Jump to content



ΧΒΟΧ360,Wii ή PS3?


MANOSPC

Ποια κονσόλα προτιμάτε?  

162 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ωραια να το κανεις τι στο ps3? Να μπεις net με τον τραγελαφικο browser που εχει! Η να παιξεις το τραγικο ut 3 που στο ps3 ειναι για κλαματα με σχεση το χβοχ ή να παιξεις τα ανυπαρκτα στρατιγικης παιχνιδια που εχει!

Α ξεχασα να γραφεις πιο γρηγορα τα μηνυματα γιατι εαν βασιστεις στο online chating που εχει εινaι αυτο που λεμε ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ!

Προχτες ειδα motostorm 2 , παιδια τα ματια μου ακομα πονανε απο την ανυπαρξια AA , textures της πλακας!

Α ξεχασα ειναι και το home που οταν μπηκα ακουστε το εξης οι πιο πολλοι μπαινουν για να βρουν γκομενα, θα δειτε μια γυναικα και γυρω ενα ΧΑΡΕΜΙ απο αντρες! ΕΛΕΟΣ! Το ΧΡΥΣΟ ΚΟΥΦΕΤΟ ειναι το ΗΟΜΕ!

Βγηκαν και εικονες συγκρισεις RESIDENT EVIL 5 PS3 VS XBOX 360! Παναγια μου, που να παει ο καραμιτρος cell με το ανυπαρκτο gpu που κουβαλαει!

Εδω παΕι γαντι το-> RESI-ΛΙΚΙ στο PS3!

Πω πω χολή...

Για φαντάσου, λέει, το PS3 να ήταν τόσο "καλό", "τεχνολογικά προηγμένο" και "φθηνό" σε σχέση με το XBOX360 και να υπήρχε ανταγωνισμός...:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply
Τραγελαφικό ναι , συμφωνώ. Επειδή δεν έχει το XBOX ασφαλώς θα ναι. Μονό Youtube που παίζει (και όλα τα flash) και που μπαίνει στο lab μου κάνει.

Tο Pacific Rift θεωρείς άσχημο παιχνίδι...; Τι να πω...

Για το Home: Και το Sims 2 αν ήταν Online το ίδιο θα ταν. Μπες και λίγο Second Life...

Όσο για τις συγκρίσεις, οι ανθρωποι που τις κάνουν δεν ξέρουν καν να ρυθμίσουν την κονσόλα. Δες λίγο σε παρακαλώ:

Παίξε κάνα Buzz Quiz TV, να δεις παιχνίδι που αρέσει σε όλη την οικογένεια... Μέχρι και στην εφημερίδα το έγραψαν.

Οκ, θα σου πω όταν το δω :T:

Δηλαδη κατσε για να καταλαβω οτι το 99% των τιτλων που βγαινουν και στα δυο μηχανηματα και ειναι καλυτερα στο 360 απο λιγο ως πολυ ειναι απο την ρυθμιση της οθονης!

ΟΚ και εγω μαζι σου! Ειπαμε να λεμε αληθειες αμα ειναι να λεμε οτι να ναι τοτε παω πασο!

Το assasin creed ειναι μεσα στο 1% που ειναι σχεδον ιδιο με το 360!

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο xfps τα reviews δεν ειναι και τοσο καλα, λενε οτι δεν εχει καμια σχεση η ακριβεια του ποντικιου με PC πολυ απλα γιατι προσπαθει να εξομοιωσει αυτα που κανεις με το ποντικι με κινησεις στον αναλογικο μοχλο, αφου στο xbox τετοια πληροφορια πρεπει τελικα να φτασει...

Το "καινουριο" ειναι καλυτερο? Δυσκολο το βλεπω αφου θα αναγκαζεται να παιξει με την ιδια λογικη...

Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρω παιχνιδομηχανη.. απο τη στιγμη που εχω pc μηχανημα 1300 ευρω με καρτα γραφικων 250-300 ευρω ??? επειδη εχει 3 τιτλους που δεν εχουν βγει για pc??

