Jump to content


Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Το θεμα με το tesla ειναι πως ακομα προσπαθούν να τελειοποιήσουν τη κατασκευή ενός οχήματος με τιμη γυρω στα 30κ ωστε να μπορέσει να το αποκτήσει περισσότερος κόσμος.

Το roadmap τους αυτο δείχνει, προς το παρών μαζεύουν κεφάλαιο και πιστεύω πως θα τα καταφέρουν, ήδη έχουν πετυχει παρα πολλα!

Το κακο με το model s συγκεκριμένα ειναι οτι στα 8-10 χρονια θελουν άλλαγμα οι μπαταριες μιας και θα εχουν χασει κάποια απο την αποδοση τους και κοστίζουν καπου 8-10κ $. Ερχετε καπως ποιο φθηνό απο ενα συμβατικό αυτοκίνητο αλλα θελει ακόμα δουλειά, δεν είμαστε μακριά όμως :upside:

Link to comment
Share on other sites

οσοι ψαχνονται με μικρες DIY χαζοβελτιωσεις, πιστευω αξιζει να ερευνησουν επενδυση σε catch can (δοχειο αναθυμιασεων).. δεν ξερω τι γινεται με ατμοσφαιρικους κινητηρες, παντως παγιδευει ΤΡΕΛΛΗ μπιχλα αυτο το πραγμα...

προσπαθησα να την καθαρισω απο το dipstick που εχει και σχεδον δεν ξεκολλαει... εν τω μεταξυ, λασπη μαζευεται σε μολις σε 200-300χλμ...το σιγουρο ειναι οτι χαμηλα το αυτοκινητο εχει γινει πιο ανετο..

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα τον πίσω στον καθρέφτη κι είχε μείνει κι αυτός λαλάκας

Micra breaking red light - YouTube

Nέα μόδα Russian style ειναι αυτό με τις onboard κάμερες στα αυτοκίνητα? :p

Είστε πολύ πίσω, Αθήνα θα είχε φάει κόρνες στα πρώτα 500ms του πράσινου και θα είχε ξεκινήσει, όλα κομπλέ :p

Fixed :D

Link to comment
Share on other sites

Και πιο συγκεκριμένα, οι ασφάλειες στην Ρωσσία δεν ειναι υποχρεωτικές. Αν όμως είσαι ανασφάλιστος, πρέπει με κάποιο τροπο να αποδείξεις τι και πως. Γι αυτό και τα τοσα περιστατικά με πεζους που πέφτουν πανω σε αμάξια. Μπας και φανε κανα φραγκο.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογίσεις και το ποσο καλά οδηγάνε οι ρώσσοι ( και συνηθως ξενέρωτοι :p ) δεν θα μου εκανε εντυπωση αν οι ασφαλιστικες απαιτούσαν να οδηγείς με μονινο συνοδηγό εμπειρογνώνομα :p

Link to comment
Share on other sites

Μου φένεται πως ο Samael το ξέρει...μαλλον ενοεί νεα μόδα για την αλλη χώρα που ειναι το micra...

Να ρωτίσω κάτι ασχετο τωρα, μήπως εχετε ακούσει πέσει το λάδωμα για αμάξι και μηχανάκι μετά τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο που εγιναν κατι αλλαγές? Γενικά δηλαδή πόσο ειναι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτίσω κάτι ασχετο τωρα, μήπως εχετε ακούσει πέσει το λάδωμα για αμάξι και μηχανάκι μετά τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο που εγιναν κατι αλλαγές? Γενικά δηλαδή πόσο ειναι τώρα?

Επειδη εδωσα την Παρασκευη και το ρωτησα η ταριφα παει 200.(αμαξι) αλλα εγω περασα κανονικα χωρις ''λαδι'' :p

Οποτε εαν νιωθεις σιγουρος για τον εαυτο σου, γιατι να λαδωσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εδωσα την Παρασκευη και το ρωτησα η ταριφα παει 200.(αμαξι) αλλα εγω περασα κανονικα χωρις ''λαδι'' :p

Οποτε εαν νιωθεις σιγουρος για τον εαυτο σου, γιατι να λαδωσεις ?

200?!..Ποο δε πανε καλα...

Εγώ εδωσα τον Νοεμβρη αλλα ειχα ανχος γιατι εκανα βλακεία στην αρχή...ε και με απλα λόγια μου εσβισε αφου δε σκεφτόμουν τι εκανα. Αν και δεν επρεπε να δώσω τοτε. Οταν ξαναδώσω (μιας και πήρα μηχανάκι το παράτησα το διπλωμα αυτοκινήτου λογο ελληψης χρημάτων) θα πάω οσο πιο χαλαρός γίνεται...Ειπα μήπως ηταν κανα 100αρι τουλαχιστον λές οτι παει λιγότερο απο το να ξαναδώσω που ειναι 150.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πας να κάνεις εξάσκηση σε καμιά αλάνα και να αφήσεις τα λαδώματα;

Εβγαινα για 1 μήνα με το αμάξι που εχουμε ενα corsa (μια μερα μετα την εξέταση αρχισα,και το πήγενα μια χαρα)...Απο Υμηττο πήγα στο τρελάδικο στο Χαιδάρι για μια εκδρομή της σχολής...καλα που δε με πήραν μέσα..μια εβδομαδα οδηγός βγηκα εθνική,ελπίζω να μη βγει κανεις να με κράξει...γιατι και μερικοί που εχουν δίπλωμα δεν ειναι καλύτεροι... Το πάν ειναι να εχεις μυαλό και συνείδηση το δίπλωμα ανήκει στην γραφειοκρατία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.