Jump to content



Η λειτουργία ενός PSU - Ένα μικρό μάθημα ανατομίας


alexis2044

Recommended Posts

επίσης τα 300 στο 500άρι αντιστοιχούν περίπου σε 60% load ενώ στο 1000άρι 30%. Αν συγκρίνεις τα efficiency για να δεις ποιο να αγοράσεις, πρόσεχε να συγκρίνεις το σωστό load που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Στο προκείμενο:

Βρεθηκα εδώ: eXtreme Outer Vision - eXtreme tools for computer enthusiasts και υπολόγισε το σύστημά μου στα ~340W, οπότε μου συστησε τροφοδοτικό 390W.

- Για να είμαι στην safe side θα χρειαστώ ένα τροφοδοτικό κοντά στα 550w ή μεγαλύτερο;

- Επειδή 'κόλλησα' στα ΗΧ650 Gold ( 123€) κ ΑΧ760 (160€) ποιο απ' τα 2 θα προτείνατε ή μήπως υπερβάλλω και θάπρεπε να κοιτάξω κάποιο CX500 Bronze με 65-70€;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπράβο πολύ ωραίο ποστ μιας και με ενδιεφερε απολυτα την συγκεκριμμένη περίοδο αφού εχω προβληματα με το δικο μου PSU.Όσοι μπορουν ας ανατρέξουν και στο σημερινό μου ποστ για βοήθεια.Και πάλι well done.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.