Jump to content



Ομαδική Αγορά Calibration Tool #2


FLO

Recommended Posts

Συγνώμη man αλλά δεν είναι καθόλου έτσι.Το ότι πληρώσαμε κάτι φτηνά δεν σημαίνει ότι δεν πειράζει.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι εμενα προσωπικα δεν με εκανε να σκασω το ολο θεμα.... εχω πολυ σοβαροτερα πραγματα να στεναχωριεμαι παρα το καλιμπριστιρι που χαθηκε και μου κοστισε 10€.

Εννοειταιι οτι με πειραξε....απλα καταλαβε πως το λεω το ¨δεν πειραζει¨.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ο Dubber δεν έρχεται ο ίδιος να υποστηρίξει τον εαυτό του περί πονηρών μηνυμάτων (εφόσον φοράει παντελόνια) και πρέπει να τον κυνηγάμε σε άλλα forums που είναι ενεργός. Δεν θα του πάρει πάνω από 5 λεπτά να εξηγήσει από πλευράς του.

Το ότι είναι inactive εδώ δε μου λέει τίποτα. Ίσα ίσα που αν αυτό που υποστηρίζει είναι αλήθεια, δηλαδή δεν το παρέλαβε ποτέ τότε το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να κάνει είναι post στο thread και να το αναφέρει, όχι να λακίσει.

My 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν υπαρχει tracking number...το ελαβα 2 φορες, τη πρωτη το ελαβα απλό και το στειλα συστημενο, τη δευτερη που το στειλα στον dubber το στειλα με απλο ταχυδρομειο...αρα υπαρχουν 3 περιπτωσεις, και η μια ειναι οτι ισως χαθηκε :nothing:

παντως ακομα και συστημενο να το ειχα στειλει, δε νομιζω να μπορουσα να βρω την αποδειξη και το tracking number, εχει περασει ΠΑΡΑ πολυς καιρος... 8 μηνες σχεδον...το ειχα στειλει μεσα στον μαρτιο, οταν ειχα κανει το ποστ στη προηγουμενη σελιδα.

Ειμαι κατα 90% σιγουρος, οτι και με απλο ταχυδρομιο να το στειλεις, υπαρχει tracking number, το οποιο αναγραφεται πανω στην αποδειξη που σου δινουν τα ελτα. Τουλαχιστον εγω, για οτι εχω στειλει σε πωλησεις, παντα το κοιταω... Με αυτο το tracking number μπορεις να ελεγξεις στο site των ελτα που βρισκεται το δεμα σου. Και επισης ηταν υποχρεωση σου, να ελεγξεις οτι το ελαβε ο επομενος, και οχι να πεταξεις το tracking number πριν βεβαιωθεις οτι το ελαβε. Και αυτο επρεπε να το κανεις πριν περασει ο "ΠΑΡΑ πολυς καιρος"

το ποστ βρισκεται στη προηγουμενη σελιδα και το εγραψα πριν 3 μηνες.

να τα ξαναπω μηπως για να τα εμπεδωσεις crio?

Νομιζω πως οι ειρωνιες περισσευουν, ιδιαιτερα αφου εχεις ευθυνη στην "πατατα" που εγινε. Απο την στιγμη που δεν εχεις κρατησει το tracking number, δεν μπορεις να αποδειξεις τπτ, οποτε ο καθενας μπορει να σκεφτει οτι θελει. Δεν νομιζω να σε παιρνει να ειρωνευεσαι κιολας...

Κανεναν απο εδω δεν νομιζω να τον νοιαξουν τα 10 ευρω. Το θεμα ειναι οτι χαθηκε ενα εργαλειο που θα το χρησιμοποιουσε ο καθενας μας μια φορα τον χρονο και αν, και τωρα αν καποιος θελει να ξανακαλιμπραρει, θα πρεπει να μπει εκ νεου σε ιστοριες, να κανονιστει ομαδικη, να παει σε τραπεζα να στειλει τα λεφτα και οτι αλλο χρειαζεται. Και επισης πλεον λογικο να υπαρχει και ο φοβος, οτι παλι τα ιδια θα γινουν...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατα 90% σιγουρος, οτι και με απλο ταχυδρομιο να το στειλεις, υπαρχει tracking number, το οποιο αναγραφεται πανω στην αποδειξη που σου δινουν τα ελτα.

επιβεβαιωνω οτι υπαρχει αριθμος πανω στην αποδειξη που σου δινουν!

