Jump to content



The Dreambox Corner


dubber

Recommended Posts

να μας πεις τότε ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος κλώνος:p

Εσωτερικά στα ηλεκτρονικά τους είναι τόσο μικρές οι διαφορές που πρακτικά είναι ίδια. Το κουτί στους κλώνους (σε όλους τους κλώνους) είναι ΓΤΠ στους εγγύς είναι ΓΤΠ και στους μακράν είναι πολύ ΓΤΠ το ίδιο και τα τηλεκοντρόλ.

Προσωπικά έχω ένα original 7020 ένα original 500 και δύο κλώνους 500 και μιά χαρά θα έπερνα πάλι κλώνο (όλα δείχνουν FTA προγράμματα λέμε :) ).

Αν κανείς έχει πρόβλημα με το dreambox του να στείλει πμ.

Φιλικές τιμές για τα άτομα του forum (*)

Φιλικά,

Χρήστος

(*) Τιμοκατάλογος 2009:

Επισκευή DMxxx: 2 πίτα γύρο απόλα.

Επισκευή DMxxxx: 2 πιτα γύρο απόλα και coca cola.

Επισκευή τροφοδοτικών: καφέ έως coca cola.

Πιστώσεις δεν γίνονται, τα ανταλλακτικά τα αγοράζετε μόνοι σας :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

να κανω κι εγω μια ακομα ερωτηση μιας και πιασαμε κουβεντα για την ποιοτητα...

στον 500αρι (γνησια μαϊμου!!), βλεπω οτι το τηλεχειριστηριο για να 'πιασει' πρεπει να φτασει πολυυυυυυυυ κοντα (κοντα 1 μετρο) στον δεκτη.

Ειναι φυσιολογικο? ετσι συμβαινει και στις αλλες μαϊμουδες?

ή μηπως εχουν πεσει οι μπαταριες του χειριστηριου?? (μολις τον εχω παρει, και εβαλα ο,τι μπαταριες βρηκα μπροστα μου)

Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω μια ακομα ερωτηση μιας και πιασαμε κουβεντα για την ποιοτητα...

στον 500αρι (γνησια μαϊμου!!), βλεπω οτι το τηλεχειριστηριο για να 'πιασει' πρεπει να φτασει πολυυυυυυυυ κοντα (κοντα 1 μετρο) στον δεκτη.

Ειναι φυσιολογικο? ετσι συμβαινει και στις αλλες μαϊμουδες?

ή μηπως εχουν πεσει οι μπαταριες του χειριστηριου?? (μολις τον εχω παρει, και εβαλα ο,τι μπαταριες βρηκα μπροστα μου)

Eίχα το ίδιο πρόβλημα με ένα δέκτη ... αλλά τελικά είχε πρόβλημα το ματάκι από μέσα ...

τσέκαρε αν είναι σωστά ευθυγραμμισμένο .... εμένα έβλεπε στα περιστέρια .....:nada::nada::nada:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά σας!

Εχώ ένα πρόβλημα με ένα DM7020 που ξαφνικά είναι λίγο περήφανο στο ποια κανάλια πιάνει, πιθανώς λόγω βλάβης.

Το έχω ποστάρει εδώ:

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=61896

Μπορείτε να ρίξετε μία ματιά γιατί ύστερα από 10 ώρες δοκιμών είμαι στο πρόθυρα :suicide:;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρα,

Ειμαι νεος στο forum και μπηκα με αφορμη τα σχολια και τις τοποθετησεις για το dreambox.

Θελω ομως να στειλω καποιο pm και δεν μπορω. Τι πρεπει να κανω ;

Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με την λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δε μου λέτε ρε αγαπούλες. Άν έχεις πάρει το Dm600 και δεν έχεις serial port για το flashαρισμα εκτός του να το κάνεις υπόθετο τι άλλο μπορείς να κάνεις για να το φλασάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε κουμπάρε. Η dreambox λέει ότι απαιτείται serial cable. Αν υπάρχει κάποια ματσακωνιά που κάποιος την ξέρει ευχαρίστως να την ακούσω...

Serial port εν έτει 2009. FFS

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.