Jump to content


ΧΒΟΧ360,Wii ή PS3?


MANOSPC

Ποια κονσόλα προτιμάτε?  

162 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply
(Σκέφτομαι να κάνω το βήμα παρόλο που το έκραζα,καθώς θέλω κάτι διαφορετικό από games...Το 360 το απέριψα καθώς το 95% των παιχνιδιών του τα παίζω και στο pc.)

Και εγώ το έκραζα αλλά τελικά το πήρα.. :p. Είναι ωραίο μηχάνημα, παίζει BluRay, ματρόσκες από PC, κάνει streaming αρχεία μέσω WiFi με το PS3 Media Server (και μετατρέπει on the fly τα RAWs σε JPEG!!!) και έχει εύκολο μενού, το έχει μάθει ο πατέρας μου.. :p

Όσο για τα γραφικά.. το GT5 και το Killzone 2 έχουν γραφικάρες πχ, αλλά το GTA IV είναι απαράδεκτο μπροστά στην έκδοση για PC..

Link to comment
Share on other sites

Mωρέ καλό και πρωτοποριακό αν μη τι άλλο,αλλά προτιμώ να λιώνω στην καρέκλα όταν παίζω...:hehe:

Λιγα ειναι τα games που πρεπει να χτυπιεσαι σαν βλακας για να παιξεις. Τα περισσοτερα και βασικα ολα τα καλα games το πολυ πολυ να θελησουν να σηκωσεις το χερι σου να στοχευσεις στην οθονη... Εγω σ προτεινω παρτο, παιξε τα παιχνιδακια που αξιζουν και μετα πουλα το και μετα παιρνεις το ps3.. Aν δε το χα πουλησει θα στο δανειζα ... Δεν εχει κανενας γνωστος σου να στο δωσει για λιγο να το δεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σημερα το xbox μου τα παιξε 3 red :hang2: ειναι το δευτερο xbox που μου το κανει , τελοs το xbox γεια μενα :TD:

Τουλάχιστον έχει άψογη εγγύηση. Ερχονται σπίτι σου, το παίρνουν, το στέλνουν κανά μήνα αναψυχή στη Γερμανία και τέλος στο παραδίδουν σπίτι σου ανανεωμένο ! :p

Link to comment
Share on other sites

σημερα το xbox μου τα παιξε 3 red :hang2: ειναι το δευτερο xbox που μου το κανει , τελοs το xbox γεια μενα :TD:

κακο δικο σου...και τι θα παρεις? ps3, το ανεκδοτο!

Εχεις super service και ξενερωσες...δηλαδη αμα σου χαλαγε το ps3 μετα απο 1 χρονο και μια μερα και πηγαινες sony και ηθελες 300 ευρω για επισκευη θα ηταν καλυτερα!

Η εισαι απο αυτους που παιζουν απο θειο και δεν εχεις service και φωναζεις αν και εχεις βγαλει 50 χβοχ σε παιχνιδια...

τι απο ολα σε ξενερωσε για να καταλαβουμε

Link to comment
Share on other sites

κακο δικο σου...και τι θα παρεις? ps3, το ανεκδοτο!

Εχεις super service και ξενερωσες...δηλαδη αμα σου χαλαγε το ps3 μετα απο 1 χρονο και μια μερα και πηγαινες sony και ηθελες 300 ευρω για επισκευη θα ηταν καλυτερα!

Η εισαι απο αυτους που παιζουν απο θειο και δεν εχεις service και φωναζεις αν και εχεις βγαλει 50 χβοχ σε παιχνιδια...

τι απο ολα σε ξενερωσε για να καταλαβουμε

και τι ειναι καλο να τουs πω ευχαριστω που απο το 2005 πασαρουν ελατωματικα μηχανιματα γιατι απο τοτε εχω xbox 360 :TD:. ναι παιζω στο θειο μαγοs εισαι :magic:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε ελεεινό το rrod. Κάποια στιγμή είχε καταντήσει πανδημία. ~33% failure...

