με κάλεσαν από Πλαίσιο. Ότι κομμάτια υπήρχαν ήταν απόθεμα καταστημάτων και όχι αποθήκης, πράγμα που δεν ξέρω εάν αναιρεί το γεγονός οτι η αποθήκη θα ξαναγεμίσει με κομμάτια και εάν ναι πότε και εάν επίσης η τιμή μείνει στα 78ευρώ.

Τουλάχιστον για την παραγγελία μου που ήταν από τις πρώτες έχει δεσμευτεί κομμάτι από κατάστημα και Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου.

κρίμα για όσους δεν πρόλαβαν.:nothing:

Link to comment
Share on other sites

fragma, σε όσους έστειλαν mail ότι υπάρχει πρόβλημα με την παραγγελία τους δλδ δεν θα τον πάρουν ( τον επεξεργαστή :hehe: ) ? ένας φίλος που τον παρήγγειλε του ήρθε τέτοιο mail αλλά δεν ξέρω τι να του πω (δεν έχω ποτέ παραγγειλει από internet)

Link to comment
Share on other sites

Ακυρώθηκε και η δική μου.

Μάλιστα, δεν υπήρχε τίποτα από τα 3 που παρήγγειλα (2x2 GB Geil, kross kati ψύκτρα, και ο 8300). :hehe:

Βασικά από το plaisio το μόνο που έχω προλάβει σε online παραγγελία ήταν μνήμες ram 1gb ddr400 @ 5 euro το stick, όπου παρήγγειλα 10 stick και "πρόλαβα" τα 2. Δεν με χάλασαν πάντως :)

Άντε τι θα γίνει με το extreme, θέλουμε cpu !!!!!

Χαχαχα :D

Θα ρωτήσω το Μιχάλη αύριο να δούμε τι θα γίνει και θα σ πω ;)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την παραγγελία σας μέσω internet θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι παρουσιάστηκε ένα θέμα με την παραγγελίας σας.

Θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε μαζί μας για να έχουμε την ευκαιρία να λύσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για εσάς το θέμα που προέκυψε.

Είμαστε πάντα στην διάθεσή σας στο τηλέφωνο 800-11-12345(χωρίς χρέωση) και από κινητό 210-2895000.

Με εκτίμηση,

ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS Α.Ε.Β.Ε

μιλαμε οτι αρχιζω και ξενερωνω ασχημα με τις τακτικες του πλαισιου=stacker 832,silverstone tj09,e8300

στα προηγουμενα που με πηραν τηλ ημουν ευγενεστατος καθοτι ειμαι ευχαριστημενος με τις υπηρεσιες τους.τωρα θα φανε χοντρο χ....ο.υποψη η παρραγελια εγινε ξημερωματα σαββατου:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, τι αλλο ποια να παρουν οι πωλητες? Μηπως εχουν λεφτα για πεταμα καθε τρεις και λιγο? Καθε βδομαδα δηλαδη που εχει προσφορες θα περνουν και απο κατι? Και μην μου πειτε τα πουλαν για να βγαλουν λεφτα. Νταξ στις μεγαλες προσφορες καταλαβαινω θα τα παρουν αλλα σε προσφορες τετοιων τιμων απλα το στοκ ειναι πολυ μικρο και φευγουν εν ριπη οφθαλμου.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :D

Θα ρωτήσω το Μιχάλη αύριο να δούμε τι θα γίνει και θα σ πω ;)

όταν λέμε extreme - ευκαιριοπροσφορες εννοουμε μονο Αθηνα ετσι?

Εχω φαει ήδη 2 πορτες απο το πλαισιο

δεν λεει και να περιμενω αδικα και 3η φορα.

όχι τιποτα αλλο γελανε και οι πωλητες μαζι μου που νομιζουν οτι νομιζω οτι θα τους προλαβω :hehe:

με τους νομους της φυσικης ειναι αδυνατο.

Link to comment
Share on other sites

όπως ειπώθηκε έπρεπε να έχουν αυτόματο σύστημα, να δείχνει διαθεσιμότητα και να δεσμεύει κομμάτια on the fly, και από τα καταστήματα έτσι κανένας πονηρίδης δεν θα τα βουτάει...

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να απαντήσω συγκεκριμένα καθότι η έκπτωση που πήρα αφορά μόνο την δική μου περίπτωση και δεν ξέρω εάν μπορεί να εφαρμοσθεί για όλους όσους έχασαν την προσφορά.

χωρίς να απαιτήσω και κυρίως χωρίς να εκμεταλλευτώ γνωριμίες με ανθρώπους που δουλεύουν στη συγκεκριμένη αλυσίδα νομίζω οτι απλά έτυχα μιας πολύ καλής αντιμετώπισης από τον συγκεκριμένο υπεύθυνο καταστήματος που συνομίλησα και τον οποίο δεν γνώριζα εκ του προοιμίου.

θα αρκεστώ να πω οτι έγινε μια καλή έκπτωση σε σχέση με την τιμή των 158ευρώ ωστέ να δεχθώ την αλλαγή της παραγγελίας με έναν 8400.

απλά έτυχε.μακάρι να υπήρχε απόθεμα επαρκές ωστέ να μην είμαι σε θέση να φαίνομαι ευνοημένος σε σχέση με άλλους που παρήγγειλαν τον 8300 και τελικά ή δεν πήραν τίποτα ή δεν τους προτάθηκε μια καλή έκπτωση στον 8400.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ακριβως σε ρωταω καθως τελευταια εχει συμβει να γινουν παραγγελιες και το πλαισιο να μην ενημερωνει εγκαιρα τη σελιδα του,και ετσι οι καταναλωτες μενουν με το πτηνο ανα χειρας.

απλως δεν αναφερθηκε σε αλλη περιπτωση (πχ με το σιλβερστοουν) να δωθει εκπτωση για αγορα καποιου αλλου κουτιου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.