Jump to content



The Dreambox Corner


dubber

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Μεχρι κ πριν 1 μηνα ηταν ετσι. Για καποιο λογο εβγαλαν ολα τα cams απο τους server.

Kατεβασε το dreamboxedit και περασε το ειτε απο εκει, ειτε ανεβασε το tar.gz αρχειο στο /temp και μεσα απο το Blue menu του δεκτη κα το κανεις install.

Link to comment
Share on other sites

Τι κατάληξη πρέπει να έχουν τα αρχεία για να τα κάνω manual install?

(*.ipk *tar.gz ) και εφόσον τα βάλω στο /tmp απλά τα επιλέγω μέσω του manual install menu ή πρέπει να εγακαστήσω μέσω telnet?

Link to comment
Share on other sites

Τι κατάληξη πρέπει να έχουν τα αρχεία για να τα κάνω manual install?

(*.ipk *tar.gz ) και εφόσον τα βάλω στο /tmp απλά τα επιλέγω μέσω του manual install menu ή πρέπει να εγακαστήσω μέσω telnet?

Η κατάληξη πρέπει να είναι *.tar.gz τα πετάς μέσα στο temp με ftp και μετά από blue panel κάνεις manual install. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή και να βγάλω μια άκρη (όποιος μπορεί να βοηθήσει τον ευχαριστώ)

Έχω DM500s (κλώνο) και έχω φορτωμένο Gemini 4.1.

Χρειάζεται να κάνω κάποια αναβάθμιση ως προς το Gemini? Με αυτή την έκδοση δεν έχω κάποιο πρόβλημα (δεν ξέρω και τι πρόβλημα θα μπορούσα να έχω)

Θέλω να περάσω κάποιο emulator για να διαβάζει την κάρτα, καθώς από οτι ξέρω με το common interface αυτό δεν είναι δυνατόν.

Περιμένω οδηγίες τι μπορώ να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα απο emu (ασε που ειναι παρανομα αν δεν προσεξεις)

Απλά την κάρτα θέλω να διαβάσω, όπως έκανα μέχρι τη στιγμή που χρειάστηκε να κάνω reset το dream! Δεν είπα ουτε εννοούσα κάτι παραπάνω! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας

εχω και εγω ενα DM800HD και κατι συμβαινει μετα το Booting δεν διαβαζει τιποτα ουτε το τηλεχεισριστηριο ακουει

τυφλωθηκε και κουφαθηκε έχεις καμμια λύση?

στείλε μου μηνυμα

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

ανοιge , εγκαθιστω νεο image αλλα τιποτα

μετα το booting μου δειχνει η οθονη του dreambox την ωρα και κατι ακαταλαβηστηκα cc.. και δεν ακουει ουτε βλεπει το τηλεχειριστηριο στην τηλεοραση μου δεχνει την φωτο του image και οτι φορτωνει το αφησα κανα δυο μερες να φορτωσει αλλα τζιφος τι να κανω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.