Edit: Επίσης για να μην λέμε ανακρίβειες μια χαρά περνάνε το service τα xbox που έχουν σχέση με θείους και επίσης ένα εκτός εγγύησης PS3 θέλει ~50€.

Link to comment
Share on other sites

Που το ξεθάψατε lol. Παντως μεταξύ μας τώρα, αν και το ps3 επαιζε κόπιες, πολλοι εδω μέσα θα είχαν άλλη άποψη...

PS3 απο μένα αν και εχω και τις 3 κονσόλες, για το οτι ειναι ο πιο καλος media streamer που εχω δει + οτι εχει free online gaming χωρίς άγχος...

Link to comment
Share on other sites

XBOX360 και απο μενα, εχει μεγαλυτερη γκαμα ποιοτικων τιτλων αν και πολλα γινονται port και στο PC.

PS3 μονο αμα εισαι φαν των manga και της ιαπωνεζικης κουλτουρας, προσωπικα δεν ειμαι, οσο για το blu-ray δεν δινω δεκαρα μιας και εχει μικρη διεισδυση στην αγορα οποτε εχουμε καιρο...

Οσο για τα περι πανδημιας RROD στο Xbox360 κλπ ειναι απλα υπερβολες που διαδιδουν φανατικοι του PS3...την εχουνε βρει την καραμελα και την μασανε καλα.

σημερα το xbox μου τα παιξε 3 red :hang2: ειναι το δευτερο xbox που μου το κανει , τελοs το xbox γεια μενα :TD:

3 red πωπωπω τι λες ρε παιδι μου σιγουρα δεν ηταν 4 η 5 η 100.

Σε πιστεψαμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

XBOX360 και απο μενα, εχει μεγαλυτερη γκαμα ποιοτικων τιτλων αν και πολλα γινονται port και στο PC.

PS3 μονο αμα εισαι φαν των manga και της ιαπωνεζικης κουλτουρας, προσωπικα δεν ειμαι, οσο για το blu-ray δεν δινω δεκαρα μιας και εχει μικρη διεισδυση στην αγορα οποτε εχουμε καιρο...

Οσο για τα περι πανδημιας RROD στο Xbox360 κλπ ειναι απλα υπερβολες που διαδιδουν φανατικοι του PS3...την εχουνε βρει την καραμελα και την μασανε καλα.

3 red πωπωπω τι λες ρε παιδι μου σιγουρα δεν ηταν 4 η 5 η 100.

Σε πιστεψαμε τωρα...

αν εσυ τα 3 τα βλεπειs 4 η 5 η 100 να παs σε ενα γιατρο :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

bump

Εγώ προσωπικά προτειμώ ps3,γιατί είναι η πιο δυναμική κονσόλα που υπάρχει μέχρι στιγμής,και αν βάλεις μπροστά και το τι άλλο κάνεις,θα καταλάβεις ότι και πολύ φτηνή.

Καταρχήν να μπούμε στην συζήτηση που άνοιξαν οι παραπάνω,θέλω να αναφέρω κάτι κύριο:

Αν δεν θέλετε να δώσετε τα 350ε που ζητάει το κάθε κατάστημα για να σας δώσει το ps3,δεν πάει να πει ότι είναι ακριβό και ότι είναι ακριβό για αυτό που προσφέρει.

Για πείτε ρε παίδες,αν δεν πάρετε ps3 τι παίρνετε με 350ε?

Ωραία παίρνεις Xbox 150ε φτηνότερο.Βάλτε σε μια λίστα το τι κάνει το ps3 και το πόσες ξεχωριστές συσκευές θες για να τα κάνεις αυτά,και πάνω απ'όλα ποιό θα είναι το κόστος; Με 150ε παραπάνω έχεις λειτουργίες που πρέπει να δώσεις πολλά περισσότερα από 150 για να έχεις αυτές τις λειτουργίες σε ξεχωριστές συσκεύες,είναι σαν να σου λένε πάρε ένα εντελώς βασικό pc που τρέχει linux,ένα τέλειο media player και ένα blu-ray player με την αγορά μιας κονσόλας και 150ε παραπάνω και εσύ να κράζεις.

