Jump to content


O κυριότερος λόγος που δεν παίρνετε SSD;


TheLab

O κυριότερος λόγος που δεν παίρνετε SSD  

867 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ίσως χάσει την εγγύηση αν έχει κάνα αυτοκόλλητο,αν και είχε μόνο στον επεξεργαστή και στην motherboard το δικό μου.

Κάνε κάτι άλλο,δες σε κάνα πρόγραμμα τι μοντέλο δίσκο έχεις και ψάχτον να δεις τι είναι,που Sata είναι είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply
Ίσως χάσει την εγγύηση αν έχει κάνα αυτοκόλλητο,αν και είχε μόνο στον επεξεργαστή και στην motherboard το δικό μου.

Μπα. Είμαι σίγουρος πως δεν έχει. ;)

Κάνε κάτι άλλο,δες σε κάνα πρόγραμμα τι μοντέλο δίσκο έχεις και ψάχτον να δεις τι είναι,που Sata είναι είμαι 100% σίγουρος.

Κι αυτό γίνεται.

Πάντως, η λύση του να ανοίξει το καπάκι και να το δει δεν παύει να είναι λιγότερο χρονοβόρα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Στο Device manager πήγαινε View->Devices by connection

Ο κόμβος στον οποίο είναι ο δίσκος σου δείχνει αν είναι σε SATA ή IDE

Σε εμένα είναι στο

ACPI x64 PC based PC -> Microsoft ACPI Compliant system -> PCI bus -> Standard AHCI 1.0 Serial Ata Controller ->ATA Channel 0

post-11716-1416074179,2685_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Στο Device manager πήγαινε View->Devices by connection

Ο κόμβος στον οποίο είναι ο δίσκος σου δείχνει αν είναι σε SATA ή IDE

Σε εμένα είναι στο

ACPI x64 PC based PC -> Microsoft ACPI Compliant system -> PCI bus -> Standard AHCI 1.0 Serial Ata Controller ->ATA Channel 0

SATA ή PATA μάλλον εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.