Jump to content



Windows 8


unseen

Recommended Posts

Με την απενεργοποίηση του hibernation αργουνε στο boot και στο shut down....

Άντε πάλι ενεργοποίηση.............................................Επανήλθαν όπως ήταν.

6Gb επιπλέον στον δίσκο για να έχουμε γρήγορο boot και shut down.

Το hibernation δεσμεύει χώρο στον δίσκο όσο το 75% της μνήμης.

Έχω 8Gb μνήμη και μου δεσμεύει στον δίσκο 6,3Gb

post-16-1414343595,5742_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμένο 2 φορές Πάρη.

Στα Win8 το hibernation δεσμεύει 75% χώρο. Αλλά κάπου διάβασα ότι μπορείς να αλλάξεις τις τιμές για να πιάνει λιγότερο χώρο. Θα το δοκιμάσω για να δω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος είμαι. Έχουν προβλήματα που δεν πρόκειται να διορθωθούν επειδή είναι λόγω νοοτροπίας. Για παράδειγμα όταν είσαι στο Desktop και θέλεις να στείλεις ένα email κάνοντας δεξί κλικ στο αρχείο και Send mail recipient, σου λέει να σετάρεις mail στο outlook. Ποιο Outlook; Αφού έχω ήδη σεταρισμένα 4 emails στο Start menu. Τι δεν βλέπει το ένα περιβάλλον το άλλο; Τραγικό απλά.

Μήπως γνωρίζει κανείς παρόλα αυτά σε πόσους υπολογιστές μπορώ να τα βάλω ή δεν γίνεται; Τα έχω αγοράσει σε ηλεκτρονική μορφή. Τα έχω κάψει σε δισκάκι από όπου τα έχουν κάνει φρέσκια εγκατάσταση και όχι update.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Χρηστο προσεχε με τα update..γιατι εμαθα οτι παιζουν αρκετα προβληματα που μπορουν να σε οδηγησουν σε format.

ΥΓ:θελουμε τα OOS βιντεακια πισω στο youtube..να θυμηθουμε τα παλια..:p

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο προσεχε με τα update..γιατι εμαθα οτι παιζουν αρκετα προβληματα που μπορουν να σε οδηγησουν σε format.

ΥΓ:θελουμε τα OOS βιντεακια πισω στο youtube..να θυμηθουμε τα παλια..:p

Οκτώβριο τα έχω βάλει.. μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα με όλα τα uptate.

Αλλά και φορματ άμα χρειαστεί ξανακάνω, αφού γίνεται σε ελάχιστο χρόνο.

Τα βιντεακια να τα ανεβάσω καλύτερα στο κανάλι του OOS... ας μου δώσει ο Χρήστος κωδικό και μετά τον αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.