Jump to content



Ποικιλία και διαθεσιμότητα προιόντων ΠΛΑΙΣΙΟΥ


perp

Recommended Posts

Σορρυ μαν, αλλα ολα τα παραπανω ειναι να χαμε να λεγαμε.

Και τι με νοιαζει εμενα????

Εγω θελω να αγορασω κατι και βλεπω οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.

Αυτο ειναι το γεγονος. Το αν κανουν ή οχι απογραφη για τα επομενα 50 χρονια ποσως

με ενδιαφερει. Ειμαι πελατης ο οποιος ερχομαι να τα σκασω, γιατι βλεπεις εγω τελειωσα πιο νωρις την απογραφη και θελω εξυπηρετηση, που δεν υπαρχει.

So simple...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

η χρηματιστηριακή απόδοση μιας μετοχής της εταιρίας δεν αντικατοπτρίζει απαραίτητα την απόδοση της λειτουργίας της (ειδικά τώρα που το χρηματιστήριο έγινε πάλι ρουλέτα)

that said, να προσθέσω σε αυτό που είπα πριν,προσωπικά δικαιολογώ αρκετά αυτή τη περίοδο λόγω απογραφής, αστάθειας της αγοράς και της οικονομικής αβεβαιότητας. Πάραυτα εξακολουθώ να πιστεύω οτι είναι τενεκέδες ξεγάνωτοι στο πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα 32.5% πτώση δεν είναι άνευ σημασίας, ειδικά στον τομέα εμπορίου της τεχνολογίας, το οποίο έχει άνοδο στην Ελλάδα... αλλά 1/3 της τιμής σε 22,05εκ μετοχές σε ένα χρόνο, είναι πολλά τα λεφτά, Άρη... τους έκατσε και η στραβή με το κάψιμο του πιο επικερδούς καταστήματος της αλυσίδας στην Στουρνάρη και μάλιστα περίοδο εορτών που γίνονται οι μεγαλύτεροι τζίροι, διαμαρτυρόμαστε και μεις γιατί δεν βρίσκουμε τι να ψωνίσουμε... panic...

Murphy ή Newton...? :look:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα 32.5% πτώση δεν είναι άνευ σημασίας, ειδικά στον τομέα εμπορίου της τεχνολογίας, το οποίο έχει άνοδο στην Ελλάδα... αλλά 1/3 της τιμής σε 22,05εκ μετοχές σε ένα χρόνο, είναι πολλά τα λεφτά, Άρη... τους έκατσε και η στραβή με το κάψιμο του πιο επικερδούς καταστήματος της αλυσίδας στην Στουρνάρη και μάλιστα περίοδο εορτών που γίνονται οι μεγαλύτεροι τζίροι, διαμαρτυρόμαστε και μεις γιατί δεν βρίσκουμε τι να ψωνίσουμε... panic...

Murphy ή Newton...? :look:

Navier-Stokes...

...ρευστά τα πράματα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικώς υπάρχει φαίνεται να υπάρχει κάποια έλλειψη σε κάποια προιόντα κακά τα ψέματα.

Π.χ 4870/512 αναμένεται,4870/1024 δεν υπάρχει,λίγα μοντέλα για s1366.Δε ξέρω ίσως να τυχαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικώς υπάρχει φαίνεται να υπάρχει κάποια έλλειψη σε κάποια προιόντα κακά τα ψέματα.

Π.χ 4870/512 αναμένεται,4870/1024 δεν υπάρχει,λίγα μοντέλα για s1366.Δε ξέρω ίσως να τυχαίνει.

Λες ε; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμοτητα & ποικιλια... δυο απο τα σοβαρα μειονεκτηματα του Πλαισιου και ενας λογος που δουλευει το eshop.

αυτό ακριβώς γίνεται..Το πλαίσιο καταρχήν είναι οτι καλύτερο πιστεύω υπάρχει σε aftersales ΑΛΛΑ κατα τα άλλα πάσχει σε πολλούς τομείς.

Το E-shop φυαικά μπαίνει σφήνα και κερδίζει πελάτες..Ο μόνος λόγος που έχω ψωνίσει απο e-shop ήταν οτι δεν έβρισκα αυτό που έψαχνα στο Πλαίσιο..

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ μαν, αλλα ολα τα παραπανω ειναι να χαμε να λεγαμε.

Και τι με νοιαζει εμενα????

Εγω θελω να αγορασω κατι και βλεπω οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.

Αυτο ειναι το γεγονος. Το αν κανουν ή οχι απογραφη για τα επομενα 50 χρονια ποσως

με ενδιαφερει. Ειμαι πελατης ο οποιος ερχομαι να τα σκασω, γιατι βλεπεις εγω τελειωσα πιο νωρις την απογραφη και θελω εξυπηρετηση, που δεν υπαρχει.

