Jump to content



ΧΒΟΧ360,Wii ή PS3?


MANOSPC

Ποια κονσόλα προτιμάτε?  

162 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το "δεν τον εχουμε δαμασει" εχει καταντησει πολυ παλιο (και συναμα λιγο ειρονικο οταν μιλαμε για μια εταιρια οπως η Sony), απο την στιγμη που μπορεις να γραψεις προγραμματα/παιχνιδια που τα παιζει - ξερεις πως λειτουργει. Δεν υπαρχουν περιθωρια για δικαιολογιες.

Tα παιχνιδια τα γραφουν οι 3rd party .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply
Το online κανει φτερα με τα αντιγραφα η παιζει κανονικα ( gta 4 πχ )

Κάνει φτερά. Σε στέλνει για μπανάκι η microsoft και μάλιστα όχι το συγκεκριμένο παιχνίδι ή τον λογαριασμό σου αλλά την ίδια την κονσόλα ! :hang3::-O

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα xbox360. ειχα ολη την καλη διαθεση να παρω PS3, επειδη πριν 2.5 χρονια ειχα παλι xbox360 και το πουλησα πριν ακριβως 2 χρονια, οποτε ελεγα να δοκιμασω κατι καινουριο...

Παρ'ολ'αυτα η sony δε με αφησε, παρα την καλη μου διαθεση. Η τιμη του ps3 ειναι εξωπραγματικη με βαση οσα προσφερει, τουλαχιστον στο θεμα gaming. Αφηνω στην ακρη τη δυνατοτητα του 360 για αντιγραμμενα, παρολο που εχει μεγαλη σημασια.

Το πρωταρχικο θεμα ειναι οτι σημερα με 169 ευρω πηρα xbox360 arcade μαζι με δευτερο ασυρματο χειρηστηριο (αρα συνολο 2), και με 21 ευρω πηρα απο το ebay εναν 20gb δισκο. Συνολο με 190 ευρω εχω ολο το hardware που μπορει να μου χρειαστει. Ο δισκος μαλιστα δεν ειναι καν απαραιτητος, υπαρχουν 256mb εσωτερικα για οσα σωσιματα θες, αλλα ηθελα να κατεβασω το super street fighter 2 turbo hd remix (το οποιο παρεπιπτοντως η sony δεν θα με αφηνε στο ps3 ακομα, γιατι ειμαι ευρωπαιος πολιτης δηλαδη Β' κατηγοριας) και βρηκα το κοστος των 21 ευρω του δισκου αρκετα μικρο.

Με 190 δηλαδη θα κανω τη δουλεια μου χωρις να χρειαστω τιποτα αλλο περαν των παιχνιδιων. Για να παρω PS3 επρεπε να δωσω 369 για το 80αρι με το resistance2 ή το little big planet, και μετα κανα 50αρι για δευτερο χειρηστηριο, δηλαδη ευκολα 420 ευρω, υπερδιπλασια λεφτα. Και τι θα καταφερνα? Οσον αφορα το gaming, θα καταφερνα να εχω δωσει 230 ευρω παραπανω, για να εχω λιγο χειροτερα γραφικα.

Κατεληξα λοιπον οτι αν δεν προκειται να εκμεταλευτει κανεις στο επακρο τις multimedia δυνατοτητες του ps3, τοτε ειναι πεταμενα λεφτα, και επειδη εχω HTPC που κανει τα παντα, προφανως δε με ενδιεφεραν αυτες.

Η τιμη του 360 ειναι τσαμπα αυτη τη στιγμη, και η sony τι κανει? Πουλαει PS2 με 2 παιχνιδια στα 119 ευρω, μπραβο!

Ειμαι σιγουρος οτι το PS3 μεσα σε κανα τριμηνο θα κανει γενναια πτωση τιμης, 100 ευρω+, απλα δε το παιρνει διαφορετικα, αυτη τη στιγμη εχει εξωπραγματικη τιμη...

