Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω κολάν κοντά όπως αυτά του lidl. Την τελευταια φορά τα διαφήμισε αλλα δεν τα έφερε ( Μαυρα με μπλε-ασπρο σχέδιο )- οχι 3/4

Ξέρετε που μπορώ να βρω τετοια η παρόμοια ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας αγαπητοί ποδηλάτες. Έχω φτιάξει ένα κανάλι στο youtube όπου κάθε εβδομάδα ανεβάζω κάποια βίντεο με συμβουλές και how to σχετικά με το ποδήλατο. Μπορείτε να το βρείτε εδώ:

https://www.youtube.com/channel/UC9h7j8yHKezJf-9XVq8CTXQ

Ελπίζω να σας αρέσει η μέχρι τώρα δουλειά μου.

Αναμένω σχόλια και προτάσεις για βελτιώσεις από ειδήμονες και μη.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω κολάν κοντά όπως αυτά του lidl. Την τελευταια φορά τα διαφήμισε αλλα δεν τα έφερε ( Μαυρα με μπλε-ασπρο σχέδιο )- οχι 3/4

Ξέρετε που μπορώ να βρω τετοια η παρόμοια ;

Το πιο σημαντικο ισως αξεσουαρ για την προστασια της ευαισθητης περιοχης. Εαν θες τη γνωμη μου, ασε το lidl και παρε κατι καλο.

Link to comment
Share on other sites

δεν τα θελω για το ποδηλατο ! Για το γυμναστηριο τα θελω αλλα και τρεξιμο

Στο ποδηλατο εχω παραγγειλει τετοια που λες !

Έγινε επεξεργασία από pmakr
Link to comment
Share on other sites

δεν τα θελω για το ποδηλατο ! Για το γυμναστηριο τα θελω αλλα και τρεξιμο

Στο ποδηλατο εχω παραγγειλει τετοια που λες !

Αααα!! Νομιζα οτι εψαχνες ποδηλατικο κολαν.

EDIT: στο intersport κοιταξες;

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια για καλοκαρι ειμαι οκ στο ποδηλατο

Για χειμωνα θελω μια περιουσια να παρω οτι πρεπει να φορεσω και ακομα δεν ειμαι σιγουρος αν κανουν για χειμωνα

Layer 1 : Νο Idea

Layer 2 : Iσοθερμικο απο lidl

Layer 3 : Κολαν με ενίσχυση για κατω και τζακετ αντιανεμικο πανω

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια για καλοκαρι ειμαι οκ στο ποδηλατο

Για χειμωνα θελω μια περιουσια να παρω οτι πρεπει να φορεσω και ακομα δεν ειμαι σιγουρος αν κανουν για χειμωνα

Layer 1 : Νο Idea

Layer 2 : Iσοθερμικο απο lidl

Layer 3 : Κολαν με ενίσχυση για κατω και τζακετ αντιανεμικο πανω

Δεν ξέρω που μένεις αλλά εγώ όλο τον χειμώνα με ένα ισοθερμικό και το jersey τον βγάζω.

Από κάτω βερμούδα.

Απλά θέλω να πω μην ξοδέψεις μια περιουσία για πράγματα που ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ σωστα το ειπες

Αθηνα ειμαι. Απλως στα ΠΟΛΥ ΚΡΥΑ Δεκεμβριο-Μαρτιο κατω με το τζην δεν παλευεται γινομαι παπι.. Με κολαν κοντό/βερμουδα...δεν κρυώνεις;;;;;

Για πες κανα jersey να παρω

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν κρυώνω πάνω στο ποδήλατο... γιατί κάνω ποδήλατο :p

περίπου 2 ώρες είναι η προπονήσεις μου, με ένα διάλειμμα 2-3 λεπτά, οπότε όσο πεταλάρω ή κατεβαίνω είμαι κομπλέ.

Ισοθερμικό και ένα adidas climaworm jesresy για επάνω.

Εσώρουχο με μαξιλάρι , trail shorts , και ψηλές κάλτσες απο κάτω.

Αντιανεμικό-αδιάβροχο στην τσάντα. Πέρυσι ας πούμε το έβαλα μόνο μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

εγω παω με 15 km/ωρα κατα μεσο ορο ( max 30 φτάνω αλλα σταματάω πολλές φορές στα στενά ). Απλως το κανω για αεροβια και για βολτα.

Μαλλον θέλω μακρύ κολάν κάτω και ισοθερμικό. Ειδα στα intersports Κατι μακρυά επενδεδυμένα κολάν για κάτω (δεν θυμαμαι τιμή)...αλλα ειναι λίγο τραβηγμενο δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

εγω παω με 15 km/ωρα κατα μεσο ορο ( max 30 φτάνω αλλα σταματάω πολλές φορές στα στενά ). Απλως το κανω για αεροβια και για βολτα.

Μαλλον θέλω μακρύ κολάν κάτω και ισοθερμικό. Ειδα στα intersports Κατι μακρυά επενδεδυμένα κολάν για κάτω (δεν θυμαμαι τιμή)...αλλα ειναι λίγο τραβηγμενο δεν ξερω...

Τι εννοεις τραβηγμενο;

Link to comment
Share on other sites

Εννοω για την περιπτωση μου...Μια φορμα και ενα ισοθερμικο ισως;;;

Για 2 φορες τη βδομαδα που κανω πολλα τα λεφτα...Θα δω...

Μην σκεφτεσαι το ποσες φορες την εβδομαδα βγαινεις βολτα. Εστω και μια φορα το μηνα να βγαινεις, ειναι σημαντικο να εισαι σωστα ντυμενος.

Ισοθερμικο δεν χρειαζεσαι κατα τη γνωμη μου. Δεν κανει και τοσο κρυο στην Αθηνα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω και στη φωτο σου δεξιά ! Συμφωνω και επαυξανω !!!!

Ωραια Μεχρι εδω

Jersey και ισοθερμικό επάνω...

Κατω ίσως μονο επενδεδυμένο κολλάν

-Γενικώς ιδρώνω εύκολα σαν οργανισμός-

Επισης δεν ξερω τη διαφορα base layer και thermal layer...To ιδιο ειναι ; Ειναι και τα δυο ισοθερμικά;

Παω για ποδηλατο θα δω τια απαντησεις το απογευμα-βραδυ ευχαριστώ για τη βοηθεια μεχρι εδω!

Link to comment
Share on other sites

Το κοστος ειναι σχετικο. Αναλογα την ποιοτητα. Εγω πχ εχω ενα κολαν μακρυ της Funkier στα 70€. Τιποτα ιδιαιτερο αλλα εως τωρα με καλυπτει. Δες να αγορασεις απο το εξωτερικο. Ολο και καποια προσφορα θα πετυχεις.

Για πανω ισοθερμικο εννοειται. Οχι warm, αλλα dry ισοθερμικο. Μετα φορας ενα jersey και αν δεν εισαι οκ τσιμπας και ενα τζακετ ή ενα αντιανεμικο. Αναλογα ποσο κρυωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα απο το test ride με το ηλεκτροκινητο της Specialized.

Για οποιον τα εχει τα φραγκα μιας και τιμη καταλογου ειναι στα 5900€, ειναι νομιζω η τελεια λυση για αστικες μετακινησεις.

Και σε ανηφορες πας διχως αυριο! Εκανα νεο προσωπικο ρεκορ σε μια συγκεκριμενη διαδρομη, ενω "τα εσκασα" και σε εναν κουρσα! Τον ψαρωσα...χαχα!

sehujy7y.jpg

3y2a9ede.jpg

emymedy4.jpg

9e9yqaby.jpg

tesepeve.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.