Jump to content



Intel Quad Q9550 or Duo E8600


NikosPsy

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Λοιπον φιλε μου να σου ξεκαθαρισω κατι, με την υπαρχουσα κατασταση χαντακωνεσαι με 4 πυρηνο γιατι ο δυπηρινος παιζει σε παραπανω ρολογια, τωρα στο μελλον τι θα γινει δεν το ξερουμε! Παρε οτι νομιζεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου να σου ξεκαθαρισω κατι, με την υπαρχουσα κατασταση χαντακωνεσαι με 4 πυρηνο γιατι ο δυπηρινος παιζει σε παραπανω ρολογια, τωρα στο μελλον τι θα γινει δεν το ξερουμε! Παρε οτι νομιζεις!

ρε παιδιά ψυχραιμία οι περισσότερεσ εφαρμογές(winrar,encoding,decoding klp) και τα νέα games(all unreal based, cod4-5, sup commander, world in conflict, όλα ta port από xbox 360{3 πυρίνες) είναι multithreaded (3+ thread) , ασε που μπορείς να γράφεις dvd και να παίζεις chrysis χώρίς κολλήματα ή καψίματα :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ψυχραιμία οι περισσότερεσ εφαρμογές(winrar,encoding,decoding klp) και τα νέα games(all unreal based, cod4-5, sup commander, world in conflict, όλα ta port από xbox 360{3 πυρίνες) είναι multithreaded (3+ thread) , ασε που μπορείς να γράφεις dvd και να παίζεις chrysis χώρίς κολλήματα ή καψίματα :)

εεεε!!! ποια ειναι 3πυρηνα!...εγω πανω απο 2 με το ζορι δεν εχω βρει, εσυ πως λες για 3πυρηνα +

Link to comment
Share on other sites

εεεε!!! ποια ειναι 3πυρηνα!...εγω πανω απο 2 με το ζορι δεν εχω βρει, εσυ πως λες για 3πυρηνα +

Έχεις δίκιο τα παιχνίδια χρησιμοποιούν το πολύ 2 πυρήνες και όσα το κάνουν αυτά ειναι και πολύ λίγα......Όμως αφού δεν θα ασχοληθείς με o/c πάρε το 9550 να τον έχεις για παραπάνω καιρό, με την προοπτική ότι θα βγούν παιχνίδια και εφαρμογές που θα χρειάζονται παραπάνω από 2 πυρήνες(λίγες μεν μέσα στα επόμενα χρόνια και μάλλον δεν θα τις χρησιμοποιήσεις).Εγώ πάντως θα έπερνα τον 8600 για αυτό το σύστημα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ψυχραιμία οι περισσότερεσ εφαρμογές(winrar,encoding,decoding klp) και τα νέα games(all unreal based, cod4-5, sup commander, world in conflict, όλα ta port από xbox 360{3 πυρίνες) είναι multithreaded (3+ thread) , ασε που μπορείς να γράφεις dvd και να παίζεις chrysis χώρίς κολλήματα ή καψίματα :)

Mε την λογική αυτή δεν θα έπρεπε να μου παίζουν τα παραπάνω παιχνίδια και να πω ότι ο cpu είναι και στα default.Έλα όμως που τα έχω παίιξει όλα και χωρίς να φάω ούτε ένα κόλλημα......

Link to comment
Share on other sites

μα ποιός είπε ότι δεν παίζουν?????

όλοι οι επεξεργαστές της σειράς c2d και ο 5200 τρέχουν οποιοδήποτε game πάνω από 60 frame, αν δεν είσαι gpu limited.

αυτό δεν σημαίνει ότι με 8600 μπορεί να βλέπεις 100 frame και με 9550 140. εκτός και αν έχουν μηχανή σαν

Supreme commander ή Λοστ Πλανετ ή world in conflict όπου αντί για 40 με τον 8600 θα βλέπεις 65-70 με τον ;9550. από κεί και πέρα με quad core μπορείς να κανεις κάτι στo background και να παίζεισ χωρίς κολλήματα...

Link to comment
Share on other sites

μα ποιός είπε ότι δεν παίζουν?????

όλοι οι επεξεργαστές της σειράς c2d και ο 5200 τρέχουν οποιοδήποτε game πάνω από 60 frame, αν δεν είσαι gpu limited.

αυτό δεν σημαίνει ότι με 8600 μπορεί να βλέπεις 100 frame και με 9550 140. εκτός και αν έχουν μηχανή σαν

Supreme commander ή Λοστ Πλανετ ή world in conflict όπου αντί για 40 με τον 8600 θα βλέπεις 65-70 με τον ;9550. από κεί και πέρα με quad core μπορείς να κανεις κάτι στo background και να παίζεισ χωρίς κολλήματα...

Τέλοσπάντων, όπως έχω γράψει και παραπάνω αφού ο φίλος δεν ασχολείται με υπερχρονισμό! θκαλύτερα να πάρει 9550 να τον βγάλει ασπροπρόσωπο για καμιά 3-4ετία ακόμα ίσως λέω και πολύ......Νομίζω όμως ότι στο gaming η σειρά Ε8x00 κερδίζει χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.