Παντως και εγω με το xbox360 ειμαι επειδη τσιπαρεται.. βρισκω παιχνιδια σε torrents .. και ειναι φτηνο σε σχεση με το ps3 .. αμα γινει free και το xbox live θα γινει χαμος.. εξαλου το xbox σε πωλησεις εχει αφησει πολυ πισω το ps3

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η Sony εβγαλε το PS3 με 10ετη βλεψη ως προς τον κυκλο ζωης του.

Ως hardware για μενα αυτη τη στιγμη ισχυροτερο ειναι το xbox

μιας και οι προγραμματιστες στο ps3 σε πολυ λιγα παιχνιδια χρησιμοποιουν τα spe's

του ps3 (εκει κρυβεται και η πραγματικη του ισχυς) και αρκουνται ακομα στον βασικο πυρηνα που ειναι ενας με δυνατοτητα 2 thread σε σχεση με τους 3*2 thread toy xbox.

Για μενα το Ps3 θα απογειωθει το δευτερο 6μηνο του 09.

Αντικειμενικα παντως αυτη τη στιγμη σαν κονσολα αξιζει το xbox.

ΒTW Εχω και τις τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Προς υπερασπισην του PS3 οσοι ειπαν οτι το RS5 δειχνει καλυτερο στο xbox

θα πρπ να μαθουν οτι η demo εκδοση του PS3 ειναι μερικα builds older

απο αυτη του XBOX.

Επισης αν παιξετε τα demo και στα δυο θα δειτε οτι υπαρχει μια χρωματικη διαφορα

που κανει το game πιο αληθοφανες στο ps3.(βεβαια shadows και textures θελουν ακομα δουλεια).

Link to comment
Share on other sites

Προς υπερασπισην του PS3 οσοι ειπαν οτι το RS5 δειχνει καλυτερο στο xbox

θα πρπ να μαθουν οτι η demo εκδοση του PS3 ειναι μερικα builds older

απο αυτη του XBOX.

Επισης αν παιξετε τα demo και στα δυο θα δειτε οτι υπαρχει μια χρωματικη διαφορα

που κανει το game πιο αληθοφανες στο ps3.(βεβαια shadows και textures θελουν ακομα δουλεια).

Eαν λεμε την μονιμως μουντη χρωματικη παλετα του ps3 πιο πραγματικη τοτε παω πασω!

Στον τελος ξεριζουν τον γαμπρο, τον Μαρτιο θα ξερουμε!

Το παιχνιδι θελει πολυ δουλεια στο ps3 σε frame rate, shaders, textures, shadows....δηλαδη υστερει παντου!

Link to comment
Share on other sites

Eαν λεμε την μονιμως μουντη χρωματικη παλετα του ps3 πιο πραγματικη τοτε παω πασω!

Στον τελος ξεριζουν τον γαμπρο, τον Μαρτιο θα ξερουμε!

Το παιχνιδι θελει πολυ δουλεια στο ps3 σε frame rate, shaders, textures, shadows....δηλαδη υστερει παντου!

Αναφερθηκα σε ενα συγκεκριμενο παιχνιδι.

Πχ sto Gta IV δε κολλαει καθολου η παλλετα αυτη του PS3.

Εχοντας και τα δυο μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι αξιολογο απο μεριας

PS3. Απλα πολλοι πιστηκαν απο τις φαμφαρες και τα μεγαλα λογια της SONY -

κακο του κεφαλιου τους.

Οπως ειπα ομως απλα δεν ειναι ακομα η ωρα του του PS3.

Και ειμαι σιγουρος πως αν το PS3 επαιζε κοπιες αυτο το thread δε θα υπηρχε

αφου ολοι θα χαμε ps3 πλην εξαιρεσεων. (αυτος ειναι και ο βασικος λογως που πηρα το

xbox μαζι με το ps3).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Killzone 2 το παίζω αυτόν τον καιρό, είναι πολύ ωραίο.

Το Motorstorm 2 δεν είναι κάτι ιδιαίτερο

Το Resistance 2 δεν το έχω παίξει, μόνο το 1 έχω.

Άρα.. Killzone! :D

Thx...:)

(Σκέφτομαι να κάνω το βήμα παρόλο που το έκραζα,καθώς θέλω κάτι διαφορετικό από games...Το 360 το απέριψα καθώς το 95% των παιχνιδιών του τα παίζω και στο pc.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.