Jump to content


Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

Οταν ειναι να φτιαξουμε 3 ιδιες φωτο με διαφορετικο exposure time , τοτε οι διαδικασιες ποιες ειναι ;

Απλως παιρνουμε τη φωτο οπως βγηκε απο τη μηχανη και αλλαζουμε απλως το Exp.time η επεξεργαζομαστε και μετα κανουμε και το +1 0 -1 ?

μια προσπαθεια που εκανα σημερα..

th_DSC_0035__0___filtered.jpg

Link to comment
Share on other sites

διορθώθηκε :)

Ιάσωνα, απ'ότι κατάλαβα μιλάς για hdr από ένα αρχείο raw. Σε αυτήν την περίπτωση, εγώ, συνήθως αλλάζω απλώς το exposure time.

Ένα ακόμα πρόγραμμα για hdr (πέρα από το photomatix και το photochop) που βρήκα, και μ'άρεσε τόσο σαν εφαρμογή όσο και το αποτέλεσμα που έδινε είναι το Dynamic Photo HDR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

όμορφο HDR Ζαννή :)

Να και μία δική μου προσπάθεια για τη φωτογραφία του performer (του οποίου θα προτείνω κι εγώ, μαζί με τον ΝΤG, να χρησιμοποιεί RAW format. Τσάμπα το πλήρωσες? ;))

a8j2le02huc4fuf108qc_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

όμορφο HDR Ζαννή :)

Να και μία δική μου προσπάθεια για τη φωτογραφία του performer (του οποίου θα προτείνω κι εγώ, μαζί με τον ΝΤG, να χρησιμοποιεί RAW format. Τσάμπα το πλήρωσες? ;))

a8j2le02huc4fuf108qc_thumb.jpg

με PS την κανεις hdr ή photomatix?

εχουν διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.