Jump to content



Ποικιλία και διαθεσιμότητα προιόντων ΠΛΑΙΣΙΟΥ


perp

Recommended Posts

το θεμα μάλλον αργησατε να το πάρετε χαμπάρι έχει ένα μήνα που το πλαίσιο δεν ενημερώνει το site. Συγκεκριμένα πριν καμια 30-35 μέρες εβλεπα για κάρτα ήχου και το πλαίσιο είχε μόνο 3 επιλογές. Το ίδιο και ηχεια λείπουν ολόκληρες σειρές.

Στο κατάστημα στην καλαμαρια όμως που πήγα υπήρχαν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Παιδιά μπερδεύεται 2 τελειώς ξεχωριστές έννοιες.

Τα καταστήματα και την κεντρική αποθήκη.

Το site είναι εικόνα της αποθήκης προς τα έξω.

Το τι υπάρχει στο καταστήμα μόνο στο κατάστημα το ξερουν

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς ότι λέει ο dellman!!

To eshop έχει ελάχιστο απόθεμα σε καταστήματα αφού όπως λέει και το όνομά του είναι eshop.

Το Πλαίσιο όμως λειτουργεί πέρα από e-shop και ως κανονικό κατάστημα με τα περισσότερα προιόντα που φέρνει να είναι ετοιμοπαράδοτα σε καταστήματα οπότε λογικό πολλές φορές κάποια πράγματα να έχουν εξαντληθεί στην αποθήκη και να υπάρχουν διαθέσιμα σε κάποιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

απειρες παραγγελιες το τελευταιο 6μηνο που παντα καταληγουν στο κλασικο μεηλ "παρακαλουμε επικοινωνηστε μαζι μας".

απο οσο ξερω (και μπορει να ξερω λαθος) το Πλαισιο δεν εχει 1 αποθηκη,και για αυτο πολλες φορες τα προιοντα ερχονται με περισσοτερα του ενος δελτια αποστολης.

αυτο με το διαθεσημο στοκ ειναι επιβεβλημενο για καθε ΣΟΒΑΡΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αφου περιμενα 2 βδομαδες ακυρωσα την παραγγελια μου γιατι κανεις δεν ηξερε αν θα εχω το pc μου σε 1 βδομαδα ή 2 μηνες!!!! Με πηραν και 2 φορες τηλ και μου ειπαν αν θελω να αλλαξω την παραγγελια μου. Eμ, ειχαν 2 στα 10 πραγματα που παραγγειλα ολα τα αλλα αναμενονταν. Μεσα σε 2 βδομαδες ηρθε το 3ο. Τελικα παραγγειλα απο e-shop:P

Link to comment
Share on other sites

Προχτες και σημερα που πηγα στο πλαισιο στην μεταμορφοση ειναι αδειο!2ος οροφος με τα hw εχει 10 κιτ μνημες,5 επεξεργαστες και 10 σκληρους...Γινεται και ενας ψιλοχαμος γιατι 3 παλικαρια πρεπει να εξυπηρετησουν 30 ατομα...

Για το στοκ χαουζ απεναντι να μην πω για τις κουτες που εχει γινει παραλαβη 1-1,5 μηνα και ακομα εκει ειναι...

Για κλεισιμο το πανε lol ?Αν ειναι να κανουμε καναν ερανο να το ξαναστησουμε το μαγαζι:cry::haha:

Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα τηλεφωνα στα κεντρικα και ρωτησα διαθεσιμοτητα SSD στη θεσσαλονικη. Μου λενε δεν υπαρχει τπτ σε κανενα καταστημα στα γρηγορα, πηγαινοντας το ιδιο απογευμα εχει ΟΛΗ τη γκαμα (στη καλαμαρια). Πριν κανα μηνα παραγγελνω μια 4850 connect με παραδοση 24ωρων , σε 20 λεπτα μου απαντανε οτι θα ειναι διαθεσιμη σε 10 μερες ενω την ιδια ωρα εγραφε πως ειναι διαθεσιμη σε 24ωρες.

Link to comment
Share on other sites

31/3/2008 παρηγγειλα καποια κομματια hardware για την εταιρεια,παραδοθηκαν και πληρωθηκαν ολα την επομενη μερα,εκτος απο μια μητρικη που περιλαμβανεται στο τιμολογιο,δεν παραδοθηκε ποτε και φαινεται οτι την χρωσταμε

Απο τοτε με εχουν παρει 10 φορες τηλεφωνο απο το B2B να τους δωσω παραγγελια και αλλες 10 φορες τους εχω παρει εγω(εχω μιλησει μεχρι και με τους...παρκαδορους) και δεν μπορουν να "δουν" οτι στην αποθηκη εχουν μια Χ μητρικη παραπανω,που σημαινει οτι απο καποιον πελατη λειπει αυτη η Χ μητρικη(πχ φεραμε 100 Χ μητρικες,εχουν πουληθει 90 με βαση τα επισημα παραστατικα που εχουν κοπει και εχουμε στην αποθηκη 11 αντι για 10....κατι δεν παει καλα...)