Βεβαίως και αν θέλεις απλή κονσόλα πας προς xbox 360 αλλά όχι τώρα ότι δεν αξίζει η αγορά του ps3.:suicide2:

Και να σας πω εγώ γιατί δεν σας αρέσει (τουλ.στους περισσότερους) το ps3:Γιατί δεν παίζει κατεβασμένα όπως το xbox που ένα softmod του πετάς πάνω και έγινε jack sparrow.

Εγώ θέλω στο σαλόνι μου μια πηγή που να τα κάνει όλα και να είναι φτηνή,δεν θέλω htpc (αν και παίζει να βάλω) γιατί μου την σπάνε τα pc έχουν τις ανάγκες τους και εγώ σίγουρο το τρελόχαρτο.

Αν δεν βάλω ps3 θα βάλω:Blu-Ray Player για να λιώνω με bd ή dvd (μην ακούσω για βρομοματσόσκες και κακά παράνομα rips) 200 to 350e,Media Player 100-250e,κονσόλα 180ε (xbox),κόστος:κάνα 600άρι δεν το γλυτώνεις.

Δεν είμαι βρομοfanboy σαν άλλους που πατώνουν κονσόλα χωρίς καν να πουν τα υπέρ και τα κατά,απλά υπολογίζω στο κόστος του ps3 το τι δίνω και το τι παίρνω,και το αποτέλεσμα μου αρέσει.

Υ.Γ Σοβαρά μιλάω,στον sebastian δεν πρόκειτε να απαντήσω,τζάμπα θα γράψει αν γράψει,γιατί πάλι θα προσπαθήσει να σε κάνει να τα πιστέψεις.:p

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε φιλε τι δεν κανει τo xbox και το κανει το ps3 σου?

επειδη παιζει blu ray? τωρα αν εσυ βλεπεις 1 blu ray την ημερα μεχρι να τελειωσουν τα 10-15 διαθεσιμα που εχει το βιντεοκλαμπ της γειτονιας σου και επειδη εδοσες 150 ευρω παραπανω πας να το δικαιολογησεις ετσι παω πασο.

Εδω ολοκληρες εταιριες βγαινουν και κανουν δηλωσεις πως ειναι απαραδεχτη η τιμη και ειναι ενα μηχανημα που δεν αξιζει τοσο, απειλωντας τη sony οτι θα σταματησουν την υποστηριξη αν δε ριξει την τιμη και επιμενεις εσυ πως ειναι λογικη?

Για ποια πειρατια μιλας? Ο κοσμος παιρνει xbox επειδη εχει καλυτερα παιχνιδια σε καλυτερη τιμη και με πολυ καλυτερη υποστηριξει για live gaming.

Αν συγκρινουμε ps2 με xbox θα πω παρε sony δαγκωτο. Στις νεες κονσολες χανει κατακρατος ομως

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε φιλε τι δεν κανει τo xbox και το κανει το ps3 σου?

επειδη παιζει blu ray? τωρα αν εσυ βλεπεις 1 blu ray την ημερα μεχρι να τελειωσουν τα 10-15 διαθεσιμα που εχει το βιντεοκλαμπ της γειτονιας σου και επειδη εδοσες 150 ευρω παραπανω πας να το δικαιολογησεις ετσι παω πασο.

Εδω ολοκληρες εταιριες βγαινουν και κανουν δηλωσεις πως ειναι απαραδεχτη η τιμη και ειναι ενα μηχανημα που δεν αξιζει τοσο, απειλωντας τη sony οτι θα σταματησουν την υποστηριξη αν δε ριξει την τιμη και επιμενεις εσυ πως ειναι λογικη?