Κανεναν απο εδω δεν νομιζω να τον νοιαξουν τα 10 ευρω. Το θεμα ειναι οτι χαθηκε ενα εργαλειο που θα το χρησιμοποιουσε ο καθενας μας μια φορα τον χρονο και αν, και τωρα αν καποιος θελει να ξανακαλιμπραρει, θα πρεπει να μπει εκ νεου σε ιστοριες, να κανονιστει ομαδικη, να παει σε τραπεζα να στειλει τα λεφτα και οτι αλλο χρειαζεται. Και επισης πλεον λογικο να υπαρχει και ο φοβος, οτι παλι τα ιδια θα γινουν...

Αυτο με εκφραζει και μενα απολυτα!! :T:

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι αν υπαρχει, δεν τον κρατησα. Εκεινο το διαστημα επερνα/εστελνα αρκετα δεματα, δεν κρατουσα τις αποδειξεις πηραν ολες ποδι. Ας νομιζει ο καθενας οτι θελει, εγω παντως το στειλα κανονικοτατα, δε μπορω να πω τιποταλλο :/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.thelab.gr/pwliseis/monitor-i-tv-calibrator-spyder3-express-91174.html

Μηπως τα ατομα της ομαδικης να μαζευτουμε να παρουμε το παραπανω? Για να κανουμε την δουλεια μας ρε αδερφε και να μην πρηζουμε τα παιδια της 1ης ομαδικης... Ποσο να μας βγει? 5-7 euro το ατομο. Απο το να μην εχουμε τπτ, καλο θα ηταν να δωσουμε αλλα 5 ευρω (συνολο 15 δλδ) και να κανουμε την δουλεια μας. :T:

Απλα αν ειναι πρεπει να το κανουμε γρηγορα, για να προλαβουμε την αγγελια. Εγω λεω αμα μαζευτουμε 7 ατομα και πανω, να το παρουμε και τα κανονιζουμε και με τους υπολοιπους. Τι λετε? Γρηγορη απαντηση please...

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι καλο και γω μεσα ειμαι! καποιος που γνωριζει ας το ψαξει το θεμα

edit

αρκει να μην το χασουμε παλι

edit2

δηλωσα ενδιαφερον στην αγγελια για να πιασουμε σειρα! οποτε ας αποφασισουμε μεχρι αυριο αν ειναι δυνατον.

Link to comment
Share on other sites

αν γινει κινηση για αγορα νεου,το οποιο θα καλυπτει και τηλεορασεις πλασμα,ειμαι κ εγω μεσα...

απλα η κινηση για αγορα νεου,καλυτερα να μην γινει εν θερμω επειδη ετυχε να σκασει μια αγγελια..

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνετε νέο θέμα (να καθαρίσει από τους #2 χρήστες) και είναι μέχρι 10 άτομα για κάτι μέχρι 150Ε ή μέχρι 15 άτομα και 300Ευρώ που να καλυμπράρει και εκτυπωτές τότε μέσα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

αν κανει και εκτυπωτη ειμαι μεσα και εγω

αν δεν, παλι μεσα ειμαι λογικα :p

Μοναχα που θα πρεπει να ειναι ανταξιο ή καλυτερο του προηγουμενου...

Οποιος εχει χρονο ας το κοιταξει και να ενημερωσει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να μην το χάσουμε για μήνες και να μην ξέρουμε πού είναι είμαι κι εγώ μέσα. Απλά θα το θέλω το αργότερο σε 1,5 μήνα από όταν αγοραστεί (Δε με νοιάζει δηλαδή να είμαι πρώτος αλλά δε θα κάτσω να περάσει από κάθε μπατζανάκη κάποιου συμμετέχοντα μέχρι να έρθει στα χέρια μου)

Επίσης καλό θα είναι να είμαστε όλοι από Αθήνα και περίχωρα για να μην μπλέκουμε με ιστορίες για αγρίους και ΕΛΤΑ.

Αλέξανδρος

ΥΓ αν τελικά παίξει, δεν έχω πρόβλημα να πάω εγώ Γέρακα ακόμη κι αν είναι για να μην το χρησιμοποιήσω εγώ πρώτος αλλά να το παραδώσω σε κάποιον άλλο που το βιάζεται περισσότερο)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ξεθάβω λίγο το θέμα καθώς προσπαθώ να βρω όσες περισσότερες γνώμες γίνετε από άτομα τα οποία έχουν κάνει calibration στην οθόνη τους, αν μπορείτε παρακαλώ περάστε από εδώ να πείτε αν είδατε διαφορά στην οθόνη. Τy

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.