Το xbox απο την αλλη ειναι τοσο φτηνο που το παιρνεις σημερα, και σε 5 μηνες με την πτωση τιμης του ps3 θα μπορεις να παρεις και ps3 και συνολικα να εχεις δωσει λιγα παραπανω λεφτα αποτι να επαιρνες ps3 σημερα :D

To online δε μπορω να το κρινω ακομα, αλλα αν οντως ειναι τοσο καλο οσο λενε στο xbox χαλαλι τα λεφτα του, αν προκειται να ασχοληθεις υπαρχουν τροποι να σου ερθει πολυ φτηνα. Αγοραζεις απο ebay μια καρτα 12 μηνων (δωρεαν μεταφορικα αφου μπορει απλα να σου πει τον κωδικο ο πωλητης) με 30 ευρω, παιρνεις και ενα μηνα δωρο δηλαδη 13 συνολο. Αν κανεις την πραξη βγαινει περιπου 2.3 ευρω το μηνα...τι συζηταμε τωρα, για 2 coca-coles το μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Με το επερχομενο resident evil 5 το οποιο ειναι κορυφαιο, οι playstationakides θα κλαινε με μαυρο δακρι! Για αλλη μια φορα η κονσολα δειχνει οτι δεν τραβαει! Ειναι τυχαιο που ολα τα παιχνιδια της capcom ειναι αισθητα χειροτερα στο ps3!

A ξεχασα ρε παιδια το ps3 εχει blu ray!

Εγω θα ελεγα η SONY να δει την καταντια της που εδω και 3 μηνες δεν σταυρωνει πελατες...η διαφορα ανοιγει με διαστημικους ρυθμους στις πωλησεις! Δυστιχως δεν σωνεται με τιποτα το μηχανημα, ειναι τοσο χαλια softwarika που πραγματικα ωρες ωρες δεν παλευεται εαν εχεις ασχολειθει με 360!

Link to comment
Share on other sites

Είπα τη γνώμη μου πιο πάνω και δεν θα ήθελα να συνεχίσω αυτή τη κουβέντα πιο πολύ αφού δεν οδηγεί πουθενά αλλά ακούω και διαβάζω το λιγότερο ανακρίβιες για να μην πω τίποτε άλλο...

Η διαφήμιση της SONY είναι το ίδιο της το Brand Name και δεν χρειάζεται αφίσες μέχρι και στα τρόλευ και στα λεωφορία για να πουλήσει...

Το αναφέρω γιατί γράφτηκε πως τα φυλλάδια προωθούν το PS3 έναντι του XBOX 360.

Όλοι οι πωλητές προωθούν το XBOX 360 και όχι το PS3 ακριβώς λόγω της τιμής του.

Μακάρι να λειτουργούσε σωστά ο ανταγωνισμός και να είχαμε πιο φθηνά προιόντα.

Ο μεγάλος αντίπαλος του PS3 είναι το PS2 και όχι το XBOX 360, το οποίο η Micro$oft έβγαλε για να το χτυπήσει αφού το πρώτο XBOX δεν τα κατάφερε, αλήθεια που είναι αυτό ?

Το PS2 συνεχίζει να πουλάει σαν τρελό παρόλο που έχει παραπλήσια τιμή με το nextgen XBOX 360, άραγε γιατί ?

Τώρα με την καθιέρωση του Blu Ray και με τις εταιρίες να φτιάχνουν πρώτα τα παιχνίδια τους στο PS3 και μετά να τα κάνουν port στο XBOX 360 θα δούμε τις πραγματικές δυνατότητες της κονσόλας της SONY.

Ναι, έχουν περάσει δύο χρόνια αλλά δείτε σε αναλογία με το PS2 πόσο χρόνο ζωής έχει ακόμα... Ενώ η Micro$oft τότε θα έχει βγάλει τα ΧBOX 720/1440 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ps2 πουλαει ρε παιδια θα τρελαθουμε!

