Jump to content


Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Λοιπον θελω τη βοηθεια σας.

Ψαχνω ποδηλατο γιατι θα μετακομισω Γλασκωβη το Νοεμβριο και η δουλεια θα ειναι καπου 45' περπατημα απο το σπιτι, ενω με ποδηλατο καπου 12' πηγαινε και 15' στο γυρισμα βαση googlemaps.

Θελω κατι ανετο αλλα να μπορει να παει και σε λιγο ανωμαλο δρομο, πχ πετροστρωτο, κανενα πεζοδρομειο κλπ.

Να παω σε trekking? Ψαχνω κατι αρκετα οικονομικο για αρχη £200 max και αγορα απο uk.

Ενα για μενα και ενα για την κοπελα μου.

Για πειτε καμια γνωμη ρε παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Το λες και μόνος σου Trekking, αλλά σε αυτό το budget δεν περιμένεις και πολλά.

Muddyfox Tempo Hybrid Bike

Muddyfox Tempo Ladies Hybrid Bike

Αυτά φαίνονται καλές περιπτώσεις και κάτω από τα 200.

Σε μεγεθος τι να παρουμε; ειμαι 1.80 και 100κιλα και η κοπελα μου 1.65 και 53κιλα.

Αυτο που λες θα με αντεξει εμενα;

Link to comment
Share on other sites

Σε μεγεθος τι να παρουμε; ειμαι 1.80 και 100κιλα και η κοπελα μου 1.65 και 53κιλα.

Αυτο που λες θα με αντεξει εμενα;

εσύ Large και η κοπέλα Small,να θυμάσαι ότι στο Uk ισχύει το bike2work

Home - Bike To Work

Tax free bikes for work through the Government's Green Transport Initiative - Cyclescheme, provider of Cycle to Work schemes for UK employers - Cyclescheme

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει η βροχή, ξεκινάω, γίνομαι ήδη λούτσα από τα νερά που πετάγονταν από τις ρόδες και στα 10 λεπτά ρίχνει μπόρα.... Φακ γιέαααα :banging: Δεν έβλεπα τίποτα με τις διόπτρες. Ένιγουεϊ, έχουμε και άλλες μέρες μέχρι τον χειμώνα :...:

τζαστ φορ δε χίστορυ. Έχω και μήνες να ανεβάσω

http://www.sportstracklive.com/track/detail/agras/Cycling/CZ-gamiesai/1569237

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω τη βοηθεια σας.

Ψαχνω ποδηλατο γιατι θα μετακομισω Γλασκωβη το Νοεμβριο και η δουλεια θα ειναι καπου 45' περπατημα απο το σπιτι, ενω με ποδηλατο καπου 12' πηγαινε και 15' στο γυρισμα βαση googlemaps.

Θελω κατι ανετο αλλα να μπορει να παει και σε λιγο ανωμαλο δρομο, πχ πετροστρωτο, κανενα πεζοδρομειο κλπ.

Να παω σε trekking? Ψαχνω κατι αρκετα οικονομικο για αρχη £200 max και αγορα απο uk.

Ενα για μενα και ενα για την κοπελα μου.

Για πειτε καμια γνωμη ρε παιδια.

Δεν κοιτάς στο crc; Σίγουρα όλο και κάτι θα βρεις. Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις την περίοδο των εκπτώσεων αν είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάς στο crc; Σίγουρα όλο και κάτι θα βρεις. Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις την περίοδο των εκπτώσεων αν είναι εφικτό.

Τι είναι το crc? Νοέμβριο θα μετακομίσουμε οπότε δεν βιάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το crc? Νοέμβριο θα μετακομίσουμε οπότε δεν βιάζομαι...

Αυτό που έβαλε ο Στέφανος από πάνω.

Αφού δεν τα βιάζεστε, καλύτερα να περιμένεις γιατί βγάζουν τρελές εκπτώσεις και λογικά λίγο πριν βγουν τα νέα μοντέλα θα ξεπουλάνε τα παλια.

Επίσης κατά τη γνώμη μου βλέπε περισσότερο τα παλιά μοντέλα διότι στα ίδια χρήματα φοράνε καλύτερα περιφερειακά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλε ο Στέφανος από πάνω.

Αφού δεν τα βιάζεστε, καλύτερα να περιμένεις γιατί βγάζουν τρελές εκπτώσεις και λογικά λίγο πριν βγουν τα νέα μοντέλα θα ξεπουλάνε τα παλια.

Επίσης κατά τη γνώμη μου βλέπε περισσότερο τα παλιά μοντέλα διότι στα ίδια χρήματα φοράνε καλύτερα περιφερειακά ;)

Πότε βγαίνουν τα καινούρια μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αυτό ?

Λίγο πολύ συνέχεια έχει προσφορές αλλά κατά περιόδους έχει και εκπτώσεις της τάξης του 35% σε πολλά ποδήλατα.

Επειδή είμαι από κινητό, θα ψάξω μετά μήπως βρω κάτι, αν δε με προλάβει κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο (πρωτα ο θεος) εχω κανονισει ενα test ride στο εργαλειο!! Ανυπομονω!!

Τον αλλο μηνα οι φημες λενε οτι θα καβαλησω και ενα απο τα FatBoy της Specialized. Δε μπορω να σας πω ποσο το περιμενω το FatBoy!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο (πρωτα ο θεος) εχω κανονισει ενα test ride στο εργαλειο!! Ανυπομονω!!

Τον αλλο μηνα οι φημες λενε οτι θα καβαλησω και ενα απο τα FatBoy της Specialized. Δε μπορω να σας πω ποσο το περιμενω το FatBoy!!!!!!!

με ποιο κατάστημα/αντιπρόσωπο κανόνισες τα rides?

Link to comment
Share on other sites

με ποιο κατάστημα/αντιπρόσωπο κανόνισες τα rides?

Με εναν αντιπροσωπο-καταστημα της Specialized εδω στη Λαμια. Δε νομιζω οτι επιτρεπεται να αναφερω το ονομα του δημοσια.

Παντως τα ποδηλατα αυτα γυρνουν σε αντιπροσωπους σε διαφορα μερη στην Ελλαδα για μια εβδομαδα περιπου, ωστε να κανει test ride οποιος θελει.

Πριν λιγους μηνες ειχα χασει την ευκαιρια να καβαλησω ενα Enduro της Specialized..τωρα δε θα μου ξεφυγουν!!!! :banging:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.