Jump to content


Σχόλια-Συμβουλές για νέα σύνθεση


calcoutis

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ επίσης και για την πρόταση του τροφοδοτικού θα το ψάξω.

τσεκαρε και το 750αρι Chieftec στο πλαισιο.80%+ αποδοση ,αποσπωμενα καλωδια για 40 ευρω φτηνοτερα (αν και νομιζω πως ποιοτικα ειναι υποδεεστερο απο το PC P&C)

Link to comment
Share on other sites

τα chiefteck είναι καλά σε χαμηλά watt αλλά σε τέτοια μοντέλα δεν ξέρω τι παίζει. αυτό που του πρότεινα θεωρείτε το καλύτερο στα 750, και ότι χτυπάει και 850άρια. βέβαια είναι λίγο ακριβό...

Link to comment
Share on other sites

τα chiefteck είναι καλά σε χαμηλά watt αλλά σε τέτοια μοντέλα δεν ξέρω τι παίζει. αυτό που του πρότεινα θεωρείτε το καλύτερο στα 750, και ότι χτυπάει και 850άρια. βέβαια είναι λίγο ακριβό...

Τελικά αποφάσισα να πάω για 4870x2. Όσον αφορά το τροφοδοτικό ή θα πάω σε αυτό ή θα πάρω μεταχειρισμένο από έναν φίλο(είναι ουσιατικά καινούργιο) το corsair 1000w στα 130 ευρώ. Βέβαια το δεύτερο είναι υπερβολικό αλλά το σκέφτομαι λόγω τιμής. Έχει κανείς εμπειρία με το συγκεκριμένο psu?

Y.Γ:Μάλλον για το "μικρό" με βλέπω

Link to comment
Share on other sites

οπ δεν κατάλαβα καλά,το corsair πόσο κάνει στα μαγαζιά??? φαίνεταιπολύ καλή τιμή για 1000 watt αλλά στα τροφοδοτικά πολές φορές οι ονομαστηκές αποδώσεις δεν δείνουν σωστη εικόνα.... και εγώ κοιτούσα κάτι μεγαλύτερα και με έστειλαν στο pcp&c, έπειτα είδα τα review και είναι εκπλικτικά πάνω από 90% παντού...

Link to comment
Share on other sites

οπ δεν κατάλαβα καλά,το corsair πόσο κάνει στα μαγαζιά??? φαίνεταιπολύ καλή τιμή για 1000 watt αλλά στα τροφοδοτικά πολές φορές οι ονομαστηκές αποδώσεις δεν δείνουν σωστη εικόνα.... και εγώ κοιτούσα κάτι μεγαλύτερα και με έστειλαν στο pcp&c, έπειτα είδα τα review και είναι εκπλικτικά πάνω από 90% παντού...

Φίλε The_Blade να σε ρωτήσω από θερμοκρασίες και θόρυβο πως τα πάει το pcp&c κατά την γνώμη σου?

Y.Γ: Αυτό είναι ίδιο με αυτό απλώς διαφέρει το χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το ακούωκαθόλου αλλά antec 900 και έει λιγο θόρυβο ούτως ή άλλως. πάντως μονο με 8άρι δουλεύει, άρα είναι ήσυχο. μόνο στο χρώμα διαφέρουν ναι.

Έγινε ευχαριστώ πολύ. Αύριο πάω για ψώνια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.