Jump to content


ΟΙ ACDC στην Αθήνα!


astrolabos

Recommended Posts

Μολις γυρισα... Πραγματικα οτι και να πω ειναι λιγο... :o

Ολα τελεια, ολα ομως. Το πιο πιθανο ειναι πως σημερα πηγα στη καλυτερη συναυλια της ζωης μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Το περίμενα από το 1979 αυτό...:dance3:

Τύφλα να' χουν οι 20άριδες!!! αυτός ο Angus είναι από άλλο κόσμο!

Από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει, με σεβασμό στον πελάτη και σοβαρότητα!

ΜΠΡΑΒΟ στα..."παιδια???"

:banging::banging::banging:

Link to comment
Share on other sites

funny-pictures-cat-is-so-happy.jpg

νταξ απλα οι διπλα-πισω-μπρος-διαγωνια-πανω-κατω τα σκαγανε 2 ωρες πριν αρχισει η συναυλια...ε και μετα απο 4ωρες την ακουσα στερεο ακα τρελο πονοκεφαλο-ναυτια κτλ και με χαλασε λιγο.σαν σοου/συναυλια ηταν πολυ καλα αλλα οταν σου χει χαλασει η διαθεση 150% ε....:eek:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα ηταν σκετη κ@βλ@, αλλα επειδη σε λιγο καιρο μπαινω στα πρωτα αντα, και επειδη εχω παει σε ουκ ολιγες Rock-Metal συναυλιες, το να χτυπιεμαι στο κοινο με ενα ματσο μαλλιαδες, με μπυρα χυμενη παντου, να με σπρωχνουν και να σπρωχνω και γενικως οσοι εχουν παει και ειναι πανω κατω στην ηλικια μου καταλαβαινουν τι εννοω ... ε απλα δεν ειναι για μενα αυτες οι καταστασεις πλεον. Ειμαι σιγουρος οτι θα παιξω μπουνιες με κανα τσογλανακι στο τελος ...

Και ολα αυτα απο εναν πρωην μαλλια ( 9 χρονια μαλλι μεχρι την μεση Oh yes!) που ακουει ακομα αυτη την μουσικη

Επισης θα συμφωνησω με nephilim ... ξυπνησανε ξαφνικα ολα τα μεγαλα συγκροτηματα της συγκεκριμενης μουσικης και ανακαλυψαν οτι υπαρχει πολυ μαρουλι στην Ελλαδα ... τωρα μου ηρθατε? Ε, τωρα κλαιν ...

Edit : Οταν λεω τσογλανακι εννοω τον περιθωριακο λετσο μεταλλα, που νομιζει οτι ειναι κουλ εαν ειναι απροσαρμοστος με μαλλι και απλυτος, κατακρινει ολα τα αλλα ειδη της μουσικης και γενικως απο τροπους δεν ... Και τοτε και τωρα μου την δινανε απιστευτα τετοιου ειδους τυπαδες ... απλα με τα χρονια στερεψε η υπομονη μου γιαυτο λεω οτι θα παιξω μπουνιες ...:p

Link to comment
Share on other sites

Μονο που στην συγκεκριμενη συναυλια εβλεπες να χτυπιουνται απο 12 χρονα κοριτσακια μεχρι 60αριδες μπαμπάδες. Και δεν ηταν μεταλ, αλλα αγνο κλασσικο αλητικο ****** Rock οπως στα 70s. Εστω και τώρα, ευτυχως που ηρθαν και καταλαβαμε ολοι μας τι χασαμε τόσα χρόνια. Επικη συναυλια.

Οποιος κριμα σε οποιον ροκα την έχασε.

Τα 80 Ευρω ως δικαιολογια που λενε μερικοι ειναι γελοια.

EDIT:

http://www.youtube.com/watch?v=A8f76Ljhis4

Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν ηρθε απλα εχασε.Και τα 80ε που γλιτωσε μπορει αφοβα να τα φαει σε καστανα!

Απλα η καλυτερη ροκ συναυλια στην χωρα μας, με διαφορα...

εχεις παει σε ολες ,ε?

Link to comment
Share on other sites

εχεις παει σε ολες ,ε?

:stop: Παντως ολοι οσοι πηγαν αυτο λενε. Η καλυτερη ever...

Κολλητος μου που δεν ειναι ιδιαιτερος fan της μπαντας (ειναι πιο μεταλλας) και εχει παει σχεδον σε ολες τις συναυλιες των μεγαλων συγκροτηματων (metallica / black sabbath +++++) μου ειπε με διαφορα η καλυτερη.. Και σε ολα τα forum, ατομα που εχουν παει σε πολλες συναυλιες αυτο λενε..

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά τώρα.....το "καλύτερη" παραείναι υποκειμενικό και συγκεκριμένα για τους rock-metal fans. Τα κριτήρια του καθενός είναι διαφορετικά. Από την πρώτη συναυλία των maiden στην Ελλάδα το να λες εν έτει 2009 ότι οι AC/DC που "είναι με το ένα πόδι στον τάφο" έκαναν την καλύτερη συναυλία στην Ελλάδα είναι τραβηγμένο.

Για μένα πχ..την καλύτερη συναυλία την έκαναν οι SKYCLAD (την φορά στο ΡΟΔΟΝ) και ας είχαν 800 άτομα. Μη σας πω και οι GUNS το '93 (και ας φάγαμε το στήσιμο της ζωής μας)....Άιντε τώρα να αντι-επιχηρηματολογήσει κάποιος... Εϊναι τι ζητάς να ακούσεις και τι σε φτιάχνει την δεδομένη χρονική στιγμή (εποχή).