So simple...

αυτό το "πελάτης έρχομαι να τα σκάσω απαιτώ και θέλω τα πάντα" το έχουμε παρεξηγήσει πολύ στην Ελλάδα..αλλά φυσικά αυτη την νοοτροπία έχουν υοθετήσει οι Ελληνες..

Το πλαίσιο φέρνει αυτά τα προιόντα αν θές ψωνίζεις απο κει αν οχι βάλε τα λεφτουδάκια σου σε άλλο μαγαζί..

Δεν στο λέω προσωπικά απλά αφορμή πήρα απο αυτό που έγραψες..Γενικά για την αντίληψη μας μιλάω συμπεριλαμβανομένου κι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Η διαθεσιμότητά τους έχει φτάσει σε επικίνδυνο σημείο, δες τε το site. Phenom τίποτα, καρτες γραφικών? τραγική η κατάσταση, 9800gtx 1 μοντέλο, gtx260 μια και όχι η 216, από κεί και πάνω χάος. είναι εικόνα της μεγαλύτερης Αλυσίδας της Ελλάδας? Να σας πώ την αλήθεια μόνο αυτούς εμπιστεύομαι και ανησυχώ έντονα για την πορεία τους, προφανώς έχουν έλειψη ρευστού. Αν διαλύσουν καήκαμε :(

Link to comment
Share on other sites

ισως εχουν μικρη διαθεσιμοτητα σε μερικα προιοντα,για να κρατανε κατω τις τιμες λογω ανταγωνισμου.

αυτο μου φαινεται πιο λογικο.

αυτο που με ενοχλει ομως ειναι που δεν ανανεωνουν το site .

το εχεις?οχι .γραφτο οτι δεν υπαρχει,μη περιμενω τσαμπα,να παρω κατι αλλο

το εχεις?ναι.γραψε ναι

Link to comment
Share on other sites

αυτό το "πελάτης έρχομαι να τα σκάσω απαιτώ και θέλω τα πάντα" το έχουμε παρεξηγήσει πολύ στην Ελλάδα..αλλά φυσικά αυτη την νοοτροπία έχουν υοθετήσει οι Ελληνες..

Το πλαίσιο φέρνει αυτά τα προιόντα αν θές ψωνίζεις απο κει αν οχι βάλε τα λεφτουδάκια σου σε άλλο μαγαζί..

Δεν στο λέω προσωπικά απλά αφορμή πήρα απο αυτό που έγραψες..Γενικά για την αντίληψη μας μιλάω συμπεριλαμβανομένου κι εμένα.

Η αντιληψη η δικη μου ειναι ετσι γιατι απευθυνομαι υποτιθεται στο μεγαλυτερο καταστημα πληροφορικης στην Ελλαδα.

Το μεγαλυτερο καταστημα που προσπαθει με οποιονδηποτε τροπο ή μεσω, να κρατησει τους τζιρους στον Θεο και τους μισθους στον πατο.

Αυτο ειναι το κατακριτεο. Οτι ναι μεν εχω στο site τα παντα, αλλα διαθεσιμοτητα μηδεν.

Αυτη ειναι η ξεφτιλα τους.

Link to comment
Share on other sites

plaisio points γιατί δεν ανοίγουν να επεκταθουν

Aυτο αναρωτιεμαι και εγω και πραγματικα δεν μπορω να δω το ρισκο της ολου εγχειρηματος , τετοιο δηλαδη που να ειναι αποτρεπτικο.(αποκλειω φυσικα την περιπτωση να μην το εχουν σκεφτει..:rofl:) .Βεβαια για να σταθεις σε αυτη τη περιπτωση θα πρεπει να εχεις τουλαχιστον την ιδια ποικιλια με τους ανταγωνιστες σου ...

Εγω παντως θα τις μοιραζα τις αγορες μου σε μια τετοια περιπτωση.Πιθανοτατα να με κερδιζε και τελειως το πλαισιο..:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πέρα από την διαθεσημότητα με χαλάει πολύ - μα πάρα πολύ αυτό που και καλά βάζει εκπτώσεις σε 5 πράγματα μόνο και αυτές αστείες (πχ το HP DV5-1160ev Plus από 1109 ΜΟΝΟ 1069 (3,3 % μείωση) --> http://www.plaisio.gr/sales.aspx). Αν δεν βγαίνεις ρε φίλε μην βάλεις τίποτα γιατι είναι σαν να κοροίδευεις τον κόσμο. :TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.