Jump to content


Παραγγελία από play.com


chemeng

Recommended Posts

  • 5 months later...
Eγω ψωνιζωαπο εκει με χρεωστικη Eurobank 1μιση χρονο...

Κ εγω εχω απο Eurobank τόσο χρεωστική όσο και prepaid κάρτες. Θελω να σε ρωτησω για την εισαγωγή των στοιχείων της κάρτας που βάζεις στο Play.com καποια πραγματα, γιατί όπως βλέπω αυτό είναι το πρόβλημα.

Καταρχάς γράφεις Greeklish ή Ελληνικους χαρακτήρες ;

πχ Πέιπαλίδης Νικόλαος ή Paypalidis Nikolaos

Τα ακριβή στοιχεία που πρεπει να δώσω για διεύθυνση θα τα βρω επικοινονώντας με την τράπεζα ; Στο e-banking μου εμφανίζει τα στοιχεια κατόχου της κάρτας και εμφανίζει την διεύθυνσή μου. Αλλα όπως προείπα είναι στα ελληνικά.

Κάτι τελευταιο, τον αριθμό της κάρτας τον εισάγεις με κενά ; με τελείες ; ή ολόκληρο ;

πχ χχχχ χχχχ χχχχ χχχχ

πχ χχχχ.χχχχ.χχχχ.χχχχ

πχ χχχχχχχχχχχχχχχ

Και φυσικα μιλάμε για τον αριθμο που έχει τυπωμένο πάνω η κάρτα σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Στην χρεωστική απο την Visa Electron Alpha που έχω το όνομα είναι γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες και πρέπει να το γράψεις ακριβώς όπως το έχει πάνω στην κάρτα.

Λογικά θα παίρνει τον αριθμό της κάρτας με όλους τρόπους.

To play.com είναι καλό μαγαζί πάντως...ποτέ δεν είχα πρόβλημα μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι ευχαροστω για τις απαντησεις. Λοιπον, η καρτα που εχω λεγεται Eurobank Pre Paid Basket ( μπασκετ επειδη ειναι χορηγος η Eurobank στην Εθνικη ομαδα μπασκετ μας, οποτε πανω στην καρτα εχω τους μπασκεμπολιστες μας σε φωτογραφια).

Πληροφοριες για αυτην θα βρειτε: http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=339&mid=693〈=gr

Επισης εχω και την Euroline Debit ( http://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=641&mid=693〈=gr ) . Αυτην δεν θα την χρησιμοποιω για online αγορες αλλα για ΑΤΜ να βαζω και να βγαζω χρηματα απο τον λογαριασμο ταμιευτηριου μου. Μεσω e-banking μπορω να φορτωσω την αλλη καρτα, την προπληρωμενη χρησιμοποιώντας χρηματα της Euroline Debit.

Εγω για τις αγορες, που μου ειπαν στην Τραπεζα, να χρησιμοποιω την Pre Paid. Τωρα αυτη δεν εχει τυπωμενο καποιο ονομα πανω. Αντιθετα εχειη Euroline Debit, αλλα αυτη νδεν την χρειαζομαι για online αγορα.

Μπηκα λοιπον στο E-banking μου και ειδα τα στοιχεια κατοχου της Pre Paid Basket.

Εκει γραφει τον αριθμο της καρτας με κενα, οπως αναγραφεται τυπωμενος πανω στην καρτα. Οπως ειπε ο Kalileo εγω θα το γραψω ενωμενο ολο, χωρις κενα ή τελειες. Το όνομα μου ειναι Μικρο+Επωνυμο+Πατρόνυμο. Ακολουθουν οι δεύθυνση κλπ.

Ολα ομως ειναι στα Ελληνικα. So What ?

Το ονομα που ζηταει μηπως ειναι αυτο της αλλη καρτας ; Εκεινη το γραφει επανω με λατινικους πχ D. PAPADOPOULOS αλλα μου ειπαν οτι αυτην θα την εχω μονο για αναληψη και καταθεση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μπηκα λοιπον στο E-banking μου και ειδα τα στοιχεια κατοχου της Pre Paid Basket.

Εκει γραφει τον αριθμο της καρτας με κενα, οπως αναγραφεται τυπωμενος πανω στην καρτα. Οπως ειπε ο Kalileo εγω θα το γραψω ενωμενο ολο, χωρις κενα ή τελειες. Το όνομα μου ειναι Μικρο+Επωνυμο+Πατρόνυμο. Ακολουθουν οι δεύθυνση κλπ.

Ολα ομως ειναι στα Ελληνικα. So What ?

Τι έγινε τελικά με το θέμα των στοιχείων με λατινικούς χαρακτήρες? Θα μου πείτε που το ξέθαψα :p αλλά θα ήθελα να γνωρίζω αν κάποιος ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για να μν ανοιξω αλλο topic..Εκανα την 1η μου παραγγελια απο play.com και μιας κ εχει περασει καιρος απο τοτε που με ειδοποιησαν οτι η παραγγελια μου εφυγε (27/2) συνειδητοποιησα οτι εχω βαλει λαθος ΤΚ:tomato:.Τι γινεται σ αυτην την περιπτωση.Εβαλα λαθος μονο το τελευταιο ψηφιο.Θα το καταλαβουν λετε οτι δν ταιριαζει με τν περιοχη και τν οδο που εχω βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.