Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Σιγουρα γιατι ειναι απο διαφορετικη μηχανη ;)

Aπλα επειδη θα το φαει η πρεσσα και αν ηθελες να ασχοληθεις.

Μπα δεν ειναι καν κοντα σε αυτο που ηθελα ωστε να το εβαζα μηχανουργειο αν ηταν

Ευχαριστω παντως και παλι για το κοπο σου.

Link to comment
Share on other sites

O πρώτος οδηγός της μηχανής είναι απλά λαλακας να ναι καλά ο δήμος που είχε φτιάξει δρόμο και χώθηκε ΛΟΛ.Ο δεύτερος πρέπει να είναι αναίσθητος αφου συνεχίζει με 250 αντί να σκεφτεί ότι μόλις γύρισα από τον άλλο κόσμο....

Link to comment
Share on other sites

μπινελικώσει τον οδηγό του SUZUKI που προσπέρασε χωρίς να κοιτάξει.

προφανως και δεν φταιει ο οδηγος του swift, με 220-230 δεν καταλαβαινεις για ποτε εφτασες εκει που βλεπει το ματι σου... ~65 μετρα το δευτερολεπτο ειναι τουτα...

ps: ωραια ειναι βεβαια να σου φαινεται το πατρα-αθηνα λουτρακι-αθηνα αλλα ολα εχουν τα ρισκα τους...

Link to comment
Share on other sites

Φταιει το swift.

προφανως ειναι autobahn που δεν εχουν οριο στην αριστερη λωριδα.

αρα εκει πρεπει να εχεις στην ακρη του μυαλου σου οτι μπορει και F16 να σε προσπερασει νομιμα.

οποτε κοιτας το καθρεπτη 3 λεπτα πριν κανεις προσπεραση

Link to comment
Share on other sites

προφανως ειναι autobahn που δεν εχουν οριο στην αριστερη λωριδα.

Προφανως ομως δεν προκειται για την γνωστη autobahn (πολυ απλα δεν γινεται με 2 μονο λωριδες να ειναι ο γνωστος αυτοκινητοδρομος) με το απεριοριστο οριο ταχυτητας στην αριστερη λωριδα, αλλα για αυτοκινητοδρομο που στα γερμανικα λεγεται γενικα autobahn.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως.

Εκει 2 λωριδες εχουν και η αριστερη δεν εχει οριο.

Συμφωνώ. Έξω από τη Heidelberg που ήμουν πέρσι το καλοκαίρι, οδηγούσα το GT-R με 250 σε δρόμο χωρίς όριο με 2 λωρίδες ανά κατεύθυνση και τοιχίο στη μέση. Εκείνη τη στιγμή σκέφτηκε να προσπεράσει ένας τύπος με μια 500 SL και αναγκάστηκα να κόψω. (Να πάρει!)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρυ που θα σας το χαλάσω αλλά:

1. Το ότι δεν έχει όριο ταχύτητας η autobahn δεν σημαίνει ότι είναι πίστα

2. Έχει προτεινόμενο όριο (που το γράφει παντού) 130

3. Όταν έχει κίνηση κόβεις. Κανόνας. Όταν βλέπεις κινησούλα δεξιά (=περισσότερα του 1 αυτοκίνητα) δεν προσπερνάς με +120 εκτός αν είσαι ηλίθιος. Προσπερνάς με μια λογική διαφορά ταχύτητας ώστε να προλάβουν και οι άλλοι να σε δουν και να αντιδράσουν. Πόσο μάλλον αν είσαι μηχανή οπότε έχεις κλείσει από πριν συνέντευξη με τον Άγιο Πέτρο.

Προφανώς το έχω πάθει κι εγώ αυτό με το αυτοκίνητο σε στροφές, και φυσικά έφταιγα εγώ, δεν μου φταίει ο άλλος που προσπέρναγε με 120 στη στροφή, εγώ φταίω που ερχόμουνα με 180 και δεν είχα κόψει πριν τη στροφή. Όχι ότι μάσησε η πουντάρα να φρενάρει (από τα 180 στα 120, όχι από τα 250 στα 100 που έπεσε η μηχανή :p) αλλά κουβέντα να γίνεται! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.