Jump to content



9800gx2 + E8500 3dmark06 score


The_Blade

Recommended Posts

Gznp ευχαριστώ πολύ. είχε ξεφύγει λίγο το θέμα αλλά μου απάντησες! τώρα έχω ξεκινήσει το clocking της κάρτας και μετά του επεξεργαστή. έπιασα 740/1782 σταθερά |πυρίνα/shader και τώρα πάω για μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

CPU Score γύρω στα 2700. Μα εννοείται ότι οι 4πύρηνοι ευννοούνται στο 06 τρελά :D

Βέβαια, ένας 2πύρηνος τους πιάνει σε overall, γιατί λόγω των παραπάνω MHz (και του ότι τα GPU Scores βγαίνουν από 2πύρηνα benches και μετράνε πολύ περισσότερο από το CPU Score) εν τέλει τον φτάνει, παρόλο που θα έχει πολύ χαμηλότερο CPU Score ;)

Γενικά πάντως, με Quad, γύρω στα 7500 CPU Score, με τα GPU Score γύρω στο 10χίλιαρο, το έχεις το 25Κ Overall ;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως, με Quad, γύρω στα 7500 CPU Score, με τα GPU Score γύρω στο 10χίλιαρο, το έχεις το 25Κ Overall ;)

Mπα δύσκολος είναι για τα 25k με Q6600 και 9800GX2, πάντως τα 20k+ τα έχει και χωρίς πολύ ψάξιμο.....

Link to comment
Share on other sites

ε με 8500, ο ;6600 έχει 4870χ2. Απλά αναβάθμησα το 2ο rig και μου είχε φανεί χαμηλό το σκορ. Η κάρτα πήγε 740/1782/1145 το οποίο θεωρώ καλόγια κάρτα sandwitch. Τώρα μένει να λαπαρω mia zalman 9700 και ξεκινάμε το cpu.

Άσχετο h stock ψύκτρα του 8500 είναι η πιο κούφια που έχω δει ποτέ lol θα του βάλω την stock toy 6600 προσωρινά μέχρι να τελειώσω το λαπ....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γενικων γνώσεων. Οταν θέλεις να clockαρεις 2 καρτες σε SLI έιτε CF πως γίνεται απο το Riva? Μονο την μια δείχνει να ανεβάζει και δεν βλέπω επιλογή για την 2η κάρτα! Πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.