Jump to content



Overclocking Core i7 (D0)


wacko_gr

Recommended Posts

πριν 5 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Σπέρες παίδες νομίζω ότι ο 920 ξεκίνησε να δείχνει σημάδια κοπώσεως ....

πρώτο σημάδη σήμερα στα καλά καθούμενα έκανε Undeclock όταν μπήκα στο bios είπε και καλά είχε απετύχει το O/C που είχα κάνει

έφαγα 2 ώρες και στα 4GHz δεν έχει ξανακάτσει με την μέγιστη γνωστή τάση που ήξερα παραπάνω δεν δοκιμάζω ...

τώρα τον γύρισα stock και δουλεύει όλα μια χαρά  .....

 

Χριστούγεννα 2009 με Χριστούγεννα 2015 = 6 ολόκληρα χρόνια Ο/C στα 4GHz , άντεξε πολύ ....

 

edit

αν θέλει η Intel μπορεί να τον πάρει πίσω αρκεί να δώσει κανέναν i7-5960X μαζί με Mobo και Ram :p

Τσέκαρε μία άν η μπαταρία της μητρικής είναι εντάξει. Δοκίμασε και μια reset to defailts από BIOS.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, hurin said:

Τσέκαρε μία άν η μπαταρία της μητρικής είναι εντάξει. Δοκίμασε και μια reset to defailts από BIOS.

στα reset fail - safe το έχω σκίσει το μηχάνημα, απλά για κάποιον λόγο δεν μπορεί να κλειδώσει εκεί που κλείδωνε στα 4Ghz

 

σε stock ρυθμίσεις δουλεύει πένα reset fail-safe ---- > achi οι σκληροί ----> και profile οι μνήνες ...

by the way θα πάρω καινούργιο μπατερικό αύριο να δοκιμάσω ξανά ...

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Just wtf ....

Μπαταρία αγοράστηκε ... του πέταξα τις ρυθμήσεις όπως παλιά όλα οκ :happy:    (mind blowing τι μπορεί να κάνει μια τόση δα μπαταρία !)

ωραία θα αντέξει άλλα χρόνια 4Ghz :p

Ευχαριστώ hurin

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Just wtf ....

Μπαταρία αγοράστηκε ... του πέταξα τις ρυθμήσεις όπως παλιά όλα οκ :happy:    (mind blowing τι μπορεί να κάνει μια τόση δα μπαταρία !)

ωραία θα αντέξει άλλα χρόνια 4Ghz :p

Ευχαριστώ hurin

 

 

Μην βιάζεσαι να ξεγράψεις τον γερόλυκο, έχει πολλά να δώσει ακόμα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Just wtf ....

Μπαταρία αγοράστηκε ... του πέταξα τις ρυθμήσεις όπως παλιά όλα οκ default_happy277.gif&key=1af9d0d6c4981698d95dc883e4a04ad55dd89c5c7addfa6c1031a27fc8274a6a    (mind blowing τι μπορεί να κάνει μια τόση δα μπαταρία !)

ωραία θα αντέξει άλλα χρόνια 4Ghz [emoji14]

Ευχαριστώ hurin

 

Εγώ έχω ένα D0 απ το 2009 στα 4 Ghz στα 1.31v και πήγαινε τέλεια μέχρι την περασμένη εβδομάδα που αναβάθμισα σε xeon x5650 (6core)στα 4Ghz πάλι με 1.27v.

θα δω πόσα θέλει για 4.4Ghz...

Ο D0 κρατήθηκε για backup CPU... Άνετα δίνει αλλά 10 χρόνια χρησης...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.