Και θα συμφωνήσω με τον Dreamer. Μόνο στους Maiden στο Περιστέρι με τον BRUCE (μετά την απανασύνδεση) χτυπιόμουν "ανέμελα". Σε όλες τις μετέπειτα.... έτσι και αρχίζα το HBing νομίζα όλοι με κοιτάνε... :hang2: Και βέβαια από το να πας και να λες συνεχώς "φίλε τράβα πιο πέρα να ξεβιδωθείς" καλύτερα να μην πας. Γιατί και η "λύση" της κερκίδας είναι ύβρις προς το είδος...:suicide: Η γυναίκα μου βέβαια την έφαγε στα δόντια από έναν τέτοιο που νόμιζε ότι σε ακτίνα 5 μέτρων γύρω από τον εαυτό του μπορούσε να κάνει ότι θέλει, και κακήν κακώς ετράπει σε φυγή. (φυγή = κάθομαι ήσυχα-ήσυχα στο άλλο πέταλο και περιμένω υπομονετικά να τελειώσει η τελετή)

ΥΓ. Για την ιστορία....η χειρότερη μακράν (για μένα) ήταν οι MANOWAR στο ROCKWAVE στην φρεατίδα.

Θυμάμαι κάναμε σαν τρελοί με τον φίλο μου να βρούμε μια πέτρα, κανά ξύλο, οτιδήποτε μπορούσαμε να τους πετάξουμε εκείνη την ευλογημένη στιγμή. Αλλά όπως είπε και ο φίλος μου μετά την συναυλία ειρωνευομένος... "τουλάχιστον είδαμε τους Ξερνωβολιστάς....aka Immortal.. (τι @@ριές άκουγα τότε πωπω). Tα CDs των "Headliners" βέβαια φεύγαν μετά ένα-ένα απο το αυτοκίνητο..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ εντυπωσιακοι,πολυς κοσμος και καλη εμφανιση αλλα πολυ mainstream,οπως και πολλες αλλες μπαντες τελευταια. :X: Kαλα αυτο με τον Angus,αισχος,λες και ειχε σωμα να δειξει...(ποσα καφασια μπυρες θα ειχε κατεβασει ενας θεος ξερει).

0x13 Εχοντας παει σε 15-17 συναυλιες εφετο και αλλες τοσες τα τελευταια χρονια,μπορω να σου πω οτι αυτη των AC/DC ηταν η πιο φαντασμαγορικη,αλλα εγινε οτι ακριβως περιμενα,πολυς κοσμος ,κοριτσακια απο Εκκαλη με στρασακια στα μαλλια κτλπ.Αυτος ηταν και ενας λογος που πηγα 1 ωρα πριν ξεκινησει σε αντιθεση με αλλα live που πηγαινα 4 ωρες πριν.Ηξερα οτι θα ειναι πολυ κιριλε live και παρολο που περασα καταπληκτικα,πιο πολυ για την παρεα και την ατμοσφαιρα,το στριπτιζακι και η θεοποιηση ενος "ναυαγιου" που ουτε ηξερε τι εκανε,δεν μαρεσε.Καλα δεν λεω ειναι φοβερος κι8αριστας αλλα το παραχεσε .Ωραιος ηχος ,ωραια σκηνικα μα οπως προειπα πολυ mainstream πιο πολυ και απο Metallica ενα πραμα.Το καλυτερο live δεν ηταν.Εχω δει καλυτερα με 5 ευρω απο παιδια 18 χρονων που το ζουσαν αυτο που εκαναν καθως και απο αλλες μπαντες σε πιο underground φασεις.Παραμενει ομως ενα απο τα καλυτερα στην Ελλαδα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιο σε γενικες γραμμες. Πραγματικα ομως αν πηγαινες AC/DC θα εβλεπες οτι μονο 60 χρονων δεν ειναι. Ειναι πιο αεικινητοι και απο 20χρονους.

Οταν κοιτάζεις τον Angus στα 3 μετρα μπροστα σου, να σε κοιταζει στα ματια και συ να κοιταζεις πισω στα δικα του. Τοτε αυτοματα νιωθεις οτι σου δινει ενα κομμάτι απο την ιστορια της Rock. Ανατριχιαζεις.

Βασικα το γεγονος που λενε περισσοτεροι οτι ηταν η καλυτερη συναυλια πιστευω οτι οφειλετε στην παρα πολυ οργανωση και στα φανταστικα σκηνικά που μας άφησαν αφωνους. Ο ηχος ηταν καταπληκτικος.

Αυτο που ισως περιμενε ο Nephelim ηταν μια μπαντα που θα την καταπειναν τα σκηνικα και τα ειδικα εφέ της. Οι AC/DC ομως πραγματικα το ξεπέρασαν αυτό και πραγματικά φάνηκε. Η διαθεση που ειχαν να μεταδώσουν την ενέργειά τους.

Δεν ξερω, υπαρχουν εκατομμυρια παραδειγματα για μενα προσωπικα να σας πω οτι ηταν η καλυτερη συναυλια που εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ εντυπωσιακοι,πολυς κοσμος και καλη εμφανιση αλλα πολυ mainstream,οπως και πολλες αλλες μπαντες τελευταια. :X: Kαλα αυτο με τον Angus,αισχος,λες και ειχε σωμα να δειξει...(ποσα καφασια μπυρες θα ειχε κατεβασει ενας θεος ξερει).

Hydra πήγες στη συναυλία;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.