Κατα την τελευταια επικοινωνια μας προ δεκαημερου,τους ενημερωσα οτι μπορουν να μας διαγραψουν απο το πελατολογιο τους :hi:

ΥΓ τα γραφω ολα αυτα γιατι καποιοι μιλησαν για real time ενημερωση του site με βαση το διαθεσιμο στοκ :sarcastic: και οχι για να παρεμβει καποιος απο τους γνωστους-αγνωστους και να γινει η δουλεια μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπερδεύεται 2 τελειώς ξεχωριστές έννοιες.

Τα καταστήματα και την κεντρική αποθήκη.

Το site είναι εικόνα της αποθήκης προς τα έξω.

Το τι υπάρχει στο καταστήμα μόνο στο κατάστημα το ξερουν

Ερωτηξις

H διαθεσιμοτητα που εχει το καθε καταστημα ,δεν φαινεται απο τα υπολοιπα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την Παρασκευή παρήγγειλα τηλεφωνικά τις μνήμες Corsair 6GB DDR3-1600 Ram Kit (3 x 2GB, PC3 12800, 8-8-8-24, TR3X6G1600C8D) οι οποίες έκαναν την εμφάνιση τους στο site για λίγες ωρες και ζήτησα τα τις παραλάβω απο το υποκατάστημα του Αλίμου .

Ο υπάλληλος που μου έδωσε αριθμό προσφοράς, ειπε οτι την Δευτέρα το πρωί η παραγγελία θα είναι διαθέσιμη.Την Δευτέρα το μεσημέρι πηγα να παραλάβω τις μνήμες και μετα απο 15 λεπτά ψάξιμο με τον υπάλληλο του καταστήματος ενημερώθηκα οτι οι μνήμες δεν ηταν ποτε διαθέσιμες και οτι απλά ο υπάλληλος στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν ειχε κοιτάξει το απόθεμα, προτού με στείλει τσάμπα στο κατάστημα, να περιμένω κάτι το οποίο δεν υπήρχε από την στιγμή που το παρήγγειλα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εριξα την παραγγελία των 650€... αυριο περιμένω το πολυμηχάνημα Epson PX800FW, μεθαύριο τον 1ΤΒ σκληρό και εν αναμονή για τα Ζ5500...

Το παλικάρι που μίλησα στο τηλέφωνο ητανε σαφής οτι για τα ηχεία μπορεί να περιμένω και 10 μέρες... για να δούμε... απο την άλλη ειναι σπαστικο να περιμένεις για κάτι, ενώ στο Πλαίσιο Βουλιαγμένης που πήγα το πρωί είχανε 4 συσκευασίες Ζ5500 που περίμεναν αγοραστή. :hm:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πολλοι σε αυτο το forum δουλευουν στο πλαισιο ή και αλλου. No offence αλλα το πλαισιο με κοροιδευε με τον προηγουμενο υπολογιστη μου. Μου καηκε η μητρικη 2-3 φορες, το τροφοδοτικο το ιδιο. Μου λεγανε απειρα ψεμματα και οταν αρχισα να καταλαβαινω λιγα απο Η/Υ συνειδητοποιησα οτι μου βαζανε προφανως μεταχειρισμενα οταν το γυριζα πισω με εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω πως οταν ζητησα καποια φορα αναβαθμιση στις ΡΑΜ μου εβαλαν ο τι ναναι ενω τους ειχα ζητησει μια απο τις ιδιες που ειχα μεσα και επρεπε να το ανοιξω απο μονος μου να δω τι παιζει ετσι απο περιεργεια. Ασε που αν τους ζηταγες το κουτι απο τα εξαρτηματα που σου αλλαζαν δεν υπηρχε ποτε...sorry ισως λιγο off topic αλλα τα εχω παρμενα καιρο τωρα:whip:

Link to comment
Share on other sites

για μένα κακώς συνδέεται το site με τα καταστήματα, όταν είναι 2 διαφορετικοί κόσμοι... έχουν και αυτή την απάτη με τα web offer που είναι ότι πιο εκνευριστικό υπάρχει, σε σημείο που πλέον έχω σταματήσει να κοιτάω τιμές πλαισίου απο internet...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.