Jump to content



H GΤΧ2xx σειρα νικαει το 4870 1GB με τα καινουργια 180.48


Vasot

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Το θεμα ειναι ότι στην Ελλαδα (αντιθετα με το εξωτερικο) οι 4870 ειναι φθηνοτερες απο την 260GTX 216.

και αν υπαρχει προοπτική ΜΟΝΟ για CF η 4870 παραμενει καλυτερη προταση.

το μεγάλο πλεονεκτημα της nVidia ειναι οι drivers που ανταποκρινονται αμεσα στους καινουριους τίτλους.

οσο αναφορα τις επιδοσεις.

Στο dead Space φαινεται χαρακτηριστικά η στενή συνεργασια της nVidia με την κατασκευη games.

Πιστευω οτι σε αυτον τον τιτλο και η ΑΤΙ με την 4870 και με αλλους drivers θα παει καλυτερα.

αλλα μετραει και ο χρονος ανταποκρισης.....που εκει η ΑΤΙ ειναι ακομα πισω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια σύντομη ερώτηση για τους 180.48 της Nvidia..

Λέει για dedicated PHYSX Geforce κάρτα, δηλαδή μπορώ με SLI τις 280 να βάλω στη μέση μια 8800gt μόνο για physX??

Αν γίνεται αυτό είναι καλύτερο απο τα αφήσω το SLI και να το κάνουν οι 280?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήγα για μια ΑΤΙ 4870 σήμερα και τελικά έφυγα με MSI N260GTX T2D896 OC (κλοκαρισμένη από τη μάνα της). 275 ευρά με το Rainbow 6 Vegas 2 στο πακέτο.

H κάρτα είναι σα τούβλο οικοδομής, 2 εκατοστά πιό μεγάλη από την 8800GTS που έχω και μου φαινόταν μεγάλη και μισό κιλό πιό βαριά. Επίσης όταν λέμε "διπλού slot" κυριολεκτούμε - δεν αφήνει χιλιοστό. Χοντρή και μακριά.... :D :-O:upside:

Απέριψα 2 ΑΤΙ που είδα γιατί είχαν το fan στο κέντρο και έβγαζαν τη ζέστη και προς τις δύο μεριές, μέσα στο κουτί.

<me>I don't like this!</me>

Link to comment
Share on other sites

Από που ρε συ...? Απ'έξω?

Στην πραγματικότητα μου κόστισε -19% ΦΠΑ, -20% φόρο εισοδήματος (τιμολόγιο γαρ). Άρα την πήρα 185 ευρά. not bad!

E ναι ...ετσι not bad.

απλα μου εκανε εντυπωση λιγο το 275 του πλαισιου οταν ακομα και το zeroone που μια ζωη εφερνε ΜSI της χτυπουσε

(προμηθευτης ? δεν ξερω διαφοροι λόγοι..) την εχει 235...

skrutz 260GTX.

Link to comment
Share on other sites

260 έχει η MSI η ακλοκάριστη (zeroone)

245 έχει η XFX (default clocks) zeroone

gigabyte clockαρισμένη στα 288

asus στα 290-300

άρα η XFX ήταν η καλή περίπτωση (+1 στο zeroone - ψωνίζω κατά καιρούς αλλά με τέτοιο αθλιο site τους ξεχνάω...)

και εγώ πλήρωσα 30 euro το clockάρισμα... anyway

Link to comment
Share on other sites

εγω που ψαχνω για gtx 260 216 βρισκω μονο αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516306

ολες οι αλλες που βλεπω ειναι 192 νομιζω:unsure:

πηρα μια core 216 στο πλαισιο χτες. ρωτα τηλεφωνικα μηπως εχει μεινει κανενα κομματι γιατι στο site δεν φαινεται να ειναι διαθεσιμη

Link to comment
Share on other sites

πηρα μια core 216 στο πλαισιο χτες. ρωτα τηλεφωνικα μηπως εχει μεινει κανενα κομματι γιατι στο site δεν φαινεται να ειναι διαθεσιμη

η evga 216 που εχει το πλαισιο ειναι πολυ ακριβη:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες τι είπα? Απλή είναι αλλά κλοκαρισμένη (οπότε ας πούμε ότι ισοφαρίζει περίπου σε επιδόσεις). Δε Μασάει η MSI :crazy_pilot:

Έχει και ενα καλωδιάκι για να bγάλεις ήχο στο HDMI (όχι ότι θα το κάνω τίποτε....)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.