Jump to content



CoolerMaster Haf 932 Black τι λεει?


Kostas007

Recommended Posts

παντος δεν μπορω να καταλαβω,δηλαδη τοσο μυαλο χρειαζεται για να βαλουν φιλτρα?οταν το εφτιαχναν σκεφτικαν ολα τα αλλα και αυτο το προσπερασαν?Παντος αμα βαλεις μονος σου φιλτρα εισαι κομπλε,ε?

HAF=HIGH AIR FLOW!

Αν εβαζαν φιλτρα δεν θα ηταν HAF!Θα ηταν ενα νορμαλ καλο κουτι!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...

Το πήρα χθες και το έστησα, θα συμφωνήσω με το ακόλουθο σχόλιο

εντυπωσεις??? το καλυτερο tower που εχει περασει απ'τα χερια μου...

Το απόγευμα θα ανεβάσω και καμμιά φωτό.

Από θόρυβο, σε μένα που είναι περίπου 80εκ μακρυά είναι σχεδόν μηδενικός.

pict1005n.th.jpgpict1007p.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που στο plaisio το HAF 932 είναι 16 ευρώ φθηνότερο από το ATCS 840

(123 προς 139) δεν αξίζει κατά πολύ το δεύτερο για full tower;

εννοείται ότι αξίζει!

μην συγκρίνουμε τενεκεδένιο σουρωτήρι με full αλουμίνιο :dirol:

Link to comment
Share on other sites

έχω HAF (922) και επειδη χθες έστησα Silverstone Fortress για έναν φίλο και έχοντας δει πολλά ανάλογα αλουμινένια κουτιά ( Coolermaster & LIan LI), απλά δεν έχουν καμία επαφή. Στα λεφτά του καλό το HAF αλλά μην τρελαθούμε κιόλας :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα χώρων το 932 με το 922 καμία επαφή το 922 είναι mid αν δεν κάνω λάθος. Η ποιότητα μπορεί να αμφισβητηθεί όχι όμως και η τεράστια χρηστικότητά του που δεν την έχουν πολλά κουτιά στην αγορά...Έχω κι εγώ lian li και ξέρω τι θα πει ποιότητα. Αυτά τα κουτιά όμως είναι κουκλίστικα μπιμπελό και δεν είναι για τη χρήση που θα δεχτεί το haf.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Επειδή αύριο θα παραλάβω το εν λόγω κουτί και θα χρησιμοποιήσω την thermalright 120 Ultra με 2 ανεμιστρήρες σε διάταξη push-pull, καλύτερο αποτέλεσμα ψύξης θα έχω αν τον αέρα τον διώχνω από την πίσω πλευρά του κουτιού ή από την επάνω?

Link to comment
Share on other sites

Όπου καταλάβεις ότι υπάρχει καλύτερη ροή.

(Πάνω έχει 230 ανεμιστήρα, ενώ πίσω έχει 140 (ή 120))

Κατ' εμέ βάλτες όπως σε βολεύει. Με τέτοιο HighAirFlow δεν νομίζω να δεις διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τάι ράπς δν γινεται αλλιως........:meeting:

Γινεται μια χαρα και χωρις!

Θα εβαζα φωτο αλλα βαριεμαι...

Εγω τον εβαλα να ακουμπαει στη θηκη των σκληρων κ λογω του στρογγυλου καλωδιου ide μενει στερεωμενος!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.