Jump to content



espressακι κανεις; (CoffeeLab)


Recommended Posts

2 hours ago, gtlunatic said:

Είδα μια νέα μεταλλική επαναγεμιζόμενη κάψουλα για illy μηχανές για όποιον θέλει να βάζει οτι καφέ θέλει! (στο skroutz πρέπει να ήταν)

Έχω δει μία που κάνει πάνω από 50€, οπότε σου βγαίνει φτηνότερα να πάρεις μια Dolce Gusto μαζί με τη θήκη για τις κάψουλες και τους δωρεάν καφέδες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πλήρες φρέσκο γάλα στο aeroccino για ζεστό αφρόγαλα αλλά δε νομίζω να ηταν αφρόγαλα αυτό που βγήκε.

Το γάλα ήταν στους ~6 βαθμούς κελσίου από το ψυγείο. Θέλει πιο χαμηλά;

Υπάρχει κανένα tip;

 

 

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

To aeroccino πάνω έχει ένα περιστρεφόμενο κουμπί και αυτό λογικά πρέπει να είναι τέρμα αριστερά για να σου βγάλει πηχτό αφρόγαλα. Σε προηγούμενη σελίδα είχα ανεβάσει το εγχειρίδιο της μηχανής, το λέει μέσα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω και πως δουλεύουν αυτές οι ετοιματζίδικες λύσεις αλλά λογικά με ζέστη και χτύπημα.

Μήπως είχες βάλει λίγο γάλα μέσα και  πρώτα έβρασε χωρίς να προλάβει να αφρίσει; 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήγα και πήρα πριν λίγο τη συσκευή για αφρόγαλα που έχει βγάλει το Lidl σήμερα της Silvercrest

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=62227

 

Την δοκίμασα πριν λίγο για ζεστό αφρόγαλα. Εβαλα Νουνου family 1.5% το πράσινο

 

Βγήκε πάρα πολύ καλό. Βέβαια ήθελε το χρόνο του. Νομίζω κανα δίλεπτο αλλά δεν παίρνω και όρκο μιας και δεν κρατούσα χρονόμετρο.

Θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή αγορά.

 

IMG_20161212_193258.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πήγα και πήρα πριν λίγο τη συσκευή για αφρόγαλα που έχει βγάλει το Lidl σήμερα της Silvercrest

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=62227

 

Την δοκίμασα πριν λίγο για ζεστό αφρόγαλα. Εβαλα Νουνου family 1.5% το πράσινο

 

Βγήκε πάρα πολύ καλό. Βέβαια ήθελε το χρόνο του. Νομίζω κανα δίλεπτο αλλά δεν παίρνω και όρκο μιας και δεν κρατούσα χρονόμετρο.

Θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή αγορά.

 

IMG_20161212_193258.jpg

 

 

Δοκιμασε και με πλήρες γάλα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2016 at 6:48 PM, karmen1983 said:

Πήγα και πήρα πριν λίγο τη συσκευή για αφρόγαλα που έχει βγάλει το Lidl σήμερα της Silvercrest

Συσκευή για αφρόγαλα - Δευτέρα 12.12. - Lidl Hellas

 

Την δοκίμασα πριν λίγο για ζεστό αφρόγαλα. Εβαλα Νουνου family 1.5% το πράσινο

 

Βγήκε πάρα πολύ καλό. Βέβαια ήθελε το χρόνο του. Νομίζω κανα δίλεπτο αλλά δεν παίρνω και όρκο μιας και δεν κρατούσα χρονόμετρο.

Θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή αγορά.

 

 

 

Εδώ έχει 25 χωρίς να είναι σε προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψάχνω μια καλή μηχανή εσπρέσο με ενσωματωμένο μύλο (λόγο χώρου), για το γραφείο.
Γύρο στα 350€ έλεγα.

Τι λέτε για αυτήν ωρε καφετζήδες?  
http://www.you.gr/spiti-grafeio/kafes-proino/michanes-espresso/michani-espresso-gaggia-naviglio-black-hd8749-01

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ!

Είναι το κακό ειρωνικό χιούμορ μου.

Έχω μια αυτόματη Jura F50 (ψάξτη) και έχω βρει και τον Tchibo Caffe Crema που έχει απίστευτη γεύση. Φτιάχνω εσπρέσσο και καπουτσίνο και την ευχαριστιέμαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Samael said:

Mα να σου καεί η Nikon....

 

Μακάρι, να πάρω μια καινούρια. 8 χρόνια την έχω.

 

1 hour ago, Samael said:

κάθομαι και ψάχνομαι όλος απορία ο άσχετος...

 

 

 

Δεν πειράζει. Σαββατοκύριακο ήταν, είχες χρόνο.:p

 

Ωραία αυτή η μηχανή που έβαλες, αλλά πολύ ακριβή. Βέβαια εδώ Ευρώπη έχει προσφορά στα 800 ευρώ, αλλά και πάλι πολλά είναι (για μένα, τώρα τουλάχιστον).

 

Εγώ θα κοίταγα και για καμιά Delonghi Magnifica ESAM 3300 ή 4200, ή κάποια Jura.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.