Jump to content



TheLab.gr Browser Tools!


Recommended Posts

εξακολουθώ να έχω το πρόβλημα με την αναζητηση για τα "Σημερινά Θέματα". παρατηρώ μάλιστα ότι μου το βγάζει ακομα και όταν ειμαι για πολλή ωρα σε άλλα sites εκτος thelab.

just reporting...;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον έχει να κάνει με τα cookies... αν κάνεις login θα πρέπει να σου δείχνει κανονικά τα νέα μηνύματα, τουλάχιστον σε μένα δουλεύει έτσι...

Λοιπόν, για να μην γίνεται κάθε φορά αυτή η ιστορία, όποιος κάνει πρώτος update τον ff και δεν παίζει το addon, θα τρέχει αυτό το πρόγραμμα θα δείχνει το location του παλιού addon (το xpi δηλαδή), θα βάζει τη νέα έκδοση, θα δοκιμάζει ότι δουλεύει και μετά θα το ποστάρει εδώ να το κατεβάζουν και οι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Στην μία περίπτωση περίπτωση (αριστερό κλικ) καλείται η loadURI() της xul και στην δεύτερη η addTab() του browser object... ενώ θεωρητικά κάνουν το ίδιο πράγμα (τουλάχιστον αυτό γινόταν σωστά στις προηγούμενες εκδόσεις) με την διαφορά ότι η δεύτερη ανοίγει το url σε ένα νέο tab, κάποια στιγμή μάλλον το loaduri έγινε broken, που λένε... κοινώς έφαγε το παστέλι...

Τώρα τι κάνουν με τα apis του xul και τι θα κάνουν δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στην μία περίπτωση περίπτωση (αριστερό κλικ) καλείται η loadURI() της xul και στην δεύτερη η addTab() του browser object... ενώ θεωρητικά κάνουν το ίδιο πράγμα (τουλάχιστον αυτό γινόταν σωστά στις προηγούμενες εκδόσεις) με την διαφορά ότι η δεύτερη ανοίγει το url σε ένα νέο tab, κάποια στιγμή μάλλον το loaduri έγινε broken, που λένε... κοινώς έφαγε το παστέλι...

Τώρα τι κάνουν με τα apis του xul και τι θα κάνουν δεν ξέρω...

εν τέλει μετά από ενδελεχείς και εξοντωτικές (:p) δοκιμες με δεξι κλικ δεν εμφανίστγηκε ποτέ το πρόβλημα :to_pick_ones_nose:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μάλιστα, το έκαναν το θαύμα τους πάλι...

Κατάργησαν λέει στην έκδοση 3.6, το rdf registering του chrome στο Gecko και τα θέλουν τώρα με manifests... και ξαφνικά ο κόσμος έγινε πιο ασφαλής και όλοι νιώθουμε υπέροχα... ότι να' ναι...

Όσοι το χρειάζεστε άμεσα μην κάνετε ακόμα update, κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα θα φτιάξω το manifest, εκτός και αν προλάβει κάποιο καλό παιδί και το κάνει αυτός...

Για όποιον ενδιαφέρεται να το κάνει ας δει εδώ και ας το κάνει αφού σβήσει το rdf μέσα από το extension...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μάστορες, όταν υπάρχει ευκαιρία προσθέστε και το "Τεχνολογικοί προβληματισμοί" στο plugin. Νομίζω ειναι το μόνο που λείπει.

edit: ακυρο, ειχα την προτελευταία έκδοση. :)

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αλλάζετε το 3.0 σε 3.5 ή 4.0 ή ότι θέλετε (>= 3.5 φυσικά) το αποθηκεύετε, το περνάτε και πάλι στο RAR και είστε έτοιμοι να προχωρήσετε στην εκγατάσταση του νέου και συμβατού extension στον φίφη :D

To αλλαξα σε 4.0 και εγκατασταθηκε κανονικα.

Μετα απο restart oμως δεν εμφανιστηκε τιποτα με το "Help" μενου.

Αμελω να κανω κατι ή απλα δεν δουλευει με τον FF 3.6.11 ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.