Για ποια πειρατια μιλας? Ο κοσμος παιρνει xbox επειδη εχει καλυτερα παιχνιδια σε καλυτερη τιμη και με πολυ καλυτερη υποστηριξει για live gaming.

Αν συγκρινουμε ps2 με xbox θα πω παρε sony δαγκωτο. Στις νεες κονσολες χανει κατακρατος ομως

Για βάλε ενα βιντεο 1080p (εδω στα 720p ζορίζεται) να παιξει στο XBOX... Εγώ έχω το ps3 ως media center και συναγωνίζεται στα ισα τα HTPC των φίλων μου. Και αν μου τελειώσουν τα bluray στο video club της γειτονιάς μου όπως λες, streamάρω με DLNA από το PC. Για να μην αναφέρω πως ό,τι ύλικό υπάρχει στον server μου ειναι playable 100% στο PS3. Είτε τελειώνει σε mkv, είτε rvbm, είτε vob, είτε οτι άλλο. Για να στησεις ένα εφάμιλλο HTPC θες το διπλάσιο σχεδόν κόστος.

Όπως έχουμε πει άπειρες φορές, ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθείς.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε φιλε τι δεν κανει τo xbox και το κανει το ps3 σου?

επειδη παιζει blu ray? τωρα αν εσυ βλεπεις 1 blu ray την ημερα μεχρι να τελειωσουν τα 10-15 διαθεσιμα που εχει το βιντεοκλαμπ της γειτονιας σου και επειδη εδοσες 150 ευρω παραπανω πας να το δικαιολογησεις ετσι παω πασο.

Εδω ολοκληρες εταιριες βγαινουν και κανουν δηλωσεις πως ειναι απαραδεχτη η τιμη και ειναι ενα μηχανημα που δεν αξιζει τοσο, απειλωντας τη sony οτι θα σταματησουν την υποστηριξη αν δε ριξει την τιμη και επιμενεις εσυ πως ειναι λογικη?

Για ποια πειρατια μιλας? Ο κοσμος παιρνει xbox επειδη εχει καλυτερα παιχνιδια σε καλυτερη τιμη και με πολυ καλυτερη υποστηριξει για live gaming.

Αν συγκρινουμε ps2 με xbox θα πω παρε sony δαγκωτο. Στις νεες κονσολες χανει κατακρατος ομως

10-15 ? Εχεις καιρό να πας σε βιντεοκλαμπ ! Εκτός του ότι συμφωνώ με την γνώμη του alexis2044 για κάποιον που θα πάρει τώρα κονσόλα η διαφορά στην τιμή θεωρώ ότι δεν είναι κάτι το τραγικό (80€-100€) σε συνδιασμό με τις παραπάνω δυνατότητες της κονσόλας. Κοινώς δεν έχω γνωρίσει κάποιον μέχρι τώρα από αυτούς που το αγόρασαν και να το είχε σαν κριτήριο.

Αντίθετα όλοι μου οι φίλοι και γνωστοί μου είπαν με μια φωνή: Μα φυσικά XBOX αφού θα κατεβάζω τις αντιγραφούλες και θα πληρώνω μόνο για τα verbatim.

Επίσης δεν έχει καλύτερα παιχνίδια αλλά ακριβώς τα ίδια (μη σου πω ότι λόγω των μαζικών exclusive που θα βγάλει η Sony τους μήνες που έρχονται θα αποκτήσει και το πάνω χέρι.) και είναι και ακριβώς τα ίδια απο άποψη on line συν του ότι του PS3 είναι τσάμπα και έχει το καταπληκτικό home.

Με λίγα λόγια η άποψή μου : PS3 και ΧΒΟΧ 360 είναι ακριβώς ισάξια σαν παιχνιδομηχανές. Οποιο και να επιλέξει ο εκάστοτε αγοραστής θα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Εάν κάποιος θέλει να έχει και ένα πολύ καλό HTPC θα πάρει PS3 αλλιώς αν δεν τον ενδιαφέρει ή έχει θα πάρει XBOX 360.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.