Jump to content



SELL OUT ΛΟΓΩ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΕΤΟΙΜΟ RIG


Dante80

Recommended Posts

SellOut-1.jpg

Πραγματικά, το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα, ήταν να κάνω αυτό το post. :weep:

Λόγω μεγάλης οικονομικής ανάγκης, είμαι αναγκασμένος να πουλήσω το main rig μου. Τα περισσότερα εξαρτήματα αγοράστηκαν μόλις πριν 3-4 μήνες.

Ο Η/Υ είναι φυσικά αρτιότατος, χωρίς κανένα πρόβλημα, και έχει δουλέψει από τότε που τον αγόρασα χωρίς να βγάλει κιχ. Δεν σκεφτόμουν καν την πιθανότητα να τον αναβαθμίσω για τα επόμενα 2 χρόνια (οι ανάγκες μου είναι κυρίως internet/gaming/encoding). Αλλά τώρα πρέπει να φύγει. Το κέρατο μου μέσα...

...γκουχ...πάμε για παρουσίαση...:(

Silverstone Temjin TJ09B - Window

techounge.jpg planetx64.jpg overclockersonline.jpg icrontic_outstanding.jpg

Τιμή στην αγορά --

To κουτί έχει αγοραστεί από το ΠΛΑΙΣΙΟ τον Ιούλιο και έχει απόδειξη. Έχει όλα τα περιφερειακά του (όχι κουτί όμως), και δίνεται ΜΑΖΙ με το σύστημα ψύξης που επέλεξα για αυτό με γνώμονα τον χαμηλό θόρυβο και την καλή θερμοκρασιακή συμπεριφορά. Περιλαμβάνει 5 120αρηδες ανεμιστήρες, τους εξής:

2x Noctua NF-P12

nf_p12_overclock3d.jpg -- Τιμή στην αγορά

Αγορασμένοι από το Checkmate με απόδειξη, και εγκατεστημένοι μέσα στο κουτί, σε θέσεις main intake και main exhaust.

3x Scythe S-FLEX™ S-FDB SFF21D 120mm Quiet FAN

logo.gif -- Τιμή στην αγορά

Αγορασμένοι από το e-shop με απόδειξη, και εγκατεστημένοι μέσα στο κουτί, σε θέσεις hhd fan + 2 top fans.

--ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ

Corsair HX620W modular PSU

logo.gif -- Tιμή στην αγορά

Αγορασμένο από το πλαίσιο τον Ιούλιο, έχει χαθεί η απόδειξη. Φυσικά το τροφοδοτικό είναι αστέρι (μάλιστα τσίμπησε και τιμή τελευταία), και δίνεται στην συσκευασία του με όλα τα περιφερειακά του. Αθόρυβο μέχρι αηδίας, ακόμα δεν έχω καταλάβει αν δουλεύει ή όχι...XD

--ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ

Intel Core 2 Duo 8400 (s775, 3.00 GHz, Cache 6MB, Tray)

Tιμή στην αγορά

Αγορασμένος από το πλαίσιο τον Ιούλιο, έχει χαθεί η απόδειξη. Σταθερότατος και κρύος, έχει δουλέψει το τελευταίο τετράμηνο κυρίως σε stock ταχύτητα. Έχει ανέβει (και δουλέψει ένα μήνα) μέχρι τα 3600mhz (STALKER clear sky needed it), και τώρα δουλεύει και πάλι stock.

Δίνεται με το παρακάτω σύστημα ψύξης:

TRUE black 120

TheLab.jpg -- Τιμή στην αγορά

H επετειακή έκδοση της γνωστής μας thermalright ultra 120 extreme. Αγοράστηκε τον Ιούλιο, και έχει χαθεί η απόδειξη. Έρχεται στο κουτί της κομπλέ. Και χρησιμοποιεί για ανεμιστήρα έναν ακόμα Noctua NF-P12

--ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ

Asus P5Q Deluxe

Review -- Τιμή στην αγορά

Αγορασμένη από το πλαίσιο τον Ιούλιο, έχει χαθεί η απόδειξη. Ένας σκασμός καλούδια, δυνατότητα για crossfire, OC με τα μπούνια κτλ κτλ. Είναι γνωστή η μητρική, και περιέργως την γλύτωσε λόγω πολύ καλής ψύξης, και δεν έπεσε thermalright πάνω...XD

H mobo δίνεται στο κουτί της, με ΟΛΑ τα περιφερειακά της κομπλέ.

--MNHMH RAΜ

Corsair DOMINATOR RAM DDR2 4GB KIT (2x2) 8500C5DF

Review -- Τιμή στην αγορά

Αγορασμένη από το πλαίσιο τον Ιούλιο, με απόδειξη. Η γνωστή σειρά dominator της Corsair, δεν χρείαστηκε ποτέ να την ανεβάσω πάνω από το στανταρ 1066. Έρχεται μαζί με το Dominator flow fan της.

--ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

Sapphire Radeon HD4850 512MB

Reviews -- Τιμή στην αγορά

Το γνωστό best seller της ATI, για αδυσώπητο gaming σε 1680x1050. Αγοράστηκε τον Ιούλιο από το πλαίσιο με απόδειξη. έρχεται στην συσκευασία της κομπλέ, και το στοκ cooler της (που το δίνω μαζί πάντως για λόγους εγγύησης) έχει αντικατασταθεί με το παρακάτω setup:

ZALMAN VF900-CU VGA COOLER

Review -- Τιμή στην αγορά

Καταπληκτική αλλαγή σε σχέση με το κακό stock cooler της 4850. Όταν πέφτεις idle από τους 70 βαθμούς στους 42, δεν μπορείς παρά να είσαι ευχαριστημένος. Και αυτό, με τον ανεμιστήρα της να τρέχει μόλις στα 5v (μέσω του χρήσιμου fan controller της). Τα ψυκτράκια για τις μνήμες της κάρτας τα έχω βάλει στα VRMs μόνο, καθώς για τις μνήμες έχω εγκαταστήσει το εξής:

ENZOTECH BCC9 VGA RAMSINK -- Τιμή στην αγορά.

Άγορασμένα από το e-shop αμφότερα, με απόδειξη. Εγκατεστημένα πάνω στην κάρτα γραφικών.

--ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ

Western Digital 640GB HDD (16MB Cache, 7200 rpm, Sata, WD6400AAKS)

Review -- Τιμή στην αγορά

Επίσης γνωστό best seller, από την WD. Αγορασμένος από το πλαίσιο τον Ιούλιο, με απόδειξη. Φοβερό value/cost, και πολύ γρήγορος λόγω των 2 platters που έχει των 320gb.

--DVD-RW

Samsung SH-S223F/BEBE Black DVDRW +/- (Dual Layer ReWriter, Sata 22X) Bulk

Reviews -- Τιμή στην αγορά

Πολύ ποιοτικό writer από την samsung, με έχει αφήσει με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Αγορασμένο από το πλαίσιο τον Ιούλιο, με απόδειξη.

Το κόστος του main rig αυτή την στιγμή στην αγορά είναι ~1210-1220 euro. Για τιμή, δείτε στο τέλος.

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

Αυτά για το main rig. Πάμε στα περιφερειακά τώρα...Τ_Τ

--ΟΘΟΝΗ

Samsung SyncMaster 2232BW 22''

Reviews -- τιμή στην αγορά

All time classic μοντέλο από την samsung, που ακόμα το ψάχνει πολύς κόσμος. Η οθόνη είναι calibrated, με 0 χαλασμένα pixel ή subpixel. Σαν καινούρια. Αγοράστηκε πριν ένα χρόνο στην καταστροφική τιμή των 365euro και δυστυχώς έχει χαθεί η απόδειξη. Βασικά, σκέφτομαι να μην την δώσω, αλλά θα δούμε...:cry:

--ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ + ΠΟΝΤΙΚI

Microsoft Wireless Optical Desktop 1000 (skroutz)

+

Microsoft wireless laser mouse 5000 (skroutz)

Aμφότερα σε υποδειγματική κατάσταση. Αγοράστηκαν από e-shop. Το mouse πρόσφατα, έχει και απόδειξη.

--HXEIA

Creative SBS 580 5.1 speaker set.

Aγορασμένο από ΓΡΑΜΜΗ πριν ενάμιση χρόνο, σε πολύ καλή κατάσταση. Αρκετά ποιοτικός ήχος, αλλά πολλά καλώδια το 5.1 dammit...T_T

ΔΩΡΑ

  • HP DeskJet F380 Aγορασμένο από e-shop. Ουσιαστικά καινούριο-αχρησιμοποίητο, δίνεται δώρο as is με μελάνια γεμάτα.
  • Mousepad Steelseries QcK Heavy Καταπληκτικό mousepad, αγορασμένο πέρσι. Δίνεται σε mint condition.
  • To optical mouse από το destop 1000
  • Extra καλώδια, adaptors κτλ κτλ απο προηγούμενα builds.
  • microsoft XP home sp2 dsp.

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

To σύνολο του rig μου, (χωρίς τα δώρα αξίας 100euro φυσικά) αυτή την στιγμή κοστίζει στην αγορά λίγο πάνω από 1500 euro (και με τα δώρα 1600euro). Η συντριπτική πλειοψηφία των υποσυστημάτων είναι ουσιαστικά καινούρια, και σε mint condition. Το σύστημα είναι στημένο, έτοιμο, με εγκατεστημένα microsoft XP pro sp3 και με όλα τα περιφερειακά σε stock condition. Είναι εξαιρετικά αθόρυβο, με τους ανεμιστήρες του συνδεδεμένους στην mobo με αντιστάσεις στα 7 και 9 volt (ανάλογα με την θέση).

Πωλείται (κλαψ :cry:) 20% κάτω, στην τιμή των1200

Κατα προτίμηση παραλαβή με αμάξι από εμένα, μένω Αθήνα. Δεκτός κάθε έλεγχος από κοντά, its up and running right now...

...την τύχη μου μέσα...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.