Το ps3 εδω και 3 μηνες εχει χασει ολες τον κοσμο, ακομη και στην Ιαπωνια το γυρισαν σε χβοχ! Ευρωπη και Αμερικη το χβοχ 360 του ριχνει διπλες πωλησεις!

Η διαφορα ανοιξε στα 8 μυρια κονσολες .....

Η sony εσκαψε τον λακο της και επεσε μεσα! Ολοι εφευγαν βραδυ kutαragi, και ο αλλος ο γλομπος! mister fail!

Γιατι εγινε ολα αυτο ομως, αυτο εγινε γιατι υποσχεθηκε πολλα, σαν προεκλογικη εκστρατεια της Ν.Δ το εκανε! Ειπε για 1080p 120 fps! Ειπε για 4d graphics! Και εδω ακομη παλευουν το Online chating! To σκαλοπατι στο ps3 ακομη και τωρα παει συνεφο!

Eγω το λαθος το εκανα και το πηρα το μηχανημα απο λανσαρισμα γιατι σαν ενας χαζος πολιτης οπως λεει ο κανακης πιστεψα ολες τις φανφαρες τους...

Ριχτε μαυρο στην sony μπας και στρωσει στην νεα γενια! Αν και οπως το βλεπω ισως νεο ps3 να μην εχουμε ....!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω Xbox Elite εδω και καιρο το οποιο μπορει να φλασαριστει (αλλα δεν το εχω κανει - τουλαχιστον ακομα), μπορει καποιος με λιγο ψαξιμο απο ebay να βρει ολοκαινουργια, original games με 20-30 ευρω (μιλαμε για τιτλους που μολις βγηκαν) σε αντιθεση με τα 50-70 που εχουν εδω ;)

Απλα μια αναφορα σε αυτους που δεν το ηξεραν

Πχ εγω πηρα το Ninja Gaiden 2, 1 μηνα μετα την κυκλοφορια του με 22 ευρω στην πορτα μου

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ps2 πουλαει ρε παιδια θα τρελαθουμε!

Το ps3 εδω και 3 μηνες εχει χασει ολες τον κοσμο, ακομη και στην Ιαπωνια το γυρισαν σε χβοχ! Ευρωπη και Αμερικη το χβοχ 360 του ριχνει διπλες πωλησεις!

Η διαφορα ανοιξε στα 8 μυρια κονσολες .....

Για πες μου ΤΙ βλέπεις εδώ; http://www.ps3fanboy.com/2008/11/06/japan-stops-ignoring-the-ps3-sales-jump-900/

(τα στατιστικά είναι Νοεμβρίου 2008)

Η sony εσκαψε τον λακο της και επεσε μεσα! Ολοι εφευγαν βραδυ kutαragi, και ο αλλος ο γλομπος! mister fail!

Γιατι εγινε ολα αυτο ομως, αυτο εγινε γιατι υποσχεθηκε πολλα, σαν προεκλογικη εκστρατεια της Ν.Δ το εκανε! Ειπε για 1080p 120 fps! Ειπε για 4d graphics! Και εδω ακομη παλευουν το Online chating! To σκαλοπατι στο ps3 ακομη και τωρα παει συνεφο!

Ένα λινκ θέλω που να δείχνει όλα τα παραπάνω. Ένα λινκ.

Eγω το λαθος το εκανα και το πηρα το μηχανημα απο λανσαρισμα γιατι σαν ενας χαζος πολιτης οπως λεει ο κανακης πιστεψα ολες τις φανφαρες τους...

Είσαι τόσο φανατισμένος που αρνείσαι να καταλάβεις ότι το μηχάνημα που ειναι τώρα στα ραφια δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτό που ηταν στο λανσάρισμα.

Ριχτε μαυρο στην sony μπας και στρωσει στην νεα γενια! Αν και οπως το βλεπω ισως νεο ps3 να μην εχουμε ....!

Θυμίζω κιόλας οτι το XBOX ήταν στην αγορά 16 μήνες περισσότερους από το PS3.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.