Jump to content



ΚΑρτα γραφικων PCI-X μεχρι 100 ευρο


kataraman

Recommended Posts

Εγω που τις δουλευω και τις 2 δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα και εχουν και παρα πολυ καλη ποιοτητα εικονας...Τις εχετε δοκιμασει και το λετε η απλα το λετε γιατι το ακουσατε???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
για ποιό λόγο Dante?

Δεν έχουν DVI φίλε Blade. Το κάνουν κατά κόρον αυτό οι εταιρίες για να ρίξουν το κόστος, αλλά το θέμα είναι πως η διαφορά στην απεικόνιση μεταξύ DVI και VGA είναι τεράστια.

Δεν είναι αν το ακούσαμε man, είναι η φυσική και επακόλουθη αλήθεια. Εσύ έχεις δοκιμάσει DVI και VGA δίπλα δίπλά (ή έστω samsung 22'' με DVI για να δεις την διαφορά)? Αυτή την στιγμή που γράφω έχω μια οθόνη με vga δίπλα σε μια με dvi. Και οι 2 19αρες, μέρα με την νύχτα. Το ίδιο και στο σπίτι με την 2232 μου (dvi) και την οθόνη που έχουμε στην δουλειά. Ειδικά σε μεγάλες αναλύσεις, το D-sub είναι ανεπίτρεπτο πλέον.

Και οι TN οθόνες, κανένα πρόβλημα δεν έχουνε. Βάλτες όμως δίπλα σε ένα SPVA, και μετά θα κλαίς τα λεφτά που έδωσες στις πρώτες...για τέτοια διαφορά μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

πάρε την πιο φτηνή που θα βρείς. Όλες ίδιες είναι, εκτός και αν είναι στην ίδια τιμή τότε στείλε να σου πούμε μπας και κάποια έχει κανένα καλύτερο ψυκτράκι. αν θες τη γνώμη μου προτημησε το πλαίσιο, καλές τιμές και καλό σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες που κειμενεται η 4850???

Εξαρτάται ποιά θα πάρεις. Η sapphire μου με zalman VF900 παίζει (στο αθόρυβο) με 40idle και 60load. Η gainward μου έχει 25 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ idle και 44load (αλλά κάνει θόρυβο σε σχέση με την πρώτη). Και πριν αλλάξω την ψήκτρα στην sapphire, αυτή είχε 72idle και 89load.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω http://asus.com/products.aspx?l1=2&l2=8&l3=725&l4=0&model=2328&modelmenu=1

Εχω ενα αλλο προβλημα τωρα και δεν ξερω αμα ειναι απο τροφοδοτικο η απο τα Drivers.Μωλις αλαζω αναλυση η hz στις ρυθμησεις της καρτας γραφικων κανει με την μια Restart αποτομο.Απο τι λετε να ειναι???Το τροφοδοτικο μου ειναι 500αρι κινεζικο ουτε καν θυμαμε τι μαρκα ειναι και ψιλο ταλαιπορημενο....

Link to comment
Share on other sites

το τροφοδοτικο μπορει να γινει πολυ επικυνδυνο...... μπορει να σου τα καψει όλα. πάρε κάτι φτηνό αλλά αξιοπιστο πχ ένα chiefteck. το τροφοδοτικό είναι το χειρότερο στο οποίο μπορείς να κάνεις οικονομία....

Link to comment
Share on other sites

Παω για φορματ τωρα να το στησω απο την αρχη να δω αμα ειμαι καλα απο θεμα software και drivers και αμα συνεχισει να κανει παλι τα ιδια θα παρω αλλο τροφοδοτικο απο την δουλεια μου!!!Με ποσα Watt τρωει καλα η καρτα???

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποιά θα πάρεις. Η sapphire μου με zalman VF900 παίζει (στο αθόρυβο) με 40idle και 60load. Η gainward μου έχει 25 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ idle και 44load (αλλά κάνει θόρυβο σε σχέση με την πρώτη). Και πριν αλλάξω την ψήκτρα στην sapphire, αυτή είχε 72idle και 89load.

Αρα με 59 βαθμους σε idle κατασταση ειμαι καλα και να σκεφτεις οτι ακριβως κολητα απο κατω της στο ανεμηστιρακι ειναι η καρτα ηχου και δεν της δινει πολυ χωρο για αερα και σκεφτομε να βγαλω την καρτα ηχου προς το παρον μεχρι να παρω το καινουργιο μου Mobo....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.